Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Másodszori tárgyfelvétel
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 01 Kedd 12:01    Hozzászólás témája: Másodszori tárgyfelvétel Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyit kell, egyáltalán kell-e fizetni költségtérítéses képzésen, ha nekem majd újra fel kell vennem egy tárgyat? (kredites tárgy)

Ez majd szeptemberben lesz esedékes, de azért jobb elõbb tudni mire kell számítani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 01 Kedd 12:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem kell semmi pluszt fizetni. Mivel te "teljes" kreditet fizetsz...

(azért "teljes", mert azért a KT-s kredit is otálva van valamelyest állambácsi által)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 01 Kedd 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hat ez egy jo hir Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja még vmit elfelejtettem, hogy akkor most nem kell fizetnem, de ha emiatt a tárgy miatt csúszom, akkor se kell fizetni? Azt a fél-1 évet, amit elcsúsztam? Mert azt hallottam, hogy akkor fizetni kell a képzésért(azt a plusz 1 évet), ez igaz?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor most tisztázzuk, idén elbuktál "A" tágyból, melyet szeptemberben a tandíj befizetésekor anno kifizettél. (a kreditszáma alapján).

Ezt a tárgyat ne makarod viszgakurzusként felvenni, ezért majd csak szeptemberben szeretnél újra foglalkozni vele.

Szeptemberben felveszed az adott tárgyat, és ezáltal növeled a felvett kreditpontjaidat, mely után Te a költségtérítést fizeted. Tehát kvázi megint kifizeted "ugyanazt" a kreditet, amit már egyszer kifizettél, csak elbuktál. De nem fizetsz semmilyen büntetést meg ilyet, hisz te a teljes kreditért fizetsz...

Igen, amennyiben ha csúszol 1 félévet, akkor az alaptandíjat arra a félévre is be kell fizetned.
Ne úgy fogd fel, hogy a diploma kerül x Ft-ba. Te nem az egészért fizetsz, hanem azért amit éppen végzel. Ahány kreditet felveszel, és ahányszor beiratkozol egy félévre.

A kérdésre a válasz egyértelmûbben: Igen, teljes mértéken igaz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÖöööÖöö bocsi, most vettem észre hogy rosszul irtam, NEM költsegteriteses kepzesen Rolling Eyes Sad allamilag vagyok finanszirozva Sad csak kicsit elirtam ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehat telleg ezer bocsi...kicsit fáradt voltam mikor irtam Sad
Tehat allamilag finanszirozottan akkor kell fizetni ,ha elcsusztam?
ugy mintha pl fizetnem kene a tanulasert...koltseges lennek.

Ja es azert nem veszem fel a targyat most, mert nem lehet sajnos (stat1), és felevkozi jegyes volt, tehat meg vizsgakurzus sincs belole.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jóh.... Rolling Eyes

asszem a tárgyújrafelvételi díjad 500HUF/kredit. Amennyiben egy félévet 15 kredit alatt teljesítesz ki kell fizetnek az alaptandíj x %-át ráadásként...

ha te az állam által finanszírozott 231 kreditbõl elvégzed a sulit úgy, hogy bent maradsz a 14 félévben és félévente minimum 15 kreditet teljesítesz(!) úgy csak a tárgyújrafelvételi díjat kell kipengetned, ami más pénzekhez képest bagatel tétel.

De jelezném, hogy államis témakörben nem nagyon vagyok jártas....a tévedés jogát fenntartom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj köszi, es bocs a félreírásért...
A másik , írtad hogy 231 kredit...nem 210-nek kell lennie?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja , vagy ennyit áll az állambácsi, 231-et, de 210 kell a diplomához?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

210 kredit a képzés, maygarán minden létezõ tárgy összesítve. De az állambácsi gáláns (ehhehh..) és ad 231-et.
Ezt vagy pótlásokra használod fel, vagy pedig a felajánlott tárgyak közül érdeklõdésednek megfelelõt választasz és tanulsz (pl téged érrdekelt volna a filó, de etikás voltál, ezért felveszed azt a tárgyat is majd, mert érdekel, bár már nem lenne kötelezõ) meg persze más karokra is át lehet hallgatni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok köszi, és bocsi :*
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
hlali



Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 18:56
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 04 Vasárnap 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HI

Az lenne a kerdesem, hogy most vagyok a harmadik feleven de ujra fel kell vennem a matekot es mennyit kell fizetni targyujrafelvetel cimen.

Es meddig kell azt befizetni es csak a neptunon keresztul lehet?

Elore is kosz a mihamarabbi valaszt...

Lali
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 05 Hétfő 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hlali írta:
HI

Az lenne a kerdesem, hogy most vagyok a harmadik feleven de ujra fel kell vennem a matekot es mennyit kell fizetni targyujrafelvetel cimen.

Es meddig kell azt befizetni es csak a neptunon keresztul lehet?

Elore is kosz a mihamarabbi valaszt...

Lali


reméltem válaszolni fog egy nálam okosabb ember...de hát ha nem, akkor nem Smile

HA Államis vagy:
A helyzet az, hogy a szabályzatokban nem találtam semmi utalást a "tárgyújrafelvételi díj"-ra (500Ft/kredit), pedig létező "büntetőtétel"...
Ebből kifolyólag nemtom megmondani, hogy a kiszabásának feltétele-e, hogy 15 kredit alatt legyél-e. Úgyhogy most egy kis spekuláció következik:
a, optimális eset: nem kell fizetned most semmit, csak majd ha kifutsz az államilag finnanszírozott 231 kreditedből...de akkor majd a teljes kreditárat.
b, kevésbé optimális eset: Ha(!) csak a matek hiányzik, akkor a 15 kredit megvan, tehát 5x500Ft= 2500Ft amit fizetned kell.

A fizetési határidők általában úgy vannak, hogy kiírják a neptunba a tételt, és addig nem mehetsz vizsgázni (nem kapod meg az indexed) ameddig ki nem egyenlítetted a tartozásodat. Amúgy az első 1-2 hétben szokott felkerülni az összeg a Neptunba, szóval csak figyelni kell egy picit.
Ja igen, befizetni csak a neptunon keresztül lehet (mindent!).

Amúgy valahogy Jutér szabályzatban benne kellene lennie az igazságnak...olvasgasd, hátha te megleled a pontos szabályt .)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Szept. 09 Péntek 23:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megkerdeztem az egyik TO-st, es azt mondtak majd kapunk kis uzit, amikor teljesiteni kell a kötelezettsegeket...nyugi, ha penzt kell lenyulni egyböl megtalalnak, en nem aggodom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.