Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
3. Tárgyfelvétel
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee írta:
Sziasztok!

Látom az utolsó hozzászólás júniusi. Azóta valakinek tapasztalata ezzel a 3. felvétellel? Én dettó marketinggel állok így, eloször "normál" módon vettem fel, majd egymást követo kétszer vizsgakurzuson, a neptun azt írja 3. felvétel. Most akkor ez az érvényes, vagy a hét vizsgalehetoség, mert ez így nem tiszta. Egyátalán holt tudom megnézni, hogy hányszor vizsgáztam az adott tárgyból?

Elore is köszönöm!


A leckekönyvben (neptunon) visszalapozol, és megnézed mennyi karó van beírva Smile és annyiszor voltál vizsgázni.

Mi egyébként úgy hárítottuk el a problémát, hogy a mérnököknél vettük fel a tárgyat végül (más kóddal van), az aláírást a másik tanárno egybol elfogadta, utána pedig elmentünk szóbelizni, és egybol meglett... ezt a jegyet majd külön el kell fogadtatni, de az már elvileg a könnyebbik dolog Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee: 1 éve visszajött a 3 tárgyfelvétes szigorúbb szabályozás (persze a max 7 vizsgalehetoség továbbra is él).
Legegyszerubb ha felcsapod az indexedet...

noodleey: ha már idén kivégezte a 3. lehetoséget, akkor késo bánat a "menekülopálya" Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="noodleey"]
Paleee írta:
A leckekönyvben (neptunon) visszalapozol, és megnézed mennyi karó van beírva Smile és annyiszor voltál vizsgázni.

Mi egyébként úgy hárítottuk el a problémát, hogy a mérnököknél vettük fel a tárgyat végül (más kóddal van), az aláírást a másik tanárno egybol elfogadta, utána pedig elmentünk szóbelizni, és egybol meglett... ezt a jegyet majd külön el kell fogadtatni, de az már elvileg a könnyebbik dolog Smile

Köszi, megnéztem, visszamenoleg egy karóm van beírva csak Smile

Na most ha jól értelmezem: HA véletlenül nem sikerülne ez a mostani marketing, jövo félévben felvehetem a tárgyat a mérnököknél? Tehát akkor ezért a mostani harmadik felvételért nem rúgnak seggbe, ha nem sikerül? Mindesetre nem akarom megkockáztatni, csak érdeklodöm, be vagyok szarva rendesen Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem a karók száma számít..mert ha volt pl olyan vizsga amire nem mentél be...

Ha az idei a 3. akkor jövore nem sok mindent csinálhatsz Sad
Idézet:
TVSZ 11§/3/d - A hallgatói jogviszony megszunése
"a harmadik tantárgyfelvétel esetén sem sikerül teljesíteni a tantárgy követelményeit"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 11 Péntek 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, erre számítottam Sad

Akkor ha nem sikerül megpróbálok beszélni Saroltával, hogy hadd javítsak (de ez is akkora kitolás, felvettem a vizsgaidopontot 14-re, utána volt még ketto, és egyszer csak a jótündér elvitte decemberben a vizsgaidopontokat, és csak ez az utsó maradt meg plusz a decemberiek, de akkor volt SZV II. Evil or Very Mad )

Ismeri valaki egyébként ezt a tanárt (Várnai Sarolta) - mennyire tárgyalóképes vajh?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Funk



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 16:29
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: balassagyarmat

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én is nemrég olvastam a TVSZbe, hogy egy féléven belül csak egyszer lehet javítani, és ezt 3szor lehet megcsinálni! magyarul 3*2 = 6 vizsgaalkalmad lehet maximum egy tárgyból.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Funk írta:
én is nemrég olvastam a TVSZbe, hogy egy féléven belül csak egyszer lehet javítani, és ezt 3szor lehet megcsinálni! magyarul 3*2 = 6 vizsgaalkalmad lehet maximum egy tárgyból.


Ez igaz, de csak a BSc-re! Ránk vonatkozik az 52§/4-es átmeneti rendelkezés!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sin Arcain



Csatlakozott: 2008.01.12. Szombat 12:41
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Otthon

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A SZV2-ot hol máshol lehetne felvenni, ha már nagyon a végén járunk annak, hohy kirugjanak minket?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sin Arcain írta:
A SZV2-ot hol máshol lehetne felvenni, ha már nagyon a végén járunk annak, hohy kirugjanak minket?


kb sehol. Egyetlen alternatíva idén keletkezett, miszerint Gombaszögi tartotta, bár ez nem választási lehetoség volt, hanem választhattál az 1bol...de szerintem messzemenoen jó bolt volt! Smile

A probléma ott van, hogy 3 félév + szigós a tárgy, ami a fosulin másutt nincs, ezért könnyedén mondhatják azt, hogy nincs egyezoség (értsd mi magasabb szinten tanuljuk), tehát nem fogadják el a más tárgykóddal rendelkezo számvitelt.
Egyetlen valamirevaló opció, ha áthallgatsz másik felsooktatási intézménybe, viszont ebben 2 buktató is van:
- kell, hogy legyen 1 szabad tárgyfelvételi lehetoséged, hogy lehessen akkreditálni (ha ugye kihasználtad mindhármat, és nem jött össze, akkor még akkreditáció elott pápát mondanak)

- valami olyan helyen kell megszerezned azt a **** tárgyat, ami megtámadhatatlan. Ugyanis a krediátvételi bizottság tagja HK is, és o kb csak önmagát fogadja el...legalábbis más magyarázat nincs arra, hogy mérlegképes könyveloknek miért kellett számvitelre járni.
Szóval mielott belevágnék, tuti konzultálnék vele, hogy ha már így alakult, Te belátod, hogy nem elég a tudásod, de nem akarod elveszteni az itt töltött x évedet, úgyhogy ha át nem is enged, mondja meg, hogy merre érdemes keresned a további vizsgalehetoségeket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A SZV2-eseknek még az a lehetoség van esetleg (amivel szerintem én is élni fogok...), hogy szabad tanárválasztás van. Ergo akkor GI-nál szeretnék vizsgázni.

Az meg a másik, hogy pl. ez a 6 vizsgaalkalom hogy jön össze? ugyanis, ha elso tárgyfelvételnél nem tudtad teljesíteni az aláírást, akkor már buksz 2 lehetoséget, vagy mi ? Mert utána ugye, felveheted 2x is... ha sikerült az aláírásod aláírás póton, csak 2x mehettél vizsgázni. Nem sikerült, 3x is felvetted a tárgyat, elmehetsz megint 2-3x vizsgázni (de ha csak 2x), akkor hol van a +2 lehetoséged?
Ugyanis ha nem veheted fel 4x is a tárgyat , mert kirúgnak, akkor nagyon ki van ez találva, hogy adott tárgyból ha ügyes vagy, 2x (ha esetleg nem sikerül a 2ikra se az aláírás) vagy 4x mehess el vizsgázni...

Szerintem itt valami nagyon sántít, és nem igazán tartom fairnek a dolgot.

És méginkább nem tartanám valami jónak, hogy csak ezen a ...tárgyon múlik az egész diplomád, ugyanis ez a számvitel a 2eseinkkel ,amiket elérünk nagy nehezen szart se fog érni seholse... ugyanis ha tovább tanulsz a 2est nem fogadják el sehol, ha pedig munkához kell, akkor se, mivel akkor egy mérlegképest fognak Toled követelni.

Tehát összeségében nem tudom mit szivatnak itt minket ennyire...

UI: bocs a hibákért, csak gyors voltam Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
...a számvitel a 2eseinkkel ,amiket elérünk nagy nehezen szart se fog érni seholse... ugyanis ha tovább tanulsz a 2est nem fogadják el sehol, ha pedig munkához kell, akkor se, mivel akkor egy mérlegképest fognak Toled követelni.

Ez igaz!

Egy most diplomázó ismeros ment el egy PÜ-i (tanácsadó? - nem tudom milyen pontosan) céghez, ahol idonként könyvelgetnie kellett volna. Nagyon szimpi volt nekik stb., majd megkérdezték, hogy hol tanulta a számvitelt, erre o persze modta, hogy BMF; a válasz a következo volt:
- Sajnáljuk, ha számvitel, akkor minimum PSZF...

Szóval ennyit errol....

Amúgy ezt a számvitelt kár szapulni, annyiszor megtettük, próbálkoztunk, de hiába, s ha nyitnánk egy külön topikot "Számvitel fika" néven tuti mindenki írna HSZ-enként legalább fél oldalt...

Amúgy a korábbi kérdésem változatlan: Várnai Saroltáról vkinek vélemény?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee írta:


Amúgy a korábbi kérdésem változatlan: Várnai Saroltáról vkinek vélemény?


Hát Róla meg van a véleményem Smile az aláírásom nála lett meg... Smile

Viszont nem tudom hogy o vizsgáztat -e , mert amikor én csináltam a marketinget, hiába O volt a gyaktanár, a vizsga KM - féle volt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
A SZV2-eseknek még az a lehetoség van esetleg (amivel szerintem én is élni fogok...), hogy szabad tanárválasztás van. Ergo akkor GI-nál szeretnék vizsgázni.

Nyet, nézd meg, csakis GI kurzuskiírás van...szóval nincs választás. Bár ezesetben nincs mit sajnálni rajta Smile
noodleey írta:

Az meg a másik, hogy pl. ez a 6 vizsgaalkalom hogy jön össze? ugyanis, ha elso tárgyfelvételnél nem tudtad teljesíteni az aláírást, akkor már buksz 2 lehetoséget, vagy mi ? Mert utána ugye, felveheted 2x is... ha sikerült az aláírásod aláírás póton, csak 2x mehettél vizsgázni. Nem sikerült, 3x is felvetted a tárgyat, elmehetsz megint 2-3x vizsgázni (de ha csak 2x), akkor hol van a +2 lehetoséged?
Ugyanis ha nem veheted fel 4x is a tárgyat , mert kirúgnak, akkor nagyon ki van ez találva, hogy adott tárgyból ha ügyes vagy, 2x (ha esetleg nem sikerül a 2ikra se az aláírás) vagy 4x mehess el vizsgázni...

A BSc-seknek csak a 6 vizsgalehetoség a limit, tárgyfelvét annyi van amennyit akarsz/tudsz fizetni.
noodleey írta:

Szerintem itt valami nagyon sántít, és nem igazán tartom fairnek a dolgot.

Az egy dolog. A bosszantó a dologban, hogy "mi" (hallgatók, hök) kb önként, ingyé' bólintottunk rá. Többek között, ezért is van meg a véleményem pár emberrol arról a tájékról...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
mert amikor én csináltam a marketinget, hiába O volt a gyaktanár, a vizsga KM - féle volt...

Cool Cool Akkor ha KM vizsgáztat, akkor megveszem a "Teás" könyvét 10 példányban, és azzal megyek indexet beíratni, hogy elotte azokat dedikálja, hátha megesik a szíve, hogy milyen rendes vagyok, és a könycseppje kettessé mossa az egyesem Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2008 Jan. 12 Szombat 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:

Nyet, nézd meg, csakis GI kurzuskiírás van...szóval nincs választás. Bár ezesetben nincs mit sajnálni rajta Smile
[


Hát igen, de attól még lehet beküldeti HK az o dogáját... az egy dolog, hogy a felügyelo tanár GI lesz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
2 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.