Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
"A BMF csodálatos Neptun rendszere"
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 74, 75, 76  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zu írta:
Idézet:
Úgyis lesz regisztrációs hét, addig még sok minden változhat (és változni is fog). Akkor tervezz órarendet, most felesleges, úgyis változik az egész (eddig minden évben/félévben változott).


Akkor minek is van elozetes targyfelvetel? Mert en igy nem sok ertelmet latom.


mert ezt a rendszert egy _valódi_ kreditrendszerre találták ki. Magyarán egy olyan helyre, ahol már elõre le van szervezve a következõ félév terembeosztása/kurzusidõpontjai, tehát nem reghét után variál a tanár...
És nem 1 kurzus indul 1 tárgyból 1 idõponttal ("ha nem jó, akkor dögölj meg" címszóval), hanem több tanár, több elõadás idõponttal várja az adott tárgyra jelentkezõ hallgatókat...ennek megfelelõ gyqakszámmal egyetemben.

Tahát a dolog valódi lényege a válaszhatóság volna. Aki elöbb végez a tárgyaival az azt a kiváltságot nyeri el, hogy a számára megfelelõ kurzusra jelentkezhet, magyarul elöbb választhatja ki a tanárát és a kurzusa idõpontját mint a kevésbé jóképességû társa....mert az csak a reghéten nyeri el ennek a jogát és akkor õ csak a megmaradt helyek közül választhat.

Persze azért a realitáshoz az is hozzátartozik, hogy ennek a megvalósítása ad1 több forrást igényelne, ad2 több helyet....Az ügy financiális kérdését mindenki válaszolja meg maga (hite szerint Smile ) de a terembeosztásról azért lehet tudni, hogy a KGK épület nélkül kissé szûkös...Persze ezt is meg lehet támadni pár tanár ráérése miatti este 19 órás tárgyak esetében, de sztem igazságtalan volna általánosítani.
(de azért persze b***a meg mindenki aki miatt 2 félévet lassacskán estis idõbeosztással húztam le nappali tagozaton Evil or Very Mad )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dzsinbin



Csatlakozott: 2004.09.22. Szerda 21:23
Hozzászólások: 90

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a regisztrációs héttel mit érünk, ha már semmerre nem tudok mozogni az idõpontokat illetõleg, mivel fullon van az összes idõpont + a neptun "szuper" átrendezésének köszönhetõen az "elég jó" órarendem egy nagy káosz lett, tele lyukakkal.
Errõl ennyit!
Minek írják ki akkora, ha úgyis még 5* változik, mert így már esélyünk sincs változtatni! Sad((
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En ezt mind ertem wlaszi, es tudom en is (es szerintem mindenki itt) hogy igy KELLENE mukodnie, erre talaltak ki.

A kerdesem csupan arra vonatkozott, hogy akkor miert is csinaljak ezt igy?

Nem lehetne mar 17-ere leegyeztetni mindent, hogy ne utana kelljen meglepodni mindekinek az atszervezes miatt (amirol persze egy k. uzenet sincs se mailben, se a neptunban).

Nem lehetne kiirni 150 fore a tantargyakat, hogy egyaltalan felmerjek, hogy mekkora igeny van ra, aztan kapacitastol fuggoen a regheten kiirjak a vegleges letszam limitet?
Mert az rohej, hogy kiirjak 80 fore, es kulon be kell menni reklamalni, hogy meg 40 fonek kene felvennie a tantargyat.

Es meg sorolhatnam, hogy mit b@sztak el es csesznek el felevrol-felevre ujra es ujra nem tanulva a hibakbol es nem az eroforrasokon vagy a torvenyi szabalyozason, esetleg a penzen mulna ezek kozul sok minden, hanem a jozan eszen es az ertelmes szervezesen.... Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zu írta:
En ezt mind ertem wlaszi, es tudom en is (es szerintem mindenki itt) hogy igy KELLENE mukodnie, erre talaltak ki.

A kerdesem csupan arra vonatkozott, hogy akkor miert is csinaljak ezt igy?

Nem lehetne mar 17-ere leegyeztetni mindent, hogy ne utana kelljen meglepodni mindekinek az atszervezes miatt (amirol persze egy k. uzenet sincs se mailben, se a neptunban).

Nem lehetne kiirni 150 fore a tantargyakat, hogy egyaltalan felmerjek, hogy mekkora igeny van ra, aztan kapacitastol fuggoen a regheten kiirjak a vegleges letszam limitet?
Mert az rohej, hogy kiirjak 80 fore, es kulon be kell menni reklamalni, hogy meg 40 fonek kene felvennie a tantargyat.

Es meg sorolhatnam, hogy mit b@sztak el es csesznek el felevrol-felevre ujra es ujra nem tanulva a hibakbol es nem az eroforrasokon vagy a torvenyi szabalyozason, esetleg a penzen mulna ezek kozul sok minden, hanem a jozan eszen es az ertelmes szervezesen.... Wink


Nos, válaszolni nem tudok rá, lévén nem vagyok bmf-es dolgozó, de szerintem a következõ a helyzet:
90%-ra tippelem, hogy azt válaszolnák, hogy "túlterheltek vagyunk, nem tudunk ilyenekkel foglalkozni"...
150 fõre azért nem írnak ki kurzust, mert nem karják kijavítani...meg ugye a suli ellenérdekelt a gyors haladásunkban...

Konkrétumok ügyében én azt tudom csak tanácsolni, hogy kérdezd Norbit, ezekbe szerintem õ sokkal jobban belelát, mint bárki.

Be is másolom ide a levelét, amit a másodévesek levlistájára küldött, szerintem ez a harmadévet jobban érinti (feljelentkezni rá a gi2003-subscribe@gazdinfo.hu mailcímre való levélküldéssel lehet).
Mindenki olvassgasson egy kicsit két tétel között a Neptunban üzeneteket is. Új kódokat kapnak az info tárgyak... is! A mintatantervbe még a jövõ hét folyamán is kerülnek fel majd új tárgyak, pl. szabadon választható informatikai tárgycsoport és tárgyai.

Sokan jelezték már azt is, hogy a GTI-s kurzusok jó része betelt. Ez csakis a hallgatók érdekében történhetett meg. Az idei beállítások alapján azok is felvehetnek minden tárgyat, akik még "adósak" annak elõkövetelményével. Vagyis nem kerül(het) elõnybe az, aki csak a hónap végén teljesíti az elõkövetelmény tárgyat, és a "teltházzal" találja szemben magát mondjuk 28-án. Egyébként ezen a napon 23:59-kor (szerveridõ szerint!) lezárul az elõzetes tárgyfelvétel.

Azok akik január 31-ig nem teljesítik a Neptun szerint (!!!) az elõkövetelményt, azok törlésre kerülnek az adott tárgyról, így felszabadul(hat) jó adag hely. Ha az oktató/intézet nem írja be a jegyet eddig, az sajnos pech.

Február 1-én 8 órakor (szerveridõ szerint!) újra nyit a rendszer, de ekkor már csak elõkövetelménnyel (ek.) vehetõek fel a tárgyak. Ha ezen a napon nem tudsz feljelentkezni, és a mintatanterv szerint azadott féléven kellene felvenned a tárgyat, akkor jogosan reklamálhatsz bármelyik intézetnél. Ekkor fölösleges a TO-t keresni, mert nem tudunk segíteni.

Arról, hogy kinek melyik tárgya ek.-hiányos, arról jövõ héttõl minden nap frissített adatokat fog látni a rendszerben a Tanulmányok/Tárgyak menüpont alatt, pirossal jelezve a törlésre kijelölteket. Ha nem értesz Vele egyet GTI-s tárgy esetén az "e-norbi" e-mailen lehet reklamálni, a többi (Kandó, Neumann stb. tárgyak) esetében az illetékes intézetnél sírhatsz. A lista frissítése minden reggel és este fog megtörténni elõreláthatólag.

Üdvözlettel:

e-norbi


Egyebet nemtok mondani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:16    Hozzászólás témája: fontos Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

1.Tud vki infót mondani, miért írja a neptun, hogy a tárgy törlésre van kijelolve? Közgáz II, Politológia , ezeknek elõfeltétele a közgáz I teljesítése, ami nekem teljesítve is van, és neptunon is ki van írva a jegyem...

2.A másik kérdés, hogy a Világgazd és eu második félévhez van írva, ahogy néztem mindenki felvette tárgyként aki velem jár egy évfolyamra (én is felvettem), de oda van írva hogy a közgáz II kell hozzá elõfeltételként, de most azt is kijelölte mint törlésre kerülõ tárgy... nemértem miért teszik 2. félévhez, ha 1 félévben csak közgé1 van, így persze hogy senki nem tudja azt teljesíteni...?

Igazából ami a fontosabb az az elsõ, mert ott megvan az elõfeltételem az adott tárgyhoz... Question Mad Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hat igen, ez mondjuk jogos.

Arra is kivancsi lennek, ha Norbi nem lenne, akkor milyen kaosz es fejetlenseg lenne. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:33    Hozzászólás témája: Re: fontos Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
Helló!

1.Tud vki infót mondani, miért írja a neptun, hogy a tárgy törlésre van kijelolve? Közgáz II, Politológia , ezeknek elõfeltétele a közgáz I teljesítése, ami nekem teljesítve is van, és neptunon is ki van írva a jegyem...

2.A másik kérdés, hogy a Világgazd és eu második félévhez van írva, ahogy néztem mindenki felvette tárgyként aki velem jár egy évfolyamra (én is felvettem), de oda van írva hogy a közgáz II kell hozzá elõfeltételként, de most azt is kijelölte mint törlésre kerülõ tárgy... nemértem miért teszik 2. félévhez, ha 1 félévben csak közgé1 van, így persze hogy senki nem tudja azt teljesíteni...?

Igazából ami a fontosabb az az elsõ, mert ott megvan az elõfeltételem az adott tárgyhoz... Question Mad Shocked


Ahogy nézem ma került fel a közgázjegyem, lehet hogy késõbb, mint ahogy elkezdte törlésre jelölni az elõfeltétel hiányos tárgyakat...?
Mert akkor tényleg nemtudom megnézik -e újra, jó lenne ha nem törölne olyan tárgyról, ahol már nincs hely, és megszenvedve, de sikerült feljelentkeznem rá ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:42    Hozzászólás témája: Re: fontos Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
noodleey írta:
Helló!

1.Tud vki infót mondani, miért írja a neptun, hogy a tárgy törlésre van kijelolve? Közgáz II, Politológia , ezeknek elõfeltétele a közgáz I teljesítése, ami nekem teljesítve is van, és neptunon is ki van írva a jegyem...

2.A másik kérdés, hogy a Világgazd és eu második félévhez van írva, ahogy néztem mindenki felvette tárgyként aki velem jár egy évfolyamra (én is felvettem), de oda van írva hogy a közgáz II kell hozzá elõfeltételként, de most azt is kijelölte mint törlésre kerülõ tárgy... nemértem miért teszik 2. félévhez, ha 1 félévben csak közgé1 van, így persze hogy senki nem tudja azt teljesíteni...?

Igazából ami a fontosabb az az elsõ, mert ott megvan az elõfeltételem az adott tárgyhoz... Question Mad Shocked


Ahogy nézem ma került fel a közgázjegyem, lehet hogy késõbb, mint ahogy elkezdte törlésre jelölni az elõfeltétel hiányos tárgyakat...?
Mert akkor tényleg nemtudom megnézik -e újra, jó lenne ha nem törölne olyan tárgyról, ahol már nincs hely, és megszenvedve, de sikerült feljelentkeznem rá ...


Szerintem átmeneti, adminisztrációs hibákról van szó. Ha már végeztél a vizsgáiddal, akkor tudom javasolni, hogy keresd fel a TO-t, mert sosem árt idõben intézkedni. 1 órát megér...meg legalább találkozol pár csoptársaddal Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az a baj, hogy TO ma csak délelõttig van...
De ha neptunon van már jegyem, akkor nem lehet olyan , hogy törölnek ugye? Vagy próbáljak lejelentkezni, aztán újra fel a tárgyra? Mondjuk az elég kockázatos, ha midnen hely be van telve... Shocked
Néztem hallgatók neveit az adott tárgyhoz, és ott még fennvan a nevem.

És a világgazd és euhoz van vmi okosság mit kell tenni ilyenkor? egyáltalán kell nekünk az a tárgy 2. félévben?Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és éjfélkor megszûnik a világ??
Holnap is van nap...sõt február 1-ig még 1 heted is van...ráérsz.

Ezt a törlés dolgot nemértem, mit törölnek? (jegyet, tágyat? )

Le szerintem ne jelentkezz, mert már nem tudnád felvenni, lévén az elõzetes tárgyfelvételnek ha jól tudom vége.

Ha a neved fel van véve, akkor örülj, a jelentkezésed megvan és valszeg csak a tárgykód nem egyezõsége miatt piros...azt meg majd az adminisztrátorok kijavítják...azért ne te aggódj Smile

igen a vilgazdra szükségetek lesz (bár kérdés, hogy ki tartja RazzP ), mindenesetre 2. féléves tárgy ha jól emlékszem. Jelezzétek a TO-n (nem kell személyesen, van telefon, meg mail...füstjelre még nem válaszoltak, szal ne gyújtsatok fel semmit Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na úgy értettem a törlés dolgot, hogy ne töröljék azt a tárgyat, amire jelentkeztem nagy nehezen:)

De egyik ismerõsõmnek már régebben felkerült közgéjegye, és neki a világgazd. nincs törlésre jelõlve...szal lehet azért jelölte nekem annak, mert köze van a közgázhoz.

De akkor jan.31-én lenne a törlése az adott tárgynak, ha nicns meg az elõfeltétele?
Mert akkor megnyugszom, és akkor hétfõn felzargatom TO-t, ha még fennáll a dolog.

Köszi helpet Wink Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
Na úgy értettem a törlés dolgot, hogy ne töröljék azt a tárgyat, amire jelentkeztem nagy nehezen:)

De egyik ismerõsõmnek már régebben felkerült közgéjegye, és neki a világgazd. nincs törlésre jelõlve...szal lehet azért jelölte nekem annak, mert köze van a közgázhoz.

De akkor jan.31-én lenne a törlése az adott tárgynak, ha nicns meg az elõfeltétele?
Mert akkor megnyugszom, és akkor hétfõn felzargatom TO-t, ha még fennáll a dolog.

Köszi helpet Wink Razz


31.-éig senki nem töröl semmit...mert minek Smile Majd utána dózerolnak szépen.

nincs mit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez nem a témához kapcsolódik, de indexet regisztrációs héten kell leadni? vagy mikor tudjuk meg, hogy mikor kell? Cool

A vilaggazdot meg Dr. Medve András tartja Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
Ez nem a témához kapcsolódik, de indexet regisztrációs héten kell leadni? vagy mikor tudjuk meg, hogy mikor kell? Cool


Valóban Offtopic...
Nem kaptatok amúgy egy ilyen kis könyvecskét/füzetecskét, amiben le van ez írva? Rolling Eyes
...izé asszem GT-ban ezt valóban nem mondtuk el, no mind1, akkor majd itt és most Smile

Szóval majd regisztrációs héten végelgesíted a tárgyaidat/kurzusaidat, és miután végeztél,
- fogod és beírod az indexedbe (épp ahogyan azt tetted szeptemberben is, csak most nincs lediktálva, hogy mi szerepeljen benne)
- lecsekkolod, hogy a neptun és az indexed 100%-osan egyezik (jegyek, dátumok pontosan azonosak, a karók is ott vannak, alá van írva stb)
- ahogy ezzel végeztél befáradsz a TO-ra és leadod.
- Majd boldogan elsétálsz, veszel 2 sört és leülsz valahová élvezni az életedet (bakker ahogy írom már érzem a vágyat ezután az érzés után RazzP )

A neptunon egyébként szoktak lenni ilyesfajta üzenetek (nem csak más karok, számunkra tök lényegtelen infóit küldözgetik Twisted Evil )

Egyéb kérdés? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 16:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Asszem más nincs egyelõre:))
Próbálom feldolgozni ezt a regisztrációs infót
De csak azért érdekelt, mer nem egy ismerõsõm kérdezte, és nem csak elsõs Aztán mostmár tudok infót továbbadni Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 76 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 74, 75, 76  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.