Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
ÖSZTÖNDÍJ
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
iccci



Csatlakozott: 2004.06.21. Hétfő 22:31
Hozzászólások: 99

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 25 Hétfő 21:17    Hozzászólás témája: ÖSZTÖNDÍJ Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Fél füllel hallottam ma a HALI-ban, hogy teljesen más módon osztják el az ösztöndíjakat. Más számítási módot alkalmaznak, mint eddig.
Ha vki tud errõl bõvebbet, írja le. Köszi Question Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Okt. 25 Hétfő 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudom javasolni erre a http://hok.kgk.bmf.hu/forum oldalt, szakavatottak megválaszolják
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 24 Szerda 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez tök jó, hogy most újraszámolják az átlagokat, de mikor kapjuk már meg végre az ösztöndíjat?
Merthogy ezeptember óta ülnek a pénzünkön... Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 24 Szerda 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helyesbítsünk: nem a hök számláján várakozik a pénz....
A fent említett fórumon lehet érdeklõdni. Komolyan...

A hök kb már sokadik alkalommal számolja ki azt amit elvben csak 1x kéne, tehát õk lustasággal/lenyúlással nemigazán vádolhatóak.

Gondolom most a népszerûségi indexem meredeken zuhanni kezdett, hogy a hököt "védem", de azért mindenért nem õk a felelõsek....szerintem Smile)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Nov. 24 Szerda 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt nem is mondtam, hogy a HÖK hibája... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
b_barbus



Csatlakozott: 2005.01.28. Péntek 12:46
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 28 Péntek 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia!

Tudtok egy másik oldalt javasolni az ösztöndíjjal kapcsolatban, mert ez nem mükszik:( Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 28 Péntek 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

valóban nem müxik már vagy 3 hete, de mivel a másik odal amire küldtelek volna egyazon szerveren van a hök oldallal, (vagy inkább fordítva Smile ) ezért az sem mûködik (kari oldal).
A javításának indejérõl nem tudok semmit sem mondani, pedig engem érint talán az egyik oldalról a leginkább...

Azt tudom javasolni, hogy tedd fel itt a kérdést, és vagy válaszol valaki, vagy ideterelek egy illetékest.

Még jó, hogy egy oldal mûködik Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
b_barbus



Csatlakozott: 2005.01.28. Péntek 12:46
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 28 Péntek 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia(sztok)!

Én csak arra lennék kíváncsi,hogy hogy mûködik erre felé ez az ösztöndíj dolog, hogy hogy is kell számolni ( a súlyozottat tudom, meg hogy ebbõl valamilyen mutatót számolnak, ezt a TVSZ-ben olvastam).
Meg az is érdekelne, hogy tavaly milyen magas volt az átlag? A NIk-en 2,8 ami eléggé alacsony, de õk egy kicsit mást tanulnak Razz .
És még az is fúrja az oldalamat, hogy milyen összegek között mozog az ösztöndíj, és nekem volna-e esélyem rá(sima átlag 4,1; súlyozott:4,24; ösztöndíj index és mutató is 4,1/ha jól számoltam/)?
Mindeössze ennyi, és köszönöm annak a segítségét, aki segít, amennyiben nem nagyon tudtok nekem semmit sem mondani, akkor köszönöm, hogy meghallgattok. Surprised
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
b_barbus



Csatlakozott: 2005.01.28. Péntek 12:46
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 28 Péntek 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia(sztok)!

Még azt nem modtam, hogy én most elsõs vagyok, akkor nekem van esélyem egyántalán? Mert most olvastam valamit, amiben azt irták, hogy nem nagyon!!!! Crying or Very sad
Tényleg nem kaphatok????? :'(
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
LoooSeR



Csatlakozott: 2005.01.29. Szombat 3:14
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: mindig ott, ahol épp...

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 29 Szombat 03:27    Hozzászólás témája: Válasz b_barbus-nak Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

A helyzet az, hogy a kérdésedet félig megválaszoltad, úgy kell számolni az átlagodat, ahogyan benne van a TVSZ-ben. Ezen felül vannak a homogén csoportok, ez általában egy évfolyamot, szakirányt jelent. Ha pl. gazdinfós vagy, akkor egy évfolyamot (mert csak 1 szakirány van...). Aki a csoportátlag felett teljesít, az kap ösztöndíjat, aki nem, az nem. Magát az összeget, egy algoritmus alapján számítjuk, ami bazi bonyolult (egyébként excel táblába van beírva), és benne van a Juttér-ben. A lényeg, hogy aki csoportátlag felett van az min. 3640Ft-ot kap, akinek legjobb az átlaga az 36400Ft-ot kaphat. Ettõl nagyon ritkán van eltérés, pl. kis csoportoknál, vagy nagyon kevés pénz esetén. Ha nagyon részletesen érdekel a folyamat, szívesen leírom, de ahhoz nagyon kell, hogy érdekeljen, nekem meg napközben kell leülnöm és megírni, mert vagy 1 óra, mire leírom.
Évfolyamátlagot sajna nem tudok, azaz csak azt tudom leírni, hogy a gazdinfón 1. félévben olyan 3-3,5 szokott lenni. Te a 4,1-el kapni fogsz (erre fogadni merek Cool ), az intervallumot - ami között kaphatsz - olyan 8000Ft-tól, 18000Ft-ig saccolom. De ez persze csak akkor, ha gazdinfós vagy, és az átlagtól nem túlságosan eltérõ lesz az évfolyamátlag.
Hát röviden ennyi, ha nagyon kell még infó, kérdezz nyugodtan.

LoooSeR
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
LoooSeR



Csatlakozott: 2005.01.29. Szombat 3:14
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: mindig ott, ahol épp...

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 29 Szombat 03:31    Hozzászólás témája: + Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja... ...igen!

Fáradt vagyok, kicsit már ittam is Wink, úgyhogy remélem szûkszavúságomban is elég érthetõ voltam, ha mégsem, akkor se keseredjetek el, mert amikor vasárnap újra internet közelben leszek, és elolvasom, hogy mit írtam, lehet, hogy rászánom magam valami érthetõ nyelven elmondani, úgy hogy még én is megértsem. Persze, ha érthetõ voltam, akkor semmi gond.
Ha meg kérdés van, ne habozzatok, elég, ha a söröm habzik...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
b_barbus



Csatlakozott: 2005.01.28. Péntek 12:46
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2005 Jan. 29 Szombat 10:57    Hozzászólás témája: Re: + Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia LoooSer!

Köszönöm ezt az igazán kimerítõ választ. , minden egyértelmû volt.
Remélem azért jól érzed magad a sok sör után . Legalább ittál helyette (én most nem tehetem mert beteg vagyok, ha inék rögtön feldobnám a talpam), amúgy a sört nem szeretem Smile .

Amúgy tényleg gazdinfós, azaz INFORMATIKUS KÖSZGAZDÁSZ Razz vagyok, mint irtam elsõ évfolyamos. Arra viszont nem tértél ki, hogy elsõs is kaphat-e ösztöndíjat.

Hát igazából érdekelne a dolog, hogy csinálják a számolást, de gondolom lassan már ki fog derülni, hogy hogy s mint? Vagy ez csak álom? És majd csak márciusban derül ki?

Szóval ha van szabad egy órád (és tényleg nagyon érdekel), akkor modjuk valami példával elmagyarázhatod Smile . Vagy ha nagyon profi vagy akkor küldhetsz a b_barbus@vipmail.hu cimre egy excel fáljt ha az neked gyosabb, és néhány kisebb magyarázatot füzhetsz hozzá (pl. hogy itt 30 kell osztani, mert csak--> ez a mutónál vol, miért pont 30? Rolling Eyes ), és majd én kibogarászom valahogy.

De már ezt a segítséget is köszönöm. Barbi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
LoooSeR



Csatlakozott: 2005.01.29. Szombat 3:14
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: mindig ott, ahol épp...

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 12:33    Hozzászólás témája: Ösztöndíj, mindig... Hozzászólás az előzmény idézésével

Na helló!

Kicsit megkésve bár, de vagyok. Elsõs kaphat ösztöndíjat, a második félévben. Tehát lesz ösztöndíjatok. Azért 30, mert a mintatantervben a 6 félévre 180 kredit van meghatározva, és ennek a félévenkénti átlaga a 30. Van félév, hogy többet kell megcsinálnod, van hogy kevesebbet, de mindig 30-ra jön ki.

Akkor a példa... File-t nem küldök, mert magyarázat nélkül, nehéz lenne megoldani, és akkor már megpróbálom itt megírni. Tehát adott egy keretösszeg, amit a HÖK az ösztöndíjakra kap. Ezen keretösszeg az összes hallgatóra, és 5 hónapra szól. Ebbõl kiszámolandó, az öszdöndíjkeret/fõ. Jelen esetben vegyünk egy 20 fõs csoportot, és mondjuk 6000Ft/fõ összeget. Egyébként kb. ennyi szokott lenni az ösztöndíjrész (mondjuk lehet 6000-8000Ft-ig). A csoportra jutó keretösszeg tehát 120000Ft. Megvannak az átlagok. Kiszámoljuk az Ösztöndímutatót. Ez az aktuális félévi ösztöndíindex (ez van az indexben) és egy 0 és 1 közé esõ (általában) szám szorzata. A 0 és 1 közé esõ szám a hallgató által addig teljesített kredit osztva a hallgató számára a mintatanterv szerint addig teljesíthetõ kredittel. Tehát megvan az ösztöndímutató, az egyfõreesõ összeg, a keretösszeg.
Itt jön a képbe egy Excel munkatábla, amibe bele van táplálva algoritmus, amit a Juttér mellékleteként megtekinthettek, ami az ösztöndíj szétosztását számolja. Itt még meg kell adni a minimum (3640Ft) és a mximum (36400Ft) adható ösztöndíjat. Ha ez megvan, a csoport átlagait beillesztjük a táblába, ami kiszámolja az átlagokhoz tartozó értékeket, az átlagok, a csoportátlag, a minimum, a maximum és a csoport ösztöndíjkerete alapján.

Ezt látjátok ti majd kirakva a hök irodában, amikor kész lesz. És reklamáltok, hogy nem jó! Ha tényleg nem stimmel valami, akkor kezdõdik elölrõl az egész. Ezért kell türelmesnek lenni, mert majd belegondoltok, hogy ha miattatok kell újraszámolni, akkor másik 800 ember vár az ösztöndíjára. Az adatbázisban, amibõl munka folyik mindig vannak hibák, a hök mindig szeretné kijavítani, hogy mindenkinek jó legyen. Legyetek türelmesek, és bizzatok abban, aki számol, mert õ is a legjobb végeredményre törekszik!

Maradok tengermély tisztelettel,

Herbály András (LoooSeR)
BMF FHÖK
Tanulmányi és Szociális Alelnök
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
LoooSeR



Csatlakozott: 2005.01.29. Szombat 3:14
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: mindig ott, ahol épp...

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 03 Csütörtök 12:41    Hozzászólás témája: Ösztöndíj... Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja igen a pénz. Mielõtt bárki elkezdené, azaz folytatná a pletykát...

A Wlaszit helyesbítenem kell. Azaz nem a Wlaszit, mert már így is elég helyes. A mondanivalóját. A pénz a számlán várakozik, DE...!

A hök a pénz nem utalja csak szétosztja. Ebbõl kifolyólag a pénz nem kamatozik nekünk. Nekünk biztos nem, másrészrõl sajna nem tudom megközelíteni. A höknek számos saját bevételi forrása lehet, de ezek között semmilyen pénzügyi tranzakció (értem ezalatt a kamatot, árfolyamnyereséget, állampapírokat, értékpapírokat, kötvényeket, és sok minden mást, amit majd pénzügybõl tanultok) nem szerepel!!!!! A hök vezetõi nem gazdasági társaságok vezetõi, nem saját gazdagságukat vették tervbe, hanem olyan közéleti tevékenységet vállaltak el, amivel a többieknek jobb, nekik pedig rosszabb lesz! Kérek mindenkit (fõleg az elsõ évfolyamosokat), hogy mielõtt bedõlnétek az estimeséknek gondoljátok át, hogy a hökös is hallgató, csak elvállalt a többiekért egy kis extrát. Ne rontsuk a közérzetét felesleges pletykákkal!

Kívánva mindenkinek sok ösztöndíjat, sikeres 2. félévet maradok tengermély tisztelettel,

LoooSeR
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
b_barbus



Csatlakozott: 2005.01.28. Péntek 12:46
Hozzászólások: 11

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 07 Hétfő 21:07    Hozzászólás témája: Re: Ösztöndíj... Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Hú ez igen kimerítõ, és érthetõ volt.
Köszönöm szépen a magyarázatot.

És további sok sikert, ha még tanulsz, ha dolgozol, akkor sok türelmet. Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 5 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.