Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
"A BMF csodálatos Neptun rendszere"
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 74, 75, 76  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 18 Kedd 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1.
beszéltem régebben egy tanárunkkal, aki azt mondta, hogy lassan nálunk is eljön annak az ideje, ami nagyszerû külföldi tanintézményekben már jól bevált szokás, hogy néha évekig kell várni, hogy felvehessen a diák egy kurzust...

2.
arról tud vki, hogy akinek csak most lett meg a pénzügy2, az hogy tudná a második félévre felvenni a pénzügyi jogot? mert a múlt félév végén volt egy olyan pletyka, hogy beindítják a második félévben is, mivel van/lesz rá igény
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 18 Kedd 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 - jó, de akkor legyen valós kreditrendszer, több elõadással/tanárral, keresztfélévekkel, nem döglõdõ neptunnal....és nem kiporciózott kreditekkel, magyarán tényleg választhassak.
Ez egyébként csak egy kivételes szitu, mert pár kreditre éhezõ másodikos felvett 3.os tárgyat....de azért sok ilyen lehetõség a "lineáris" képzésünk miatt nincs...

2 - ha nem jelzik az igényt semerre sem, akkor nem hinném, hogy azt igennek értékelik...én a jegybeiratáskor Pappnét interjúvolnám.
De ugye ehhez van egy olyan egzakt feltétel, hogy ne egyedül menj át pü2-bõl Smile
Mert ugye kik alkothatják a tavaszi féléves püjog hallgatóságát? az idén pü2 vizsgakurzuson végzettek + az idén püjogból bukottak. Egyik csoport sem a számosságáról híres Rolling Eyes
Esetleg még összezárhatnak a mûmájerekkel...de nemtom, hogy van-e ilyen a tantervükben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kifli



Csatlakozott: 2004.12.20. Hétfő 19:19
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 00:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már napok óta képtelen vagyok letölteni a hivatalos tanmenetet a kgk.bmf.hu-ról, de végül találtam egyet a gépemen, és aszerint ebben a félévben van egy Szabadon választható informatikai tárgy, amit azóta sem találok a Neptunon. Esetleg létezik olyan, aki valamilyen véletlen folytán megtalálta, és tudott jelentkezni rá?
Az is vicces, hogy a szabadon választható gazdasági tárgynál valójában csak kettõbõl lehet választani, hiába van felsorolva kb tíz. Aki már nem fért be az Üzleti tervezésre, az nézzen vissza, mert azóta a Termelésmenedzsmenthez is írtak ki kurzust.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 00:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, a kgk szervere napok óta haldoklik....és vele együtt a hök lapja sem elérhetõ, bár tudom ez fõleg csak nekem fáj Razz
Nemtom meddig lesz így, mert jelenleg átmeneti idõszakot élünk rootügyileg...nemtok kit rúgdosni Twisted Evil

Amúgy a letöltéseknél van egy tanmenet...ami szerintem jobb is (átláthatóbb) a kari oldalon lévõnél.
Igen, eza bõség zavara, nem is tudom melyik érdekel jobban Razz

Ami viszont az infótárgyakat illeti: szerintem annyi történt, hogy más kódjuk lett a tárgyaknak és így már nincsenek a szakhoz rendelve, mert ha megnézed, akkor ezek a tárgyak léteznek, csak más a tárgykódjuk a tanmenethez képest. Ja meg ott is egy csomóhoz nincs még kurzus rendelve. Szólni kéne pl a Norbinak...
De feltételezem, hogy úgyis azt mondják, hogy a reghét majd csak 2 hét múlva lesz.

Az infót köszi, kiírom
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
1 - jó, de akkor legyen valós kreditrendszer, több elõadással/tanárral, keresztfélévekkel, nem döglõdõ neptunnal....és nem kiporciózott kreditekkel, magyarán tényleg választhassak.
Ez egyébként csak egy kivételes szitu, mert pár kreditre éhezõ másodikos felvett 3.os tárgyat....de azért sok ilyen lehetõség a "lineáris" képzésünk miatt nincs...


Így igaz, elég soványnak tûnik néhány tantárgyból a keret, és mivel a jelenlegi 2. évfolyamból több embert is látok, aki nem szeretne a következõ félévben 25 kreditért lábat lógatni, hanem haladni akar, ezek a helyek hamar betelnek! Mindenképpen jelezni kell az illetékeseknek, mert ezt szerintem alaposan elszámolták! Márpedig aki teljesítette az elõtanulmányi rendet, annak lehetõséget kell biztosítani az elõmenetelhez!

Reklamáljatok!
Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baffia írta:
mivel a jelenlegi 2. évfolyamból több embert is látok, aki nem szeretne a következõ félévben 25 kreditért lábat lógatni, hanem haladni akar
Exclamation


Ezzel csak azért nem tudok egyetérteni, mert nem haladnak semmivel sem gyorsabban, mivel be kell várniuk azokat a tárgyakat amikre még nem tudnak jelentkezni, csak majd...(mivel a tárgyak 95%a egymásra épül).
Szóval ez inkább csak kreditszerzés/ösztödíj tuningolás, esetleg erõforrásátcsoportosítás, hogy 1 vagy 2 év múlva kevesebb tárgya legyen és mondjuk jobban tudjon melózni meg ilyenek...
Elõbb ettõl még nem fog végezni senki sem. Rolling Eyes

Reklamálni? kezdjük ott, hogy a 3 szakirányból van eddig 1 Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
esetleg erõforrásátcsoportosítás, hogy 1 vagy 2 év múlva kevesebb tárgya legyen és mondjuk jobban tudjon melózni meg ilyenek...


És ez szerinted nem haladás?

Én nem arról beszéltem, hogy bárki is hamarabb kap itt diplomát, errõl szó sincs! De ha már itt **szom a rezet egész nap, és nem tudok rendesen melózni, akkor a felkínált összes lehetõséget ki akarom használni!

Az én idõm bizony drága, és ezzel szerintem nem vagyok egyedül, bár azt is tudom, hogy nem kevesen vannak, akiknek tök mindegy, hol és mivel ütik el az idõt!

Nem vagyunk egyformák... No!

És ettõl szép a világ!

Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

baffia írta:

És ez szerinted nem haladás?


Hát csak az a kérdés, hogy milyen távlatban szemléljük Wink
Mert ma jobban járok, mert lesz 28 kreditem, viszont holnap lehet, hogy az lesz sz*r, hogy csak 15 kreditem van...

Persze ez azoknál nem fordulhat elõ, akik elsõre vesznek minden lécet...én a tények szerint nem ilyen vagyok...szal más taktikával állok a dolgokhoz Smile
De ez nem egyenértékû a láblógatással...mert ugye abszolutértékben mindegy, hogy A-t és B-t együtt vagy egymás után csinálja az ember... csak az egyik cinkesebb Smile)

...igen ettõl szép a világ Cool

Amúgy, ha a napodat ki akarod tölteni, akkor némi pluszpénzért lehet áthallgatni más karokhoz is .)
Én tavaly csináltam...szerettek is a TOn Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
baffia
Szponzor


Csatlakozott: 2004.06.15. Kedd 14:01
Hozzászólások: 187
Tartózkodási hely: Tengerek, szбrazfцldek, fellegek... :)

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 19 Szerda 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebbõl a szemszögbõl nézve ez így igaz!

Momentán engem a kreditek kevésbé hoznak lázba - leszámítva ugye a minimál követelményt -, inkább az a fontos, hogy ha már egy fél napom úgyis rámegy arra, hogy bemenjek a suliba, akkor már ugyan mindegy, hogy egy vagy két tárgy gyakorlatát ülöm végig! És így lehet, hogy jövõre tudok egy szabad napot varázsolni magamnak. Az meg nem mérhetõ kreditben! Cool

(Ha indult volna ez a szak levelezõn, nem is szenvednék itt a nappalival...)

Az áthallgatásról meg majd értekezzünk, nem mintha nem tudnám jól kitölteni a nap 24 óráját, de egy-két jó dolgot láttam a Kandósok tárgyai között, lehet, hogy megéri az áldozatot...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 20 Csütörtök 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1. órarend össze lett kavarva

2. controllingot fel lehet venni, ráadásul számvitel szig. nélkül is
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 20 Csütörtök 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gazdinf írta:
1. órarend össze lett kavarva

2. controllingot fel lehet venni, ráadásul számvitel szig. nélkül is


A controllinget nem tudom felvenni...szal szerintem csak annál van ilyen kavar, aki számvitel3at teljesített már de a szigorlat nincs meg (még).
Mert a neptun úgy kezeli, hogy van még lehetõséged megszerezni ergo vedd fel azt majd reghéten ki leszel pucolva a kurzusról.
szerintem ....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 20 Csütörtök 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na, ide is bemasolom, nem csak a levlistara, mert iszonyatosan felidegesitettem magam (bar wlaszi ma megmondta hogy ez lesz, es nicsak, mar ma igaza lett) Rolling Eyes

En jelenleg k. ideges vagyok, mert megprobaltam normalisan osszeallitani az orarendet, ezert probalkoztam feljutni a neptunra 17-en 10 percenkent, alig dolgoztam egesz nap, sikerult osszehozni egy viszonylag jo osszeallitast erre most szetcseszik az egeszet + a szamvitel gyakom egy idopontra kerult azt hiszem az uzleti tervezes gyakkal ES eloadassal es semmibol sem tudok atjelentkezni, mert nincs hely. Mad

Ja igen, ez a masik rohej, 80 hellyel kiirni a tantargyakat, igy sokan egyaltalan nem tudtak jelentkezni egyes targyakra....

no comment.... Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ger
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.04. Kedd 17:23
Hozzászólások: 13

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 20 Csütörtök 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen, a jobbnál-jobb tanárainkat már csak a Neptun múlja felül... Mad Crying or Very sad

Persze azt is tudjak, hogy a hallagtóval 6. félévben már bármit el lehet játszani, mert nem fogja a sulit otthagyni... Mad Mad


zu írta:
na, ide is bemasolom, nem csak a levlistara, mert iszonyatosan felidegesitettem magam (bar wlaszi ma megmondta hogy ez lesz, es nicsak, mar ma igaza lett) Rolling Eyes

En jelenleg k. ideges vagyok, mert megprobaltam normalisan osszeallitani az orarendet, ezert probalkoztam feljutni a neptunra 17-en 10 percenkent, alig dolgoztam egesz nap, sikerult osszehozni egy viszonylag jo osszeallitast erre most szetcseszik az egeszet + a szamvitel gyakom egy idopontra kerult azt hiszem az uzleti tervezes gyakkal ES eloadassal es semmibol sem tudok atjelentkezni, mert nincs hely. Mad

Ja igen, ez a masik rohej, 80 hellyel kiirni a tantargyakat, igy sokan egyaltalan nem tudtak jelentkezni egyes targyakra....

no comment.... Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zu írta:
na, ide is bemasolom, nem csak a levlistara, mert iszonyatosan felidegesitettem magam (bar wlaszi ma megmondta hogy ez lesz, es nicsak, mar ma igaza lett) Rolling Eyes

En jelenleg k. ideges vagyok, mert megprobaltam normalisan osszeallitani az orarendet, ezert probalkoztam feljutni a neptunra 17-en 10 percenkent, alig dolgoztam egesz nap, sikerult osszehozni egy viszonylag jo osszeallitast erre most szetcseszik az egeszet + a szamvitel gyakom egy idopontra kerult azt hiszem az uzleti tervezes gyakkal ES eloadassal es semmibol sem tudok atjelentkezni, mert nincs hely. Mad

Ja igen, ez a masik rohej, 80 hellyel kiirni a tantargyakat, igy sokan egyaltalan nem tudtak jelentkezni egyes targyakra....

no comment.... Evil or Very Mad


Úgyis lesz regisztrációs hét, addig még sok minden változhat (és változni is fog). Akkor tervezz órarendet, most felesleges, úgyis változik az egész (eddig minden évben/félévben változott).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 21 Péntek 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Úgyis lesz regisztrációs hét, addig még sok minden változhat (és változni is fog). Akkor tervezz órarendet, most felesleges, úgyis változik az egész (eddig minden évben/félévben változott).


Akkor minek is van elozetes targyfelvetel? Mert en igy nem sok ertelmet latom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
2 / 76 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 74, 75, 76  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.