Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Páratlan páros
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 06 Vasárnap 19:32    Hozzászólás témája: Páratlan páros Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudom, hogy még senki nem biztos benne, e félévben hogyan is lesznek értelmezve a páros ill. páratlan hetek (valamint azok, amelyeket nem ilyen megjelöléssel, hanem konkrét számokkal, pl. 1,3,5 ... v. 2, 4, 6 stb. láttak el). De ebbe a topicba írjatok, ha megtudtok errõl valami, biztosnak tûnõ információt. Például a mi (másodikosok) Üzleti kommunikáció elõadása és gyakorlata ezen a héten lesz-é avagy mégsem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Briga



Csatlakozott: 2004.06.10. Csütörtök 11:56
Hozzászólások: 125

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 06 Vasárnap 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintem a páros és páratlan hetek a naptári hetekkel egyeznek meg!
Tehát a mostani hét a 6. hét lesz => PÁROS hét
1,3,5 ... jelzéssel ellátott tárgyak => PÁRATLAN hét
2, 4, 6 ... jelzéssel ellátott tárgyek => PÁROS hét

Én legalábbis így gondolom! Rolling Eyes

Hi Brigi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 06 Vasárnap 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen ám, de akkor miért van külön "sima" páros megjelölés, meg ez a számos megjelölési mód? Tehát létezik olyan, hogy azt írják egy óra mellé: páros, van, ahova pedig azt, hogy: 2,4,6... Szóval nem látnám értelmét, ha csak nincs valami tényleges eltérés. A pénzügy tiszta sor, ott konkrétan meg van adva, hogy 1,2,3,4,5,6, tehát megint a félév elsõ felében lesz csak elõadás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
CS0ki



Csatlakozott: 2005.01.05. Szerda 0:39
Hozzászólások: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 06 Vasárnap 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez alapján, akkor holnap az 1,3,5...satöbbi beosztás lesz. Mivel apénzügynél az 1 az elsõ hetet, tehát a holnapit jelöli. Persze, ha ugyanaz írta a beosztásokat...Na mindegy, holnapmajd kiderül, kivételesen benézekreggel 8ra! De nem biztos...
_________________
CS0ki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 06 Vasárnap 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1,3,5....stb a paratlan heteket jeloli sztem is, ugy mintha siman oda lenne irva hogy paratlan. Ez vonatkozik a 2,4,6,stb és parosra is, sztem...
Hogy miert van 2fele kepp irva? hat azert , hogy ne ertsuk meg van aki csak kiirja hogy paratlan/paros, mert egyszerubb ugy.
Vagy ami meg lehet, hogy kulon kiirjak 1,3,5 stb, mert lehet nem mindig van megtartva a felev utolso heteig az ora, mint a penzugy is csak 6 hetig van, ha jol vettem ki az elottem szoloakbol.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok Sorstársak!


A páros és a páratlan megnevezés a naptári hétre értendõ, tehát nem a szorgalmi idõszak heteit jelöli. A regisztrációs hét pedig a 0. hét, mivel csak regeled magad. Az elsõ hét febr. 7-vel kezdõdött.

Ciao!
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no, akkor a mai fejleményeket összesíteném (utólag tök könnyû már okosnak lennem Razz )

van ugyebár a TVSZ 8§/2, ez az alábbiakat mondja:
(2) A regisztrációs hét a tanév elsõ félévében a nulladik hét, a tanév második félévében a szorgalmi idõszak elsõ hete. A regisztrációs hét során a hallgató a kezdõdõ félévben felveendõ tantárgyait véglegesíti a 9.§ szerint. A regisztrációs héten órarendi órák nincsenek.
Aztán van a bmf.hu-n kiírt verzió:
Mindkét félévben az órarendben jelölt páros és páratlan oktatási hetek megegyeznek a naptári hetekkel.
Mint megtudtam ma Bácsi Rózsától, ez egy rektori rendelet is egyben.

Meg van a neptun logikája...állítólag a szorgalmi idõszakot csak 0-val tudja kezdeni, és a rajta kiírt második féléves hetek felcserélõdnek

Ma Bácsi Rózsa azt is mondta, hogy elvileg a neptunon körbement egy üzenet (csak én nem kaptam?) ami tájékoztat minket arról, hogy a papír alapú órarenden jelölt x meg xx, pontosan fordítva van, tehát a xx jelöli a páratlant.

Namármost ami tény, hogy ma naptár szerint páros hét van, de a mai páros hétre kiírt stat elmaradt. Azaz a neptunt követjük. (statból)

Persze az egy másik kérdés, hogy az adott tanár épp hogyan gondolta. Mert ahol szûk keresztmetszet a terem, tökmindegy, hogy gondolta, mert a neptun alapján lett kreálva a terembeosztás, tehát valaki a lábára fog lépni, hogy ácsi...nem kavarunk, mert most én lennék itt. Viszont egy éjjel 8 órás óránál ugyanmár ki fog szólni a tanárnak ha nem tudja a rendszert, hogy elnézést, jöjjön a következõ héten...

A legtutibb ha ott vagy és szépen letisztázod az adott tanárral.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drfuji írta:
A páros és a páratlan megnevezés a naptári hétre értendõ, tehát nem a szorgalmi idõszak heteit jelöli. A regisztrációs hét pedig a 0. hét, mivel csak regeled magad. Az elsõ hét febr. 7-vel kezdõdött.


Hali!

Ez nem egészen így van, ugyanis a páros és páratlan megnevezés a tanítási hetekre vonatkozik, azt minden félév indítása elõtt közlik, hogy az adott félévben a tanítási hetek (szerintük) párosság szempontjából megegyeznek-e a naptári hetekkel.

A regisztrációs hét pedig az õszi félévben a 0. hét, a tavasziban pedig az 1.
(TVSZ-ben egyértelmûen le van írva)

Nem akarom ismételni önmagam, pár napja errõl dünnyögtem én is, olvassátok el: http://forum.gazdinfo.hu/viewtopic.php?p=641#641
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma okosabbak lettünk Pomázi ildikó tanárnõ által. Õ azt mondta, a GTI szerint páratlan hét van. Pont ellentétes a naptárival.
Elnézést a múltkori félretájékoztatásért! Sorry!
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drfuji írta:
Ma okosabbak lettünk Pomázi ildikó tanárnõ által. Õ azt mondta, a GTI szerint páratlan hét van. Pont ellentétes a naptárival.
Elnézést a múltkori félretájékoztatásért! Sorry!

Na, akkor mákotok van, hogy nem fogadtatok velem (lsd: http://forum.gazdinfo.hu/viewtopic.php?p=641#641)

Ha tényleg, valóban páratlan hétnek veszik ezt a hetet (ami a TVSZ szerint igen egyértelmûen a 2. hét (páros!), és amúgy meg év elején szintén igen egyértelmûen kikötötték, hogy mindkét félévben a párosság megegyezik a naptári hetekkel, akkor egyrészt meghazudtolták saját magukat, másrészt nagy ívben beletojtak egy nagy barna mackót a TVSZ-be!

Ezek után bárki bármit mondhat! Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tudod mit? ez legyen a legnagyobb bajunk Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkihez szól kérdésem!


Szerintetek van ezen a fõiskolán olyan dolog, ami egyértelmû és úgy is van, ahogy írva vagyon a TVSZ-ben? Vagy olyan probléma, amit könnyen meg lehet oldani? Ez tényleg a problémamegoldásra készít fel. Ha nem is tanulunk semmit sem, már ezért megérte elvégezni! Smile Smile
Gondoljatok bele, milyen szar lenne, ha minden könnyû és egyértelmû lenne! Smile Tök unalmas lenne! Smile
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
tudod mit? ez legyen a legnagyobb bajunk Rolling Eyes

Így igaz! Razz

Az biztos, hogy újabb mérföldkõ ez a gondtalan hallgatói lét felé vezetõ rögös úton! Egy gonddal ismét kevesebb: Meglepetést mostmár nem tudnak okozni! Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 08 Kedd 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Noh most már teljesen megkavarodtam. Hát ha nem a naptári hét alapján van az x ill. az xx megjelölés statnál, akkor durci vagyok mert elsõ félévben úgy volt. Mindegy holnap kiderül; vagy lesz stat. elõadás, vagy nem... Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 08 Kedd 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya írta:
Noh most már teljesen megkavarodtam. Hát ha nem a naptári hét alapján van az x ill. az xx megjelölés statnál, akkor durci vagyok mert elsõ félévben úgy volt. Mindegy holnap kiderül; vagy lesz stat. elõadás, vagy nem... Evil or Very Mad


na ja, de akkor speciel az oktatás kezdetének hete pont páratlan hétre esett Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.