Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Megszűnik a gazdinfo?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
saco



Csatlakozott: 2005.11.28. Hétfő 10:56
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Kocsma

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 29 Kedd 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a cikket olvasva én most kéremszépen teljességgel kétségbeesek Rolling Eyes
_________________
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
cure777



Csatlakozott: 2005.06.24. Péntek 12:15
Hozzászólások: 49

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 30 Szerda 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

EZT a szar Szakot el sem lett volna szabad indítani!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 30 Szerda 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cure777 írta:
EZT a szar Szakot el sem lett volna szabad indítani!!!


Ha a szak nem tetszik, akkor nem kellett volna jelentkezni! Ellenben ha a megvalósítása, akkor azt mond...(jópáran támogatni fognak benne).

szerintem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 01 Csütörtök 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
cure777
HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 30 Szerda 16:14 Hozzászólás témája:
EZT a szar Szakot el sem lett volna szabad indítani!!!


Szar vagy nem szar ez van és ha az ember itt tanul már több mint három éve akkor már szinte meg sem lepik az ilyen kis apróságok minthogy a szak megszűnik vagy akármi.

Nekem sem a szakkal ha nem azzal volt gondom sokáig ahogy az események követik egymást a TO-n vagy bizonyos órákon. De ez mindehol megvan és fölösleges vele foglalkozni sztem mert ellene úgy sem tudunk semmit tenni. Max el lehet menni mint ahogy néhányan megtették.

A lelkem mélyén Wlaszinak adok igazat mert tényleg mindehol magyarázni kell, hogy pontosan milyen szakra járok és hova. De ha valamit elmondhatok a suliról akkor az az, hogy volt egy két tantárgy (szv, pénzügy,stat) amit biza úgy meg[quote] kellett tanulni, hogy már nem egyszer égettem be vele "okos" közgázost. Nem mondom gáz, hogy a szak megszűnik de idáig sem ismerte senki tehát az sem fog feltünni, hogy már nem is létezik Smile

Egyébként meg a diplomákról általában: Egy banknak dolgozom ahol a főnökömnek egy bölcsészkaron azon belül francia szakon szerzett diplomája van. (nem a cleaning csapat tagja vagyok Smile )Miután felvették szépen átképezték arra a mkörre amit most végez.
Na ez szép is lenne idáig csak, hogy az Ő főnökének meg egy szép cociológus diplomája van, és nagyon sz.épen elvezetgeti azt a 3 vagy 4 osztályt ami alá tartozik. Tegyük hozzá, hogy francia bank révén mindketten perferct franciák, beszélnek angolul, értenek németül és nem áll sem a spanyol sem az olasz messze tőlük.

"A munkáltatók nem szívesen foglalkoznak olyan önéletrajzokkal sem, amelyekben nem tudják első pillantásra beazonosítani a megnevezett szakhoz tartozó szaktudást."
Erről meg anyit, hogy sztem nem kell mindent elhinni. Lehet benne valami de inkább én ezt olyan szinten fogalmaznám meg, ha valaki a közgázon végzett akkor esetleg egy kicsit maga felé hajlik a keze és esetleg.....
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 13 Kedd 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bár csak nagyon lazán kapcsolódik a témához, de ha már megszűnő és új szakokról esik szó, talán érdekes lehet:

http://origo.hu/itthon/20051209indulo.html

kedvencem az első oldal első alcíme:
Idézet:
A tanári kart mindenütt kritizálta a MAB


bár az is tény, hogy a BMF nem szerepel a cikkben...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 23 Hétfő 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na most mint mindenkinek nekem is megvan a véleményem erről a karról, szakról.

Többeknek az a baja, hogy megszünik a kar, nem ismert a szak stb. Aláírom, hogy ezek tényleg gondot jelentenek számunkra az elhelyeszkedésnél. Ha jól emlékszem a Wlaszi mondta azt, hogy rajtunk múlik az, hogy milyen munkát találunk, ahol mi be is tudjuk bizonyítani már esetleg a felvételnél, hogy igen is mi tudunk.

Nekem ezzel pusztán annyi a bajom, hogy ezen a szakon mi többmindenbe is belenyúltunk mind informatikával, mind pedig a közgazdasággal kapcsolatban, mégis azt kell, hogy mondjam nem érzem azt az eddigi tanulmányaim alapján, hogy én bármelyikhez is értek. Sokmindenhez hozzányúltunk, de csak felszínesen semmihez sem értünk úgy igazán. Ez vajon elég lesz nekünk bármire a "nagybetűs" életben??? Én inkább ettől félek a legjobban és ez az amitől "pánik" fog el.

Már gondolkoztam azon tovább megyek már el is határoztam, hogy pont ezen érzésem miatt tovább megyek egy egyetemre és szerzek két év alatt egy egyetemi diplomát. Ezzel meg az a bajom, hogy ahogy elnéztem a tárgyakat szinte 90%-át már itt tanultuk, és én nem azért mennék oda, hogy újra végig tanuljom azt amit már itt. Még ha ott jobban meg is tanítanák.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 23 Hétfő 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Több kollégámmal is beszéltem ez ügyben és másoknak is az a véleménye, hogy a közgazdasági szakok (mindegy melyik suli) nem egy konkrét kézzelfogható tudást adnak, hanem egy magasabb szintű "alapműveltséget", egy szemléletmódot. Aki konkrét szakmára vágyik, az menjen orvosnak, ügyvédnek, villanyszerelőnek, asztalosnak. Bárki aki ilyen jellegű suliból kikerül úgy érzi hogy igazán nem ért semmihez. Neki kell eldöntenie hogy mihez akar érteni, arra kell elindulni. A munkaadód nem várja el tőled frissen végzettként, hogy könyvelj/programozz, viszont tudja hogy a diplomád garancia arra, hogy képes vagy befogadni az új ismereteket, képes vagy tanulni és megállni a helyed. A többi már csak rajtad múlik, hogy tényleg így van e. Én amikor gyakhelyet kerestem, tudtam, hogy gyak bármi lehet belőlem a könyvelőtől a logisztikuson át rendszergazdáig. Tudtam, hogy bárhol megállnám a helyem kivéve programozóként, mert hiába érdekel ahhoz én kevés vok, nem menne, meg műegyetemisták sokat tudnak, meg ilyenek. Ehhez képest most már féléve programozok, és ne értsd félre nem azért mondom de elégedettek velem. Tehát ebből azt akarom kiemelni, hogy olyan területen is jól lehet teljesíteni amihez nincs önbizalmad, a legfontosabb hogy azt csináld ami valamennyire érdekel, különben nem fog jól menni.
üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aslan



Csatlakozott: 2005.02.15. Kedd 22:19
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Bp

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 24 Kedd 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Nekem ezzel pusztán annyi a bajom, hogy ezen a szakon mi többmindenbe is belenyúltunk mind informatikával, mind pedig a közgazdasággal kapcsolatban,


Farkas tanár úr vélemnye szerint két fajta gazdasági infromatikus létezik: az egyik bánja, hogy tanul gazdaságot is a másik meg bánja hogy tanult informatikát is! sztem vicces és helyes.
Egyébként meg osztom bodzsarb véleményét, képezhetőek vagyunk, ami a legfontosabb egy vállalat szemszögéből.
_________________
Hmmmm mit is mondhatnék még....Jah
FUN WITH STAKE
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 26 Csütörtök 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Több kollégámmal is beszéltem ez ügyben és másoknak is az a véleménye, hogy a közgazdasági szakok (mindegy melyik suli) nem egy konkrét kézzelfogható tudást adnak, hanem egy magasabb szintű "alapműveltséget", egy szemléletmódot. Aki konkrét szakmára vágyik, az menjen orvosnak, ügyvédnek, villanyszerelőnek, asztalosnak.


Teljesen egyet értek veled abban, hogy úgyis képezni fognak ott ahova kerülök. Ez igaz. Azonban abban nem értek veled egyet, hogy lehet, hogy juthattunk volna mélyebb ismeretekhez is, ha a kb. 3 évvel ezelőtti felvételemkor meghírdetett szakirányok (2. év végi szakosodásra gondolok) el is indultak volna. Egyébként én nem panaszkodni akarok, mert ebben a suliban ugyan informatikus közgazdásznak tanulunk és mégis alig van valami infó oktatás, de ebben talán annyi előnyöm van, hogy én a középiskolai végzettségem egy Informatikus szakközépben szereztem, ahol elég sokmindent tanultam (többek között programozást is, melódhoz gratula, mert a programozás tényleg jó dolog.). Ami bosszant ebben a szakban a leginkább, hogy napjainkban egyre jobban összefonódik ez a két szakirány, hiszen már rengeteg program van, volt és lesz ami a kettőt erősen összekapcsolja. Pl. Integrált inf. rendszerek, döntéstámogató rendszerek, és kicsit kilóg a sorból, de az adatbázis kezelés stb. Ezekből szerintem egészen jól meglehet manapság élni. De akkor kérdem én, pl. miért egy 198x kiadású programot tanulunk DTR-ből?? Miért nem tanulunk konkrétan SAP-t vagy ehhez hasonló rendszereket, amiket már elég sokan használnak. Ezeknek szinte mindnek megtanuljuk az elméletét, de meg sem ismerném a programot, ha elé ültetnének, és nem éktelenkedne valahol a logoja a prognak a képernyőn vagy indításnál, vagy folyamatosan. Leginkább ezeket a dolgokat hiányolom. Szerintem ez egy rettenetesen jó szak lehetett volna, ha kicsit tudatosabban szervezik meg az oktatást.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 26 Csütörtök 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is nagyon hiányoltam hogy soha nem láttunk működő ERP rendszert, pedig ez tényleg nagy segítség lett volna. Mióta SAP-val foglalkozom én is beláttam, hogy egy R/3 rendszert nem lehet főiskolai keretek között bemutatni, mert ahhoz kéne egy minta adatbázis ami nincs, plusz egy emberélet alatt kb 1 esetleg 2 modult tudsz TALÁN teljeskörűen elsajátítani, tehát felesleges heti két órában ilyennel erőlködni. Viszont egy SAP Business One (KKV picanak szánt SAP), amivel jelenleg én is foglalkozom simán belehetne mutatni, még hálózat sem kell hozzá egy telepítés és fut vidáman bármilyen normális gépen.
Egyébként így utólag, hogy az államvizsga kapcsán kénytelen vagyok visszatérni az int.info rendszerek tantárgyra, azokután hogy féléve napi szinten SAP-al dolgozok rá kellet jönnöm, hogy tényleg nagyon is használható alapismereteket kaptunk és így hogy látom a gyakorlati oldalt is összeállt a kép. Tehát ebből a tárgybó tényleg nagyon hiányzik a gyakorlat és jobb lett volna ha az ARIS-os fa rajzolgatás helyett ERP zünk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 26 Csütörtök 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csakhogy mindenkit idegesítsek: VAN SAP labor Óbudán... és TÉNYLEG jó lett volna legalább egyszer, messziről látni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 26 Csütörtök 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
jó lett volna...


Igen, ebben az egészben pont az a legdühítőbb, hogy hihetetlen milyen potenciát szórnak el... annyi minden jó lehetett volna...csak Murphy miatt tutkó a másik megoldás lett választva.

Néha van egy olyan érzésem sok területen, hogy annyi energiával, mint amennyivel szinte már törekszenek a rossz megvalósításra, simán lehetne jót is alkotni... na mindegy.

Amúgy Bence, én is gratulálok a melóhelyedhez! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 27 Péntek 02:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na és látjátok ez az igazán bosszantó, amikor tanulsz valamit kezded érteni átlátni a dolgokat, és tudod azt, hogy mennyire jó is lehetne, mennyi minden rejlik benne és mégsem. Pedig én saját részről elég sok energiát fektetek a tanulásba és jobb lenne ha kicsit átfogottabb lenne...de mi nem nagyon tudunk mit tenni...Csak azt, hogy majd saját magunk próbáljuk meg elsajátítani ezeket a dolgokat.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2006 Jan. 27 Péntek 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wlaszi: köszi a gratut Smile, már "csak" az államvizsgát kell túlélni, hogy állandósítsanak, és ne én legyek a legjobb ár/érték arányú dolgozó ha érted mire gondolok Wink

Hol van SAP labor? Intel meg JAVA meg Symantec meg .NET labor rémlik de ezekben sem vagyok biztos. Egyébként még labor sem kellett volna, jó persze az lett volna az ideális, de sztem már az is nagy segítség lett volna ha egy notebookkal meg projektorral egy próbaverziós Business One-t elmutogat valaki, és ez pár telefonnal gyak 0 Ft.-ból megoldható lett volna.

Az egész fősulinak a lényege hogy tudni kell szelektálni a tárgyak között, el kell dönteni hogy mi fontos és mi nem (persze ez egyén függő), és arra kell csak ráfeküdni, a többit meg "megoldani" vhogy. Én pl ma is a Nagy István tanár úr féle SQL ismereteimből élek (köszönet érte), napi szinten használom (igaz MSSQL-t de gyak mindegy, és rájöttem hogy az Oracle mennyivel jobb Smile és a senior kollégáimnak én csinálom az al-al selectes group by-os queryket, mert anno nagyon megtanultam mert tudtam hogy nekem ez lesz a leghasznosabb tárgyam valszeg.

üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 09 Csütörtök 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
Csakhogy mindenkit idegesítsek: VAN SAP labor Óbudán... és TÉNYLEG jó lett volna legalább egyszer, messziről látni!


http://forum.gazdinfo.hu/viewtopic.php?p=4400#4400
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.