Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Jegyzetvásár
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mazsola



Csatlakozott: 2004.09.07. Kedd 17:53
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 17:57    Hozzászólás témája: Jegyzetvásár Hozzászólás az előzmény idézésével

Hellósztok!

Elsõéves vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy a szerdára meghirdetett gazdinfós jegyzetvásár rám is vonatkozik-e. Kapunk valami jegyzetlistát vagy ilyesmi? Évközben lehet még venni jegyzeteket?

Válaszoljatok plz!


****
A topic cím kérésre módosítva by Admin
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 20:55    Hozzászólás témája: Re: Jegyzetvásár SZERDÁN Hozzászólás az előzmény idézésével

mazsola írta:
Hellósztok!

Elsõéves vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy a szerdára meghirdetett gazdinfós jegyzetvásár rám is vonatkozik-e. Kapunk valami jegyzetlistát vagy ilyesmi? Évközben lehet még venni jegyzeteket?

Válaszoljatok plz!


szia!

amennyiben a szerdai csoportba vagy beosztva, akkor igen. Talán a TO adott nektek ajánlott irodalom listát, de sokkal egyszerûbb sztem megkérdezni egy felsõst, mert pl Andorka Rudolfot szerintem érdemes megvenni...de a tanulmányokhoz egyáltalán nem fog kelleni Smile

Amit feltétlen vegyetek meg az a Közgáz könyv. Kivételesen egy használható darab (késöbb ilyennel úgysem fogtok találkozni...)

Matek könyvvet ugyan majd sokat fogja emlegetni Sréterné ("a kéket! ne a feketééét!"), de gyakorlatilag elég jól leadja az anyagot, azt is kéri vissza, szal felesleges. A feladatgyûjteményt viszont érdemes, mert pl abból lesz házi is, és aki épp Sréternéhez került az tudni fogja milyen jó érzés ha épp nem csinált olyat az ember Smile De egyébként nem rossz ez sem, csak az aktuális hibajegyzéket kérjétek majd mellé...

Az infó könyvet csak az abszolut analfabéták vegyék meg szerintem, egyetlen számomra ismeretlen dolog benne Friedrik Skualsen neve volt, gondolom átérzitek, hogy ez milyen lényegi információ

Statból érdemes beszerezni a könyveket, mert 3 félév van belõle (meg még amit ráhúz az ember...), és könnyû nemérteni, használható könyvek.

más szerintem nincs.

Javaslat: használjátok a könyvtárat (pl majd az infó és társ tanár által kiadott könyveket idõben kezdjétek el keresni, mert nekünk elég hiánycikk volt.
De a legfontosabb: ne vegyetek meg minden könyvet, van a suli elött egy olcsó fénymásolda....hihetelen gyorsan és olcsón tudnak könyvetmásolni, arról nem is beszélve, hogy minimális plusszpénzért össze is fûzik. Tehát itt is ajánlatos a teamwork.

Évközben is lehet jegyzetet venni, de az értelmes könyvek között elõfordulhat, hogy hiány van (fõleg ahogy konvergálunk a vizsgaidõszakhoz és mindenki tanulni akar).

Egyéb kérdés? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mazsola



Csatlakozott: 2004.09.07. Kedd 17:53
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a felvilágosítást!

Egyébként milyen árakra számítsak tantárgyanként kb? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez rajtad múlik, elvileg talán kapnotok kellene ilyen tankönyvtámogatást vagy mit, de ehhez semmi közöm nincs, úgyhogy inkább nem is mondtam. Ha mindent megveszel az húszós, mert benne van pl Andorka 6000-es "telefonkönyve", de elsõben fõleg bmf-es jegyzetek vannak, az meg nem drága. Így elsõ blikkre kb 3000HUF összesen, de bevallom régen jártam a jegyzetbolt felé Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mazsola



Csatlakozott: 2004.09.07. Kedd 17:53
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És merre van a Józsefvárosi jegyzetbolt ha szabad kérdeznem? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bemész az "A" épületbe (tehát nem a B mint Büfé épületbe!) akkor hogy ha ott nyíl egyenesen mész akkor nekiszaladsz a fõlépcsõnek, de te nem mész fel rajta, hanem az egyik irányba megkerülöd, úgy mintha kimennél az udvarra, de nem mész ki, megállsz az udvarkapuval szemben, csinálsz egy katonás hátraarcot. Majd lebattyogsz a lépcsõn ahol ki is van írva, "STUDENT jegyzetbolt".

Ne ilyedj meg, nem katakomába küldünk, szépen menj végig azon az alagsori folyosón.

Még valami? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mazsola



Csatlakozott: 2004.09.07. Kedd 17:53
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: 2004 Szept. 07 Kedd 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó tudni, hogy a suli területén van
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet tudni vmit, hogy masodik felevben lesz-e, ha igen mikor jegyzetvasarlas? Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aki lemarad az ev eleji jegyzetvasarlasrol es a bestseller-eket mar nem kapja meg, annak tudom ajanlani, hogy kiranduljon el a Kiscelli utcai epuletbe. En anno ott kaptam meg HK szamvitel konyvet, mert csak kozvetlenul az elso ZH elott gondoltam ugy, hogy nekem ez _tenyleg kell_ akkor meg mar sajna nem volt a tavaszmezoben. Ott mindig van par darab a tavaszmezoben elfogyott konyvekbol, mert oda szinte senki sem jar jegyzetet vasarolni, ahogy en tudom.

A masik, hogy szvsz wlaszi kicsit alulbecsulte a jegyzetvasarlast a 3000 FT-al, ha tobb konyvet is be akarsz szerezni.

En szinte semmilyen jegyzetet nem vettem soha (kivetel HK konyve), matek feladatgyujtemenyem sem volt, viszont statisztikabol minel tobb fajta es kiadasu feladatgyujtemeny beszerzeset mindenkinek tudom ajanlani (en ezeket kolcson kaptam - ez is egy jo modszer), a modszertanihoz majd kifejezetten hasznos lesz ha nem igazan brillirozol statisztikabol. Ezen, es HK konyven kivul mast nem igazan tudok ajanlani (talan meg a matek feladatgyujtemeny), szerintem el lehet lenni nelkuluk, foleg most, hogy mar van gazdinfo.hu Razz
Respect, wlaszi kollega
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jut eszembe kesobbi felevekben lesz meg egy kotelezoen ajanlott konyv, amit szvsz erdemes is megvenni, meg melleslege a vizsga is abbol lesz:

Kiss Mariann Marketing c. konyve.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ember, ha te sem vettél könyveket, akkor hogy lehet több mint 3K? Smile

Szerintem igen kevés könyvért kell pénzt kifizetni... (HK telefonkönyvéért pl bûn, inkább vegyétek meg egy felsõbbévestõl...abból legalább nem kap jogdíjat Twisted Evil ).

Könyvtár, elkunyizás-fénymásolás, kölcsönkérés szerintem eléggé költséghatékonnyá teheti az ember életét....persze lehet, hogy nem készül itt mindenki közgazdásznak (gazdinfósnak)
Cool

Anno egyébként volt olyan is, hogy egy srác összegyûjtötte a neveket/pénzeket és lelépett vele.... izé nemis, elment a kiadóhoz és kedvezméynesen megvette az adott muszájkönyvet (asszem marketing volt).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zu



Csatlakozott: 2004.10.19. Kedd 9:36
Hozzászólások: 243
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 10 Csütörtök 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ehh, mondom ha az ember tobb konyvet is vesz => nem magamrol beszeltem Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 11 Péntek 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szvsz nemcsak a közgáz szemelvénygyûjteményt érdemes megvenni, hanem a Világgazdaság és EU-t is. Medve barátunk diáiból sztem nem lehet felkészülni a vizsgára, mivel elég vázlatosan adja le a tananyagot, és nincs meg az az opció mint infóéstárs esetén, hogy megengedi a hozzáférést a laptopjához, ergo az anyagot nem nagyon lehet leszedni/megszerezni. Evil or Very Mad

Amúgy emléxem megvettem az Analízis könyvet, tök feleslegesen, de most okosabb voltam, a Valószínûségszámítást kihagytam, mert matekból valóban a feladatgyûjtemény tartozik a must have kategóriába. A Korpás Attiláné-féle stat könyvek is nagyon ajánlottak, ahogy az már elhangzott. Asszem ennyi.

Jah és a támogatást mindenki használja ki, mert a pénz az adott félévre szól, tehát nem lehet átvinni a kövire. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 11 Péntek 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Medve barátunk diáiból sztem nem lehet felkészülni a vizsgára, mivel elég vázlatosan adja le a tananyagot, és nincs meg az az opció mint infóéstárs esetén, hogy megengedi a hozzáférést a laptopjához, ergo az anyagot nem nagyon lehet leszedni/megszerezni.

Khm a kémek jelentik hogy vmi gazdinfo.hu siteról le lehet szedni jegyzetet. Már megint elõbb postolok mielõtt körülnéznék...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Feb. 11 Péntek 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

néhányat, sajnos a konvertálásokra kevés ember akadt eddig. Szal komplett könyvek scannelését csak nehezen lehet rásózni valakire...a legépelése meg még mókásabb kérés Smile

Néhány van, de sajnos azért lehet még hova fejlõdni, fõleg, hogy kedves intézeti szabályozás ha jól emlékszem konkrétan tiltja a hivatalos digitális terjesztését, szal forrásanyagot nem kapunk Sad
(megjegyzem ez azon túl, hogy plusszmelót ad a hallgatóknak, tökellentétes az OM digitális tudástár törekvésével...ne ezt csak úgy mondtam Rolling Eyes )

Na, szal lehet tolongani, elsõ éven most úgyis pihis tárgyak vannak :mrgreen:
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.