Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Hol sikerült melót találni
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Öregdiák Project
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 17 Vasárnap 20:38    Hozzászólás témája: Hol sikerült melót találni Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Kollégák!

ha van kedvetek mesélni arról, hogy ki hol talált melót és hogyan akkor írjatok. mennyire vagytok megelégedve a fizetéssel és egyéb általános dolgok...

szóval mi a helyzet veletek mostanában?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 17 Vasárnap 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Deko!
Szerintem itt mindenki tudja, hogy hol találtam melót... Very Happy
Hát, megyeget a szekérke, és az tényleg tökre igaz, hogy nem a diplomád dolgozik helyetted, hajtani kell.
Ha már felvetetted a dolgot, Te mért nem írsz magadról?

Ja, és mégvalami: ezt a jogsis dolgot vajon exdiákok is csinálhatják? Tudom, csak fel kéne emelni a telefont, de az nehéz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 18 Hétfő 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem is tudum, hogy hol kaptál állás....például...Razz

jobb téma nem nagyon jutott az eszembe, én szívesen beszélgetnék más dolgokról is...

amúgy én az MFB Rt-nél vagyok pénzügyi menedzser és támogatásközvetítéssel foglalkozom...

a hajtással és a képzéssel kapcsolatos meglátásod pedig full igaz....rengeteget kell képezni magadat azért, hogy toppon legyél állandóan.....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 19 Kedd 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Integrált vállalatirányításban utazom már a gyakfélévem óta, azon belül, pedig az a bizonyos "kapocs" vagyok az informatikusok és a gazdaságisok között Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Szept. 29 Péntek 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Sokan biztos tudjátok,h ogy én mindenképpen SAP-al akartam foglalkozni, ennek megfelelően gyakfélévvel együtt 1 évet töltöttem a Synergonnál SBO fejlesztő (végén tanácsadó is) -ként. Jó cég volt, rengeteget tanultam, szerettem ott dolgozni, de nem sok rációt láttam az SBO-ban, és eredetileg is R/3-azni akartam úgyhogy aug 15-től a SAP Labs-nál vagyok. Nagyon korrekt cég, kiváló munkakörnyezet, nagyon jó juttatások és (szerintem) versenyképes fizetés (nem hiszem hogy kezdőknek bárki többet fizet a piacon igazgató apuci nélkül) ABAP-ban fogok fejleszteni, jelenleg még training, önképzés folyik. Mondjuk fel kell kötnöm a gatyát, mert azért lássuk be nem programozónak tanultunk, de az 1 év synergonos tapasztalat nagyon sokat segít. Osztom a többiek véleményét, nem a diploma számít, nekem semmilyen hátrányom nem volt még belőle, hogy itt végeztem, a SAP Labs után pedig főleg el fog tűnni a különbség, mert itt rengeteg a BME-s, ELTÉS dolgozik. Szóval ha valaki nagyon akar vmit (És fontos hogy TUDD hogy mit akarsz!) akkor csak rajtad múlik.

A hogyanról csak annyit hogy sehol nem volt ismerősöm, végigjártam rendesen a pár kör interjút, csak látták rajtam az elszántságot Smile, és ez a legfontosabb!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 11 Szombat 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! No én a CIBnél kötöttem ki, bár egyelore nem olyan munkakörben, mely a diplomám után kellene, hogy legyen, de igenis meg vagyok vele elégedve, és csodásak az elorelépési lehetoségeim.

Mivel még a foiskola vége elott elkezdtem itt dolgozni, azóta már szépen felfejlodött a fizetésem is, bár ezt nem az igényeimnek, hanem a teljesítményemnek köszönhetem... Mindenképp bankon belül szeretnék továbblépni, és szerintem menni is fog. Meg sem állok valamilyen osztályvezetoi posztig
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bounty.



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 17:46
Hozzászólások: 16

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 22 Szerda 11:57    Hozzászólás témája: úgy mindenrol Hozzászólás az előzmény idézésével

hát örülök hogy úgy tunik mindenkinek sikerült állást találnia:)
énis leírnám hogy nálam mi a helyzet munkafronton:ahol gyakorlaton voltam, ott maradtam még plusz 1 félévig, így legalább 1 éves munkaviszony volt a hátam mögött, amit már nevezhettem munkatapasztalatnak(ami mostanság nagyon fontos sztem), és úgy döntöttem szülovárosomat újra lecserélem imádott bp-ünkre, és próbáltam onnan állást találni. Kicsit megijedtem, hogy hogyan is fogok 100 km-rol interjúkra járni, de egész jól sikerült venni az akadályt...hogyan is történt:
2 céghez küldtem el az önéletrajzomat, egyik a Philips...
a philipstol rögtön hívtak, elso kör, második kör 3 aláírás...szokásos, ment mint a karikacsapás...
a fizuról annyit, hogy mostmár nem gondolom olyan fényesnek, pláne hogy ilyen nagy cégrol beszélünk, szal nem éri el az említett 250-et...vicces nem?
emellett van mondjuk étkezési, plusz bérlet, plusz utiköltség(ami tökjóó ha haza akarok menni-minden hétvégén ezt teszem:), meg egyéb juttatások...
a helyzet hogy bár a fizetés nem a legjobb, de mindenki egyetértett eddig abban, hogy ilyen munkaviszony után az életben nem lesz gondom az elhelyezkedéssel...
szóval mérlegelni kell, ha valaki meggazdagodni akar, ide nem jöjjön;)vagy sales-re...
ja, pénzügyes vagyok...
dióhélyban ennyi...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
drfuji



Csatlakozott: 2004.09.28. Kedd 0:21
Hozzászólások: 166
Tartózkodási hely: Tatabánya

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 28 Kedd 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!



Megosztom én is a tapasztalataimat Veletek!
A gyakorlati idomet egy bp-i építoipari cégnél töltöttem, mint gazdasági ügyintézo. Itt kicsit több, mint 1 évet dolgoztam. Jelenleg az AVE Tatabánya zRt-nél dolgozom, mint marketing menedzser. Jó pörgos munka, nemcsak irodában vagyok, hanem kijárok tárgyalni különbözo cégekkel. A fizetésre sem lehet panasz! A kollégák pedig nagyon kedvesek és segítokészek, ami egy multinál elég hihetetlen, de mégis igaz! Mindenkinek ilyen körülményeket kívánok!!!
_________________
Fuji


Non scolae, sed vitae discimus!
Egyszer élünk, de akkor nagyon! Élj úgy, hogy soha ne bánj meg semmit!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Nov. 29 Szerda 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pár napja megkaptam postán a bizonyítványom angol nyelvu változatát. ez kedves az iskolától. majd csekkoljátok a postaládát, biztos ti is megkapjátok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vigyori25



Csatlakozott: 2007.01.29. Hétfő 11:02
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 29 Hétfő 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok...hát én 2 héten belül találtam állást a GE-BB-nél..elemzek...s szuper módon örülök az eros pénzügynek, számvitelnek, mert ha azt mondják kötvény, nem nézek nagyokat, s nem kell hozzá excel, hogy számolni tudjak
elemzek.. SQL-t használom foleg..de emellett projektekben is részt veszek..szóval szuper jó a szakunk, hogy ennyi mindent tanultunk-persze sok feleslegeset is-,s a munkahelyen csemegézhetsz mire van szükséged, melyik tudásodat fejleszd. Surprised
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cure777



Csatlakozott: 2005.06.24. Péntek 12:15
Hozzászólások: 49

HozzászólásElküldve: 2007 Ápr. 24 Kedd 08:22    Hozzászólás témája: Re: úgy mindenrol Hozzászólás az előzmény idézésével

[2 céghez küldtem el az önéletrajzomat, egyik a Philips...
a philipstol rögtön hívtak, elso kör, második kör 3 aláírás...szokásos, ment mint a karikacsapás...
a fizuról annyit, hogy mostmár nem gondolom olyan fényesnek, pláne hogy ilyen nagy cégrol beszélünk, szal nem éri el az említett 250-et...vicces nem?
emellett van mondjuk étkezési, plusz bérlet, plusz utiköltség(ami tökjóó ha haza akarok menni-minden hétvégén ezt teszem:), meg egyéb juttatások...
a helyzet hogy bár a fizetés nem a legjobb, de mindenki egyetértett eddig abban, hogy ilyen munkaviszony után az életben nem lesz gondom az elhelyezkedéssel...
szóval mérlegelni kell, ha valaki meggazdagodni akar, ide nem jöjjön;)vagy sales-re...
ja, pénzügyes vagyok...

ÖRÜLJ NEKI HOGY FELVETTEK A Philips-HEZ!! ÉN VILLAMOSMÉRNÖK IS VAGYOK ÉN IS PÁLYÁZTAM ODA, MÉG CSAK NEM IS VÁLASZOLTAK!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2007 Szept. 04 Kedd 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Néhányszor olvastam már ezt a topicot, de valahogy soha nem szántam rá magam hogy írjak. Nos, ennek is elérkezett az ideje, mondjuk nem tudom, hogy még hányan fogjátok olvasni a régi évfolyamtársaim közül, de a most végzoknek is hasznos lehet.
Én már a foiskola alatt elhelyezkedtem a MOL Társasági Kommunikációs osztálynál mint SAP asszisztens, eleinte csak 4 órában. Aztán a szakmai gyakorlatomat is ott töltöttem, akkor már foállásban. Nem volt kérdés, hogy maradok-e, akkoriban 250e volt a bruttóm. 2 év után úgy éreztem hogy váltanom kell és elhelyezkedtem egy bankban. Egyáltalán nem volt nehéz a bejutás, sot... A fizetésem megegyezett a korábbival. De ami a legfontosabb a MOL-ban hallottak a korábbi munkámról, így megkerestek egy vezetoi állással, amelyet nagyon szívesen fogadtam el. Így jelenleg a MOL Beszerzésen dolgozom mint vezeto beszerzo és a fizetésem a korábbinak a duplája. Úgy érzem megérte a MOL-ban dolgozni, mert nagyon nagy neve van és más cégek is kapkodtak utánam. De van még egy fontos dolog, ha már beletanulsz egy cég szokásaiba és ügymenetébe, akkor könnyebben tudsz vállalaton belül is mozogni. Ezért azt tanácsolom, hogy eleinte kell egy kis befektetés (tehát ne remélejetek elsore milliós fizetést) és meglátjátok meglesz az eredménye.

Sok sikert kívánok minden végzosnek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2007 Okt. 11 Csütörtök 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeptembertol a SAP Labs (a SAP Ag. leányvállalat, Magyarországon ugyanaz a cég, mint a SAP Hungary) kötelékében dolgozom. Junior developerként vettek fel, ami annyit tesz, hogy egyedüli követelmény a jó angol nyelv tudás (a SAP egy globális cég, számtalan országban vannak fejlesztoközpontjai, így a kommunikáció nyelve az angol - persze épületen belül azért nem) és programozási tapasztalat (ellenorzik az interjún feladatmegoldáson keresztül). Az SAP programozás alapjait (ABAP) pedig tanfolyamokon tanítják meg, nagyjából egy hónap alatt. Én jelenleg oktatáson vagyok még, mivel szeptemberben új ember hiányában nem indultak még el. Maga a SAP Labs épülete az Aquincum-i HÉV megálló közelében van, tehát elég messze elég sok mindentol, viszont a juttatások és a környezet miatt megéri. Nem itt lehet (akár SAP-val, akár mással foglalkozva) a legtöbbet keresni, mégis érdekes itt dolgozni. A kezdo fizetés eléri a 250 bruttót, annál némiképp több. Ezen kívül ingyenes BKV bérlet, utazási támogatás (kb. 90%-ig az egyéb bérletek), élet és balesetbiztosítás, konditerem, uszoda, ingyen étkezés (a vállalat menzáján, ami nagyon jó minoségu), internethozzájárulás, ingyenes egészségügyi ellátás egy klinikán, stb. A munkavégzés menetérol személyes tapasztalat alapján még nem tudok nyilatkozni, de alapvetoen nyugis hely ez, tényleges 8 (és fél - az ebédidovel) órás munkanap, rugalmas munkaidobeosztás (ha akarsz 10-re is jöhetsz, persze húzd le a 8 és fél órát). Egy szó mint száz, nagyon jó kis hely ez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Nov. 15 Csütörtök 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én mikor elkezdtem a sulit, akkorkezdtem el dolgozni az Erste Bankban, mint rendszerszervezo, aztán az utolsó évben, mint projektvezeto. A gazdinfo nagyon sokat segített, amikor odakerültem, akkor a fonököm kijelentette, hogy rendszerszervezonek ezentúl csak gazdinfóst szabad felvenni. Akkoriban 450 bruttó körül lehetett keresni ott. Aztán mikor lediplomáztam, akkor sikerült bejutnom a T-Online-hoz, ott az volt a nevem, hogy szaktanácsadó, és egyedi megoldásokkal, valamint B2B megoldások fejlesztásável fogallkoztunk. Ott a fizetés is jóval jobb volt, meg a juttatások is. Igen, ezt Bence említette korábban, ezek nagyon fontosak. Ott nekünk is nagyon jó csomagunk volt: volt cégautó (személyi használatra is), telefon, notebook, ingyen internet otthonra, egészségpénztár, kiegészíto nyugdíjpénztár, ingyen kondi, kajajegy, szóval nagyon jó volt. Szóval ezeket is érdemes kiszámolni. Ezek azért súlyos százezreket jelentenek pluszban, ha összeszámolja az ember. Aztán mostanában váltottam, kaptam egy jó ajánlatot egy Convergys nevu angol cégtol, itt dolgozom most tanácsadóként. Hivatalosan Edinburgh-ben van a székhelyünk, de sokat kell utazni, szinte sosem vagyok ott. Kicsit mozgalmasabb a hely, az EMEA régióban (Europe, Middle East, Africa) dolgozunk távközlési cégeknek vezetünk be számlázási rendszereket. Szóval itt megint nagyon jól jöttek a gazdinfo alapok, igaz, itt sokkal inkább az üzleti tárgyakat tudom hasznosítani, na meg persze a korábbi tapasztalatokat. A juttatások itt megint nagyon jók, az otthoni átlagnál jóval magasabbak a fizetések. Lévén, hogy angol cégrol lévén szó, mindent nagyon komolyan vesznek, úgyhogy dolgozni is sokat kell, de nagyon nagy hangsúlyt fordítanak a képzésre is.
Úgyhogy leendo gazdinfosok hajrá!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Öregdiák Project
1 / 2 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.