Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Továbbtanulás diploma után

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gazdinf



Csatlakozott: 2004.12.15. Szerda 9:10
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 30 Hétfő 10:24    Hozzászólás témája: Továbbtanulás diploma után Hozzászólás az előzmény idézésével

Körülnézett már valaki, hogy milyen lehetőségeink vannak a gazdinfós diplomával továbbtanulás terén?
Február 15-ig kéne jelentkezni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vera



Csatlakozott: 2004.06.23. Szerda 13:17
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: mikor hol

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 30 Hétfő 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát a legnívósabbak: Közgáz, BME. De a BME-n a költségtérítési díj: 11.000Ft/kredit (félévente kb. 330.000Ft). A közgáz árai valamivel barátibbak. És még van rengetek kevésbé híres, akár no-name egyetem is, de hát olyan diplomából már lesz egy... Smile
Csak azoknak lesz gondja, akik június 30-án államvizsgáznak, mert ha ugyanígy osztják a diplomákat (18 napra), akkor lejár a határidő, amíg a papírokat, a diploma fénymásolatát le kell adni (ha jól emlékszem 07.11).
Bizonyára lehet majd halasztást kérni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
csepizoli
Szponzor


Csatlakozott: 2003.11.10. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 31 Kedd 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Norbi azt mondta, hogy májusban jönnek ki a master képzések. Bár nekünk nem bolognai rendszerű diplománk van, de ettől függetlenük ugyanazokkal a feltételekkel jelentkezhetünk, mint a BsC-sek.
Ezt azért is érdemes kivárni, mert akkor még mindig első alapképzésnek számít a master képzés, és akkor ingyenes. A közgáz gazdálkodási szakán most is így van mondjuk. Kiegészítő egyetemi alapképzés, tehát az nappalin ingyenes. A nappali meg senkit ne zavarjon meg, mert az órákat H-K-SZ tartják (legalábbis most így van), és fél hatkor kezdődnek az órák. Jah, és felvételi mikro, stat, és vállgazdból van.
Hajrá mindenkinek! Razz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 31 Kedd 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hmhm
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 08 Szerda 23:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na én most elsősorban azoknak írnám le a véleményemet, akik gazdaság informatikusnak és nem közgazdásznak tekintik magukat.

Nézelődtem a neten és arra jutottam (bár ezt eddig is sejtettem, és gondolom senkinek nem lesz újdonság) hogy sehol nincs jelenleg gazdinfo Msc képzés, a jó hír viszont, hogy több helyen is tervezik! (PTE,VE)

Tényleg, csak egyetem indíthat Msc képzést? vagy főiskola is? És ha igen akkor a főiskolai Msc = "egyetemi diploma"? Ezek még nem világosak segítsetek!

A következőkért lehet hogy meg fogtok kövezni de ez nem csak az én véleményem.

Másik alternatíva a GAZDINFÓS számára hogy pont az ellenkezőjében tanul tovább mint amivel foglalkozik: Magyarul ha én most programozok akkor közgázra kéne mennem hogy legyen értelme a dolognak és fordítva. (Minek tanuld azt amiben már használható tapasztalatod van, csak hogy legyen róla még egy papírod?)

Csak ezzel az a baj hogy én nagyon nem akarok közgázra menni, és 2 évig mikro makrot számvitelt tanulni hogy utána legyen egy remek egyetemi szintű papírom amire nagyonbüszke lehetek de valszeg sok újat nem mondanának. Csak menne 2 évig a bullshit.

Szal én asszem megvárom a gazdinfo Msc-t, remélem hamarosan indul vhol.

üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 09 Csütörtök 01:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:

Nézelődtem a neten és arra jutottam (bár ezt eddig is sejtettem, és gondolom senkinek nem lesz újdonság) hogy sehol nincs jelenleg gazdinfo Msc képzés, a jó hír viszont, hogy több helyen is tervezik! (PTE,VE)

Tényleg, csak egyetem indíthat Msc képzést? vagy főiskola is? És ha igen akkor a főiskolai Msc = "egyetemi diploma"? Ezek még nem világosak segítsetek!


már tökmind1, hogy főiskola, vagy egyetem adja ki a papírt. MSc =MSc BSc=BSc, ez a lényege, azonos nevű papírok legyenek ekvivalensek. Aki tudja akkreditálni az adott képzést (esetünkben az MSc-t), az indíthatja...az, hogy az adott intézményt "történelmi okokból" minek nevezik, lényegtelen.

Nézd meg a közgázt! ott van gazdinfo és indítva is van BSc...és erős a gyanúm, hogy MSc is lesz a tarsolyukban...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vera



Csatlakozott: 2004.06.23. Szerda 13:17
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: mikor hol

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 09 Csütörtök 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Érdemes nem csak a posztgrad és a kiegészítő képzéseket nézegetni, hanem a szakirányú továbbképzéseket. Persze ezek már fizetősek, átlagosan 100.000Ft/félév.

Pl. a BGF indít minden félévben "Gazdasági informatikai menedzsment" képzést, és utána a végzettséged "Főiskolai szakközgazdász gazdasági informatikai menedzsment szakon" lenne. Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyivel hangzik jobban, mint a "közgazdász-informatikus közgazdász".
De indul itt még: kereskedelmi menedzsment, reklám, vállakozás és marketing, Európai Unió, külgazdasági pénzügyi menedzsment, külkereskedelmi irányítás, marketingkommunikáció, nemzetközi marketing, nki szálltmányozás, PR, szakdiplomácia, TQM, pénzügy, számvitel-vállalkozási, stb.

De a BME-n indul bankinformatikus képzés, röpke 258.000Ft/félév-ért (5 félév), ott a kiegészítőn is 11.000 Ft egy kredit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.