Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Bev.inf.ell.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 22 Kedd 21:43    Hozzászólás témája: Bev.inf.ell. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Bevallom, még a félév során a közelébe sem kerültem ennek az órának, ezért kérném azt a pár lelkes embert aki bejár, hogy ossza meg a tudnivalókat a tárggyal kapcsolatban.

Végül is mi a követelmény? Év elején mentek a hírek, hogy lesz egy csomó elõre bejelentett röp ZH, errõl sem hallok mostanában semmit, de volt olyan verzió is hogy elég a prezentáció.

Az esszét mégis milyen témábó kell írni? Kb. sem tudom behatárolni, hogy mirõl szól a tárgy. Milyen hosszú legyen?

Ilyen kérdésekre várom a válaszokat, meg bármi ami hasznos lehet a tárggyal kapcsolatban.

elõre is thx
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 22 Kedd 23:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, még múltkor is emlegette a zh-kat, de szerintem sejtése sem volt arról, hogy hány órája fog elmaradni...

Van ez az esszé móka is, gyakorlatilag durvábbnál durvább témákból lehet írni 5 oldalas irományokat, melyekbõl a hírekben szereplõ elõadást is meg kell tartani. Hogy milyen téma?
Nos hogy a saját variációimat említsem: "a php biztonsági problémái" (ami helyesen úgy hangzódna, hogy a php alkalmazásában elkövetett leggyakoribb biztonsági hiányosságok) illetve a "webszerverek összehasonlítása....fõként biztonsági oldalról"...simán, holnapra írok is neki egyet...egy feltörhetetlent...

Poén, hogy ezek lazán diplomatémák is lehetnének. De mégnagyobb poén az az, hogy kb mindenki ilyen fajsúlyú témát választhatott...gondolom könnyû kitalálni, hogy az emberek 90%-a miként fogja abszolválni a problémát...

A nõ gyakorlatilag audittal foglalkozik és ezt is próbálja oktatni..... Rolling Eyes
Ez lefordítva annyit tesz, hogy minden ami biztonság...leszámítva a _konkrét_ technikai megvalósítás. Amolyan "hozzunk létre papíron baromijó programmodelleket"...
kb 15 percig magyarázta, hogy mi az a "log"...majdnem az ereimet vágtam. Ja meg volt olyan teszt amiben volt 1 hülyeség és 3 olyan ami egyarán részmegoldás... Szóval a tippmix bajnokok újból erõsíthetnek az átlagjaikon.

Az esszénél tényleg a tartalomjegyzéken volt a hangsúly (hogy Õ milyen faszát csinált még anno a Clipper könyvéhez...) magyarán ismét a lényegre kell koncentrálni.

Most hétfõn nem mentem be, szóval nemtom mi volt, de talán majd más is hozzászól a topichoz és megtudjuk Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
merkur



Csatlakozott: 2004.03.16. Kedd 1:00
Hozzászólások: 65

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 23 Szerda 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A zh-ról: április 4.én lesz!
Nagyjából annyit tudtunk kiszedni belõle, hogy kockázat, veszély ilyesmi lesz. Vettük, hogy mi a fájl, mezõ, rekord, ezt nagyon lelkesen magyarázta, lehet, hogy ilyesmi is lesz.
Mindenképpen nem azt várja vissza, amit õ elmond, hanem példán keresztül, hogy értjük-e.
A hétfõi órán 3an voltunk gazdinfosok. Tanárnõ nem érti, mivel neki egy 39 fõrõl szóló névsora van.
Ezt ismét le kell ellenõrzini, hogy mindenki oda szeretne járni, mert egyszerûen nem hiszi el, hogy hol vannak az emberek.
Ezért légyszi, ha valaki erre a tárgyra jár, írjon nekem emailt, hogy ismét összeszedjük a tanárnõnek a névsort! Az is jó, ha valaki több nevet ír, csak legyen biztos benne, hogy az illetõ oda jár(na).
És a zh kötelezõ, mindenki úgy intézze a dolgait, azt mondta.

Ide írjatok: amup7@freemail.hu

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 23 Szerda 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez jott a levlistara Szenes Katalintol

Ezt a ket ropZH apr 4-en dolgot valaki tudja ertelmezni? Smile

Kiegészítés ÁPRILIS 4-hez:
1 elõadás + esszé
csak annak kell, aki 5-öst szeretne, a többieknél elég, ha jól megírják a röpzh-kat és a vizsgazh.t.

2 röpzh. ápr. 4-én, hétfõn
ÁPRILIS 4-ÉN KÖTELEZÕ a részvétel az elõadáson, 18h - 19:30-ig,
és röpdolgozatot is dofnak írni.

Aki elkészül az elõadásával 04.04-re, az azért elõadhatja, a röpdolgozat rövis és könnyû, csak meg kell nézni, ami jegyzetet kaptak (dokumentálás, audit módszertan), és tájékozódni kell, milyen fogalmakat magyaráztam el az órán.
üdv. SZK
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 23 Szerda 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy . lemaradt...
Addig nem akartam kirakni amíg pár dolog nem kristályosodik ki (küldtem már levelet ezügyben...).

De végülis így is jó... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24 Csütörtök 06:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

honnan maradt le a pont? (komolyan kerdezem, nalam elofordul, de mar szedem ra a gyogyszert) Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24 Csütörtök 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat!

Tehát akkor 4.-re csak annak kell elkészíteni az esszét, aki 5-öst akar igaz?

A zh teszt lesz? Ha igen, akkor számítok a kedves sorstársakra egy kis kooperatív tippmixhez.

Megköszönném ha valaki tudna jegyzetet adni, amit kiadott a tanár, vagy esetleg órán jegyzetelt, hogy legalább fogalmam legyen a tárgyról.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24 Csütörtök 14:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zu írta:
honnan maradt le a pont? (komolyan kerdezem, nalam elofordul, de mar szedem ra a gyogyszert) Smile


Kiegészítés ÁPRILIS 4-hez:
1. elõadás + esszé
csak annak kell, aki 5-öst szeretne, a többieknél elég, ha jól megírják a röpzh-kat és a vizsgazh.t.

2. röpzh. ápr. 4-én, hétfõn
ÁPRILIS 4-ÉN KÖTELEZÕ a részvétel az elõadáson, 18h - 19:30-ig,
és röpdolgozatot is dofnak írni.


magyarán: az elsõ amit mondani akarok, meg a második....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24 Csütörtök 18:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile
Hehe, az, hogy audittal foglalkozik, az kicsit erõs.
Nálunk IT biztonsági vezetõ a néni, de kb. annyira ért hozzá, amennyi elõadáson is kiderül... Tehát semmit.
Az esszék meg arra kellenek neki, meg azért kell olyan nagyon precízen leírni, mert ezt késõbb a CISA-nál fogja publikálni a saját neve alatt. Smile
Szóval legyen szájbarágós, hogy ha esetleg valaki belekérdez neki, akkor el tudja magyarázni, hogy mit is írt... Smile
Ja, és arra vigyázzatok, hogy "NEHOGY VÉLETLENÜL" pdf-ben adjátok neki az esszét, mert akkor megint viheti az összeset a HelpDeskre, hogy szedjék ki neki belõle a szöveget, meg az ábrákat, mert nem tudja felhasználni a kapott anyagot... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 24 Csütörtök 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csepizoli írta:
Smile
Hehe, az, hogy audittal foglalkozik, az kicsit erõs.
Nálunk IT biztonsági vezetõ a néni, de kb. annyira ért hozzá, amennyi elõadáson is kiderül... Tehát semmit.
Az esszék meg arra kellenek neki, meg azért kell olyan nagyon precízen leírni, mert ezt késõbb a CISA-nál fogja publikálni a saját neve alatt. Smile
Szóval legyen szájbarágós, hogy ha esetleg valaki belekérdez neki, akkor el tudja magyarázni, hogy mit is írt... Smile
Ja, és arra vigyázzatok, hogy "NEHOGY VÉLETLENÜL" pdf-ben adjátok neki az esszét, mert akkor megint viheti az összeset a HelpDeskre, hogy szedjék ki neki belõle a szöveget, meg az ábrákat, mert nem tudja felhasználni a kapott anyagot... Smile



miért volt nekem elsõ pillanatra az az érzésem, hogy még anno róla sztoriztál
Flash-be mit szólna hozzá? azt csak valami szövegfelismerõvel lehetne kiszedni
Openoffice van installálva az ersténél?
De egyébként én sehol sem olvasom, hogy elektronikus formában kellene odaadni, úgyhogy jusztse Vagy lesz benne pár erõs csúsztatás....vagy meg sem írom, még nemtom

Köszi a figyelmeztetést
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Márc. 25 Péntek 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

új infó érkezett:
- az esszé + elõadás ráér év végéig...
- a fentebb merkur által belinkelt levélben említett anyagról kiderült, hogy valami fénymásolat, mert digitálisan direkte nem adja ki az anyagot. A scannelés már folyamatban.... remélem idõben kikerül majd az oldalra az anyag.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 14 Csütörtök 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csepizoli írta:
Smile
Hehe, az, hogy audittal foglalkozik, az kicsit erõs.
Nálunk IT biztonsági vezetõ a néni, de kb. annyira ért hozzá, amennyi elõadáson is kiderül... Tehát semmit.
Az esszék meg arra kellenek neki, meg azért kell olyan nagyon precízen leírni, mert ezt késõbb a CISA-nál fogja publikálni a saját neve alatt. Smile
Szóval legyen szájbarágós, hogy ha esetleg valaki belekérdez neki, akkor el tudja magyarázni, hogy mit is írt... Smile
Ja, és arra vigyázzatok, hogy "NEHOGY VÉLETLENÜL" pdf-ben adjátok neki az esszét, mert akkor megint viheti az összeset a HelpDeskre, hogy szedjék ki neki belõle a szöveget, meg az ábrákat, mert nem tudja felhasználni a kapott anyagot... Smile

Nah, ugye elküldtem a nõcinek a házi dolgozatomat, természetesen másolásvédett pdf-ben... most kaptam rá a választ... Ez volt:

küldjék word-ben, nem szeretem a .pdf-et

Ennyi... Semmi légy szíves, vagy ilyesmi... Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha nem küldöm... mert nem fogom...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 14 Csütörtök 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jah, talám mégis elküdöm neki... megtaláltam a Word-ben is a NO COPY levédési lehetõséget... Very Happy
Ha valakinek még kell, itt vagy, hogy kell megcsinálni: (csak angol office-om van, bocsi, de most nem vágom, hogy van magyarul)
Tools - Protect Document - 2. Editing restrictions pipa, listából Filling in forms - Yes, start enforcing protection - jelszó twice és kész
Ezen túl megszûnik az összes copy funkció!!!! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 14 Csütörtök 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk a pdf-et meg ezt is be tudja gepeltetni ujra, csak az kicsit idoigenyesebb moka Wink
szoval tokeletes vedelem nincs ez ellen, csak a pofatlansag haborit fel.

Mar csak azert is, mert kisse "csodalkozom", hogy "biztonsagtechnikai szakerto", es megis a .doc-ot preferalja a .pdf-el szemben.

Ilyet IT biztonsaggal foglalkozo szakerto meg veletlenul sem mondana, szvsz (ugyebar bizonyos fajl formatumok kisse veszelyeztetettebbek mint masok a kulonbozo fertozesekkel szemben, es bar nem ehhez kapcsolodik, de raadasul informatikaval foglalkozok az elektronikus formaban valo adatatvitelnel jobban preferaljak a tomoritett fajlformatumokat, tehat enyhen atlatszo, amit valaszkent irt neked) Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 14 Csütörtök 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kíváncsi vagyok, mikor viszi a HelpDesk-hez a levédett doksikat, hogy törjék fel neki... Smile

Majd szólok nekik, hogy jelezzenek, ha betalálta Õket! Smile))
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.