Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Megszűnik a gazdinfo?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 09:08    Hozzászólás témája: Megszűnik a gazdinfo? Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!
Döbbenten olvasom a KGK honlapján, hogy megszűnik a közgazdász infos szak (azaz "kifutó"). Hát kissé leakadtam....
Ennyi volt? Tudom, nagy összevonások voltak, meg bolognai egyezmény, stb., de ettől a szaktól elvileg minden fejes el volt ájulva...
Na erre mit szóltok?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Zoller



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 11:05
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép...
Egy nem létező szakból lesz diplománk?
Abba is hagyom a szakdolgozat írását, úgy is kezdett már elegem lenni belőle. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ez tök jó, mert mi azon kevesek között leszünk, kiknek ez lesz a diplomájában. És sokat fog érni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
És sokat fog érni...


Ez nem bélyeggyűjtemény.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ha jól hallottam, nem kapták meg a BSc engedélyt, így ezen a néven nem indíthatnak újabb évfolyamot..ha majd összekalapálják akkor megint lesz, bár néhány ember hozzáállásából arra tippelnék, hogy nem mindneki sajnálná, ha maradna sima közgáz...

Továbbá ha jóltom, akkor az országban egyedül a Közgázban lehet jelenleg gazdinfo.

Én a végzősök helyében ragaszkodnék a gazdasági informatikus megnevezéshez...abból talán lesz annyi évfolyam, hogy tudják is, hogy mit jelent...ja meg esetleg MSc-nél jól jöhet, ha legalább a neve egyezik... Rolling Eyes

Ha gazdinfósnak vettek fel, akkor sztem teljesen jogosan ilyen papírt akarhatok...


A hozzászólás legutóbb wlaszi által 2005 Nov. 24 Csütörtök 12:28-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen jogos...hm
Kicsit off, de azért leírom: a Bánkisok a diploma angol fordításában ezt kapták leírva (ugye szervező informatika a szakirányuk):
"Organizing and Information"
(németeseknek: az information információt jelent és semmi mást. Informatika: Information Technology vagy IT)
Hát ez a mélyentisztelt minisztériumi fordítás, és szegény Norbit piszkáljuk azzal, hogy csináljon valamit, mert nevetséges...
Bocs az offért
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Szandra



Csatlakozott: 2005.11.24. Csütörtök 14:13
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mielőtt végképp kitörne a pánik: a honlapon a "kifutó szak" felirat azért szerepel, hogy azok, akik a kar iránt érdeklődnek, ne keressék a felvételi tájékoztatóban az informatikus közgazdász szakot, mert nem lesz. Aki viszont már elkezdte a tanulmányait, a diplomájában majd azt olvashatja: "közgazdász informatikus közgazdász szakon". A Gazdálkodási és menedzsment BSc szakon szintén közgazdászokat képzünk majd olyan tantervvel, amelyet a felsőoktatási intézmények egyeztettek. Az új szakról a KGK honlapján bővebben olvashattok, illetve a Felvételizőknek menüpont alatt gyűjtöttünk össze néhány linket a Bologna-folyamattal kapcsolatban, ha érdekel valakit...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 16:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"közgazdász informatikus közgazdász szakon"
Álljunk már meg egy pillanatra, mi értelme van ennek? Ebből el lehet dönteni, hogy közgazdászok, informatikusok vagy gazdasági informatikusok leszünk/vagyunk?
Meg ha "közgazdász" szakon, akkor minek oda az informatika!??
Szegény Grétsy Laci bácsi...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Szandra



Csatlakozott: 2005.11.24. Csütörtök 14:13
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem mi találtuk ki, a diplomában szereplő szakképzettség megnevezését 4/2003. (I.8.) Kormányrendelet szabályozza.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szandra írta:
Nem mi találtuk ki, a diplomában szereplő szakképzettség megnevezését 4/2003. (I.8.) Kormányrendelet szabályozza.


Nem is Benneteket szidlak...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
lemmikki



Csatlakozott: 2003.12.09. Kedd 1:00
Hozzászólások: 28

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
"közgazdász informatikus közgazdász szakon"
Álljunk már meg egy pillanatra, mi értelme van ennek? Ebből el lehet dönteni, hogy közgazdászok, informatikusok vagy gazdasági informatikusok leszünk/vagyunk?
Meg ha "közgazdász" szakon, akkor minek oda az informatika!??
Szegény Grétsy Laci bácsi...


A megnevezést azt jelenti, hogy KÖZGAZDÁSZ, aki INFORMATIKUS KÖZGAZDÁSZ szakon végezte tanulmányait, nem pedig KÖZGAZDÁSZ INFORMATIKUS, aki KÖZGAZDÁSZ szakon végzett. Csak hogy pontosak legyünk.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, kösz, bár nem fogtam az adást elsőre... Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 24 Csütörtök 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szandra írta:
Mielőtt végképp kitörne a pánik: a honlapon a "kifutó szak" felirat azért szerepel, hogy azok, akik a kar iránt érdeklődnek, ne keressék a felvételi tájékoztatóban az informatikus közgazdász szakot, mert nem lesz. Aki viszont már elkezdte a tanulmányait, a diplomájában majd azt olvashatja: "közgazdász informatikus közgazdász szakon". A Gazdálkodási és menedzsment BSc szakon szintén közgazdászokat képzünk majd olyan tantervvel, amelyet a felsőoktatási intézmények egyeztettek. Az új szakról a KGK honlapján bővebben olvashattok, illetve a Felvételizőknek menüpont alatt gyűjtöttünk össze néhány linket a Bologna-folyamattal kapcsolatban, ha érdekel valakit...


Először is azt hiszem köszönetet kell mondanom, ugyanis ez az első eset, hogy valaki veszi a fáradságot és reagál az itt elhangzott problémákra/sirámokra az "adminisztráció"/iskola részéről, ez azt hiszem egy teljesen pozitív dolog.

Szerintem a kifutó jelentését azért a többség felfogja, és ebből kifolyólag nem azért van "pánik", mert azt hisszük, hogy úgy lesz vége a szaknak mint valami gyárnak és akkor holnap már be sem lehet menni az iskolába...
A probléma inkább azzal van, hogy ez egy fiatal szak, 5 éves, tehát a "szakmát" elég kevés ember képviseli, így a papír ismertsége is elég alacsony. Namármost ha évente nevet változtatok + megszüntetem, akkor esély sincs arra, hogy ez a papír a jövőben megszólaljon (egy villamosmérnöknek nem kell magyarázni, hogy mit jelent a diplomája, nekem meg még 15 perces előadást kellene tartanom hozzá).
És akkor nem is beszélek arról, hogy milyen kapcsolati tőkét veszít ezzel az itt végzett társaság. 2 Kandós valamennyire összehúz a világban, ha a szakom megszűnik, akkor esélyem arra, hogy összefussak mégegy Keletis gazdinfóssal...nos igen alacsony.
Azt pedig igazán nem hozom fel érvként, hogy ha netán 20 év múlva a Keletis gazdinfó szak világhírűvé válna, akkor ugye az összes ilyen papír értéke megnő...nos erre sincs így esély, (elismerem, a példa sarkított).

Tehát aki esetleg itt "pánikol", az a diplomájának közép/hosszútávú értéke miatt aggódik csupán.
Ha valaki felvételizik egy újonnan alakuló helyre, akkor azt hiszem mondhatni azt, hogy a bizalmát helyezi az intézménybe, reméli, hogy lesz annak olyan kifutása, hogy megéli a "már hagyományokkal rendelkezők korát".
Ha ez mégsem következne be, akkor érezheti magát kicsit becsapva, hisz "nem ezt ígérték"...
És ugyanide sorlom azt, hogy ha gazdasági informatikusnak jelentkezett valaki, akkor miért kapna informatikus közgadász papírt? Ennyi erővel közgazdász gémeskútkezelő is lehetnék...

Az egy dolog, hogy valaminek nincs múltja (majd lesz), de hogy már tudom hogy jövője sincs, nos az aggasztó/"pánikkeltő" nem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 25 Péntek 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Láhm Szilvia ezt már feszegette nekünk egy közgazdaságtan órán múlt félévben, igazából még Ők se tudák akkor, hogy mi miért van, és miért kell megszűnnie a szaknak.
Bár szerintem a gond nem ott lesz, hogy most csak sima közgáz diplomát kapok a kezembe, mert végülis többre megyek vele mint mondjuk ha csak sima infós lenne... Jó valószínűleg nem mindenki érzi így.
A probléma ott lesz, hogy a mostani elsősők/másodikosok/harmadikosok lebukásai hogy fognak zajlani, valószínűleg ugyan ezek a tantárgyak lesznek, máshogy nem lehetne megoldani.
Az Informatikus közgazdász szakot most se értik sokan, bárkinek mondtam hova járok, magyaráznom kellett a bizonyítványom, és itt jön elő az a fajta kérdés, amit már feszegetett azt hiszem wlaszi, hogy minek érezzük magunkat... végeredményben itt a válasz, közgazdászok leszünk, kis informatikai ismerettel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 25 Péntek 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
Láhm Szilvia ezt már feszegette nekünk egy közgazdaságtan órán múlt félévben, igazából még Ők se tudák akkor, hogy mi miért van, és miért kell megszűnnie a szaknak.
Bár szerintem a gond nem ott lesz, hogy most csak sima közgáz diplomát kapok a kezembe, mert végülis többre megyek vele mint mondjuk ha csak sima infós lenne... Jó valószínűleg nem mindenki érzi így.
A probléma ott lesz, hogy a mostani elsősők/másodikosok/harmadikosok lebukásai hogy fognak zajlani, valószínűleg ugyan ezek a tantárgyak lesznek, máshogy nem lehetne megoldani.
Az Informatikus közgazdász szakot most se értik sokan, bárkinek mondtam hova járok, magyaráznom kellett a bizonyítványom, és itt jön elő az a fajta kérdés, amit már feszegetett azt hiszem wlaszi, hogy minek érezzük magunkat... végeredményben itt a válasz, közgazdászok leszünk, kis informatikai ismerettel


nyet, nem én voltam, hanem aramoro kollega Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 4 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.