Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Milyen a suli? (felvételizők kérdései)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nya, legalább már kikerült valami tanterv szerűség a kari lapra, így már látni is, hogy kb mi lesz a dolog.

Az első ami feltűnt: 1 félév számviteletek lesz vagy 2...de a "vezetői számvitel"-nek nemtom mennyi köze lesz a normál számvitelhez.
Pénzügyből is 1 félévetek lesz, bár ha pechetek van, akkor pont emiatt kétszer szivatósabb lesz Razz (hmm, most nézem, hogy van "tőke és pénzpiacok tárgy is, lehet, hogy ott kapjátok majd a pü2 beöntést Razz )

Nem vagyok teljesen tisztában a BSc képzési formával, de ha jól vettem ki a ppt-ből, akkor itt is van valamilyen szakosodás amit itt "modulnak" hívnak. Namármost 3 ilyet látok: Marketing, Üzleti Informatika, Vállalkozásszervező.
Az alapzó + Üzleti informatika modul combo olyan 70-80%-ban egyezik kb a mostani gazdinfóval, bár ránézésre a buktatótárgyakból kevesebb van benne.

Amit kell tudni: amióta van gazdinfó, 3 szakot hírdetnek...amiből 1et lehet választani kötelezően Smile Nem tudom mi a helyzet a BSc-vel, de jó lenne rákérdezni, hogy _valójában_ melyik modul fog elindulni. Mert elég nagy difik vannak köztük, szóval gondolom nem mindegy a felvételizőnek, hogy mit fog tanulni...

A vállalkozásszervező modulról sokat nemtok mondani, mert ilyen tárgyaink nem nagyon voltak. Ellenben, ha a marketing modul mögé elképzelem az oktatókat...hát, asszem habozás nélkül mennék az üzleti informatikára Smile (bár ez megint csalóka, mert ugye egy gazdinfós naná, hogy a gazdinfós modulra szavaz Smile )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
nya, legalább már kikerült valami tanterv szerűség a kari lapra, így már látni is, hogy kb mi lesz a dolog.


megnéztem. az üzleti informatika modul alapján azt kell mondjam, hogy ez (a modul) így gazdinfobb a mostani gazdinfonál. úgy értem, a mi képzésünk most nevében gazdinfo (illetve már abban sem), a tárgyak meg gyakran csak köszönő viszonyban vannak az informatikával, vagy akár csak az informatika alkalmazásával az üzleti-vállalati életben (nem ide értve egy-két tárgyat, mint pl adatbázis vagy iir). itt viszont olyan informatikát alkalmazó menedzsment tárgyakat látok, amik az egyik irányát adhatják egy gazdinfós továbbfejlődésének...

a kérdés már tényleg csak az, hogy lehet-e majd ezeket a modulokat tanulni...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ennek az egész szaknak-képzésnek az igazi buktatója (szerintem) inkább ott van/lesz, hogy megint egy ilyen karok közötti képzésként valósítják-e meg, mint a miénket (gti-nik) mert ha igen, akkor megint ott lesznek az emberek, hogy a tanárok közül senki sem érzi igazán magáénak a szakot (kivéve persze ha a mellüket kell verjék egynémelyek, hogy "Magukat presztizs tanítani...")
itt megint vissza tudnék utalni a szakdolgozat témák kiírása és a vállalati esettanulmány körüli huzavonára ("Csak informatikát ne..." (gti) "Mi inkább a nik-eseknek írnánk ki szakdolgozat témákat..." (nik))

van még itt homályos rész bőven és valamiért úgy érzem (ne legyen igazam!), hogy ez a homály később sem fog teljesen eloszlani... Confused
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a tantervet és tetszik, de így utólag elég pesszimista vagyok a sikerével kapcsolatban. Jól hangzanak az üzleti informatika modul tárgyai, de emléxem hogy vártam pl a DTR-t, hogy húú biztos érdekes és jó lesz. Hát nem az lett. Nemhiszem hogy túl sok minden fog változni attól hogy átnevezik Bsc-re, ettől nem fognak a tanárok sem "megtáltosodni" és a technikai feltételek sem fognak pikk-pakk megjavulni.

Az új tárgyak tartalma szerintem, az eddigi tapasztalatok alapján...

Számítógépes projektmenedzsment - paintben, wordben folyamatábrák rajzolása,hálótervezés, kiskör és nyilacska + kiskocka rajzolása számokkal. A lelkesek GANTT-ot is rajzolhatnak Na jó lehet hogy M$ Project de ez a max.

Programozási ismeretek - Turbo Pascal - writeln('Hello World'), hogy rajzoljunk színes zászlót!

E-business = e.ker

Üzleti számítógépes hálózatok = IR

Tudásmenedzsment - na ebbe bármi bullshit belefér...

Multimédia alkalmazások -a médiaplayer és használata, keressünk képeket, videokat az interneten adott témában

Mesterséges intelligencia ~ DTR

BPR Üzleti folyamatok újratervezése ~ IIR eleje

CRM ügyfélkapcsolatok kezelése ~ marketing

Kíváncsi leszek a jóslataimra, majd 2-3 év múlva visszanézek mennyire jöttek be Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, kb én is ezt néztem...
A programozás 6. félévre mókásnak tűnik tényleg. Most 2 féléves alapozás van, és a T. kollegák zöme még mindig a bekapcsológombot keresi és az "ftpzd le" felszólításra bambán néznek maguk elé...


Ami viszont durvának látszik az a marketing modul. Teljesen olybá tűnik, mintha a marketinget szétcincálták volna 4 tárgyra... Namármost eddig sem éppen a felületességéről volt híres a tárgy....Lazításnak meg ott van a tőkepiac, Pappné kedvenc témája Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vera



Csatlakozott: 2004.06.23. Szerda 13:17
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: mikor hol

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem, egyik modulnak sincs köze a gazdinfóhoz, mind műmenedzser.
Mert ott van VIR, marketing...
A vállalakozásszervezőről asszem még nem hallottam.
Csak akkor azt nem tudom, hova rakják a papírosokat, a nyomdásokat, a csomagosokat ...

Wlaszi: a vezetői számvitel az valami olyasmi, ami már nem valami hasznos, mert lefutott dolog... helyette: kontrolling.

Bence: a BPR egész jó, és valamivel több, mint az IIR eleje.
_________________
Üdv: Vera
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsit off da hamár itt merült fel...

A BPR jó dolog persze, csak kérdés hogyan fogják tanítani, biztos lehet róla órákat regélni.

BPR a valóságban:

-Jó lenne ha újragondolnák az értékesítési folyamataikat, sok részfolyamat teljesen felesleges, és túl bonyolult. Valószínűleg az évek során valami okból fennmaradt, de mára elvesztette eredeti célját. Sokkal egyszerűbben és hatékonyabban lehetne modellezni, a költségeik is csökkennének.

-Köszönjük, de nekünk ez így jó. Megszoktuk, inkább alakítsák hozzá a rendszert. Pont.

-Rendben, viszlát.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vera írta:

A vállalakozásszervezőről asszem még nem hallottam.


lehet, hogy rosszul emlékszem, de a meghírdetett szakok nem a : kereskedelmi, pénzügyi, és a vállalkozásszervezői volt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vállalkozásszervező, kereskedelmi informatika, banki?/Pü informatika volt sztem meghirdetve anno.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vera



Csatlakozott: 2004.06.23. Szerda 13:17
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: mikor hol

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem: marketing, pénzügy, kereskedelmi. De passz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
joiko



Csatlakozott: 2006.01.27. Péntek 18:43
Hozzászólások: 5

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hi!

Hát amit nekünk (felvételizőknek) mondta, az csupán a gazdálkodási és menedzsment illetve a műszaki menedzsment ( a honlapon is ezt találtam)...Na már most ezeken belül vannak tagozodások (de ebben Ti már jártasabbak vagytok), és inkább az utóbbinál figyeltem meg....A műszakival a bajom hogy már kb 4 éve nem tanultam fizikát és így elég neccces lenne, viszont a gazdálkodásinál nem találtam tagozodást?? És melyik az a szakirány a 2 közül, amelyik a gazdinfora hasonlít??
Joiko
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 29 Vasárnap 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

joiko írta:
hi!

Hát amit nekünk (felvételizőknek) mondta, az csupán a gazdálkodási és menedzsment illetve a műszaki menedzsment ( a honlapon is ezt találtam)...Na már most ezeken belül vannak tagozodások (de ebben Ti már jártasabbak vagytok), és inkább az utóbbinál figyeltem meg....A műszakival a bajom hogy már kb 4 éve nem tanultam fizikát és így elég neccces lenne, viszont a gazdálkodásinál nem találtam tagozodást?? És melyik az a szakirány a 2 közül, amelyik a gazdinfora hasonlít??
Joiko


Én a ppt-t néztem, és ott találtam a marketing, az üzleti informatika és a vállalkozásszervező modult. Ebből következtettem arra, hogy van benne tagozódás. De újfent hangoztatom: csak feltételezem. Én nem voltam semmilyen tájékoztatón, nem láttam részletes leírást...és még a folyosói pletykák is teljesen más szempontból érintették az új bsc képzést...

Ahogy fentebb olvashatod is, szerintem és bodzsarb kollega szerint, az üzleti informatika mondul hasonlít rá leginkább, és természetesen a Gazdálkodási és Menedzsmentről beszélünk, a műszaki nemtomminek semmi köze nincs hozzá.

http://storage.gazdinfo.hu/0/tanmenet2004.xls ->hasonlítsd össze a tárgyakat, és sokmindent meg fogsz tudni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 30 Hétfő 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
Tekintsd ezt a sulit egy erdei túlélőtúrának, ha kibírod, megerősödsz tőle, ennél rosszabb már úgysem jöhet...
Feltételezem ugyanazok lesznek a te túravezetőid is /névváltozás ide vagy oda/ , sok jó van közöttük, de persze veszélyek is várnak rád, találkozhatsz
vadállatokal is az erdőben /példákat nem mondanék/, el is tévedhetsz, vagy félre is vezethetnek, így csökken a túlélés esélye vagy később jutsz ki az erdőből. Néha össze is dőlhetnek a fák, vagy megszakadhat kapcsolatod a természettel /Neptun/. Varázslatos erdő ez. Ha rossz útra tévedsz,
"kimaradsz a dobásból" /no keresztfélév/, ha vissza kell fordulnod, újabb
utak záródnak be előtted /fake kreditrendszer/. Természetbarát ellenére néha fákat vágnál ki, ill. a pirománia is rádjön, talán fel is adod, de ha kibírod, természetes kötél idegeid acéllá edződnek...


Látom kipihented magad vasárnapra. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 30 Hétfő 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85 írta:
Tekintsd ezt a sulit egy erdei túlélőtúrának, ha kibírod, megerősödsz tőle, ennél rosszabb már úgysem jöhet...
Feltételezem ugyanazok lesznek a te túravezetőid is /névváltozás ide vagy oda/ , sok jó van közöttük, de persze veszélyek is várnak rád, találkozhatsz
vadállatokal is az erdőben /példákat nem mondanék/, el is tévedhetsz, vagy félre is vezethetnek, így csökken a túlélés esélye vagy később jutsz ki az erdőből. Néha össze is dőlhetnek a fák, vagy megszakadhat kapcsolatod a természettel /Neptun/. Varázslatos erdő ez. Ha rossz útra tévedsz,
"kimaradsz a dobásból" /no keresztfélév/, ha vissza kell fordulnod, újabb
utak záródnak be előtted /fake kreditrendszer/. Természetbarát ellenére néha fákat vágnál ki, ill. a pirománia is rádjön, talán fel is adod, de ha kibírod, természetes kötél idegeid acéllá edződnek...


Ezt nagyon jól megfogtad, gratulálok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Tibi



Csatlakozott: 2005.12.15. Csütörtök 20:29
Hozzászólások: 134

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 30 Hétfő 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
eddy85 írta:
Tekintsd ezt a sulit egy erdei túlélőtúrának, ha kibírod, megerősödsz tőle, ennél rosszabb már úgysem jöhet...
Feltételezem ugyanazok lesznek a te túravezetőid is /névváltozás ide vagy oda/ , sok jó van közöttük, de persze veszélyek is várnak rád, találkozhatsz
vadállatokal is az erdőben /példákat nem mondanék/, el is tévedhetsz, vagy félre is vezethetnek, így csökken a túlélés esélye vagy később jutsz ki az erdőből. Néha össze is dőlhetnek a fák, vagy megszakadhat kapcsolatod a természettel /Neptun/. Varázslatos erdő ez. Ha rossz útra tévedsz,
"kimaradsz a dobásból" /no keresztfélév/, ha vissza kell fordulnod, újabb
utak záródnak be előtted /fake kreditrendszer/. Természetbarát ellenére néha fákat vágnál ki, ill. a pirománia is rádjön, talán fel is adod, de ha kibírod, természetes kötél idegeid acéllá edződnek...


Ezt nagyon jól megfogtad, gratulálok!



ez nem semmi! Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
2 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.