Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Kik vagyunk mi? (közgazdászok vagy informatikusok vagy...)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Minek érzed magad a karon eddig elvégzett tanulmányaid után?
Közgazdásznak
38%
 38%  [ 13 ]
Informatikusnak
2%
 2%  [ 1 ]
Mindkettőnek
17%
 17%  [ 6 ]
Egyiknek sem
32%
 32%  [ 11 ]
Nem érdekel, csak adják már a diplomámat
8%
 8%  [ 3 ]
Összes szavazat : 34

Szerző Üzenet
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No, én is hozzászólnék, mert ez egy értelmes topic. Smile

Én is talán azon kevesek közé tartozom, akik céltudatosan gazdinfó szakra jöttem. A tudásom ahhoz, hogy informatikusként elhelyezkedjem, már megvolt akkor is, amikor ide jöttem. Annak ellenére viszont, hogy rendszeres, hivatalos, heti 5 napos informatikus munkám még nem volt, már jól látom, hogy miért nem szeretnék informatikus lenni kizárólag. Egy-két volt és jelenlegi ügyfelem viselkedése ráirányított arra, hogy talán mégsem kocka-infós szeretnék lenni.

Az itt megszerzett diplomámat inkább valami ugródeszkaként képzelem el, valahogy úgy, hogy ezzel még nem skatulyázom be magam sehova: kvázi bármelyik irányba elindulhatok vele. És minden bizonnyal ezt is fogom tenni: terveim szerint a diploma megszerzése után néhány évre külföldre vonulok (élet)tapasztalot (is) gyűjteni. De hogy ott mivel fogok foglalkozni, azt még nem tudom. Még akár valami mesterember (festő-mázoló, kertész) munkakört is el tudok magamnak képzelni, érdekes módon. Tehát ezzel a diplomával nem predesztinálom magam semmilyen mértékben.

Kicsit filozófiai vizekre eveztem, elnézést érte. Hogy egy kicsit materiálisabb legyek és visszakanyarodjak az első gondolatomhoz: azért is erre a szakra jöttem, mert apukám gyakorlatilag gazdinfós. SAP-tanácsadó. És ennek a topicnak nem tárgya ugyan közvetlenül, de a kicsit bizonytalanokat megnyugtatnám: ilyen munkakörben (ERP tanácsadó) a magyar átlagfizetés sokszorosát meg lehet keresni. Igaz, érteni is kell hozzá, ez nem egy alibi infós munkakör, mint egy mikrovállalkozás rendszergazdájának lenni, ahogy a nap 90%-ban az ott dolgozók windows supportja megy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
CS0ki



Csatlakozott: 2005.01.05. Szerda 0:39
Hozzászólások: 55

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 20 Csütörtök 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én sem érzem magam egyiknek sem.Smile De nem is baj.(Egyébként ismerek pár közgázost meg BME-s infost is, nem kell aggódni, ott sincs sokuknak semmi köze a témához.)

Manapság azért a piac is változott. Régen volt egy diploma, Te ahhoz értettél, megkaptad a munkát aztán kész. Dolgoztál szépen.
Ma már nem annyira a diplomán van a hagsúly. Fontos az is persze, de a gyakorlat talán mégfontosabb.(Szóval fektessetek sok energiát a gyakhely keresésébe! És kezdjétek el a keresést minél korábban!)
Meg persze a nyelv is...
Informatikai tudást sajnos nem sokat ad az iskola. Inkább azt kell, hogy legyen érzéked hozzá, legyen informatikai tapasztalatod. (Szerintem többet tanulsz, ha van otthon géped pár évig, és azzal foglalkozol, mint amennyit itt tanulsz a 3-4 év alatt. Mondjuk az SQL tényleg hasznos volt nekem.)
A legtöbb munkahelyen úgyis meg kell tanulnod az ottani programok használatát.
És persz ki tudja hol kötsz ki a végén, milyen területen. manapság már mindenki foglalkozik mindennel, olyannal is, ami köszönő viszonyban sincs a diplomájával.
_________________
CS0ki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tegnap hallottam valami érdekeset... nekem csak most derült ki, hogy a nik-es műszaki informatikusoknak van olyan szakirányuk, hogy gazdasági informatika... vagyis van ugyanazon a főiskolán két képzés, ami elméletileg ugyanarra a területre képez szakembereket (azért csak elméletileg, mert szerintem egy-két kivétellel nem igazán van olyan nik-es, aki akár csak mellettünk is labdába rúghatna közgazdasági témákban és ugyanez igaz fordítva is, nálunk elvétve van olyan ember, akinek az informatikai ismereteit a felhasználói szintnél többnek lehet elismerni...) márpedig ha csak egy kicsit is racionalizálnák a képzést, akkor imho pl. megszűntetnék a nik-es gazdinfo szakirányt és a gazdinfo szak teljes informatikai képzését a nik-re bíznák, rögtön az első félévtől (pascal helyett c/c++ oktatás, operációs rendszerek, prog.módszertan, komolyabb hálóismeretek, stb.), míg a gazdasági-társadalomtudományi tárgyak maradnának a GTI-nél. ezzel egyidőben a szak létszámát is emelhetnék (már ha a szakirány-megszüntetés miatt csökkenne a muinfo-ra felvettek létszáma)
soha nem fogom igazán megérteni, pontosan milyen logika mentén is gondolkoznak a főiskola döntéshozói... Rolling Eyes
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerinted milyen kar lenne az aminek egyetlen szakja van? Rolling Eyes
Tovább akkor nem is folytatnám a gondolatmenetet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
szerinted milyen kar lenne az aminek egyetlen szakja van? Rolling Eyes
Tovább akkor nem is folytatnám a gondolatmenetet.


jelenleg a nik-en egyetlen szak van (mérnök informatikus, 8 különböző szakiránnyal, de nem mindet hirdeti meg a kar minden évben), nappalin és estin illetve másoddiplomás képzésben.

tehát szvsz nem viselné meg őket, ha megszűnne egy szakirány és a keletis gazdinfóra koncentrálnák ezt a képzést.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:

jelenleg a nik-en egyetlen szak van (mérnök informatikus, 8 különböző szakiránnyal, de nem mindet hirdeti meg a kar minden évben), nappalin és estin illetve másoddiplomás képzésben.

tehát szvsz nem viselné meg őket, ha megszűnne egy szakirány és a keletis gazdinfóra koncentrálnák ezt a képzést.


ööö én a fordítva gondoltam bele..egy komplett kar állna 1 büfészakból és x szakirányból...(jó, ne túlozzunk, jelenleg van másfél az egy helyett)

Szerintem az, hogy jelenleg a kandó adja az info alapképzésünket, az csak azért van mert helyileg így a jobb megoldás.
Ám a tanároknak is van 2 lába...csak ugye nálunk a hegy megy Mohamedhez...
De amúgy szerintem mind1, hogy a tanár aki engem tanít az szervezetileg milyen egységbe tartozik a bmf-en. Tudása nem attól lesz, ergo a képzés szintjét niktől függetlenül is lehetne tartani.

De amit mondasz a párhuzamosságok kiiktatásáról...nos néhány órán már én is filóztam ezen, mert ott a katedránál olyan szépen felvázolják nekem, hogy hogyan kellene...majd a gyakorlatban adott esetben ugyanaz az ember "megcsúfolja" a saját tárgyát.

Integráltság, szinergiák kihasználása, párhuzamosság minimalizálása, nyomonkövethetőség, blackbox modell, stb... mintha nem is "tőlük" hallottam volna róluk. Ez miért van?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Deko



Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 11:14
Hozzászólások: 181

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 22 Szombat 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na haller emberek!

grat a topichoz full ott van!

én informatikusként dolgozom egy bankban és már most látom, hogy csak informatikusként nem tudnék soha előre lépni a ranglétrán. viszont van olyan pozíció is egy egy intézményen belül, ahol informatikai projektek kivitelezése folyik...na ebben tudnak engem nagyon profin alkalmazni...persze majd ha felnövök a feladathoz. és ehhez igazán jól jön a gazdinfós tudás (jól jönne). szóval azt mondom, hogy nagy lehetőségek vannak ebben a szakban csak olyan helyre kell kerülni ahol alkalmazni is tudod. a nagy hiányosságot abban látom az oktatásban, hogy az SAP valahogy kimaradt belőle. pedig ezzel lehetne igazán nagy papírt akasztani egy munkahelyen. egy SAP fejlesztőnek ha bedolgozza magát az ember...vagy ne fejlesztőnek csak üzemeltetőnek félistenként fogják tisztelni...ha megmarad informatikusnak mindig is a fejét fogják követelni, de elismerést nem kap...ezt tapasztalatból tudom...szóval én most az informatikus üzemeltetős meló mellett bepróbálkozom asszisztensként a projekt oldalon is.a tapasztalatokat majd leírom később.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 23 Vasárnap 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én egyébként most a gyakorlatom keretében pont SAP fejlesztésen dolgozom, tanulgatom. Egyelőre Delphi 2005 .NET-ben fejlesztgetek Sap Busines One-hoz, aztán majd később mindenképp bele akarok tanulni az ABAP/4 -ba is. Teljesen egyetértek Deko-val és bbencével, én elég célirányosan mindenképp ilyen irányba indultam egyrészt mert érdekel, másrészt hatalmasak a lehetőségek és ez a csúcs amit a szakmánkkal el lehet érni, harmadrészt ha vki jól csinálja borzalmasan sokat lehet vele keresni. Ha vkinek kérdése van tapasztalatokkal kapcsolatban szívesen válaszolok. üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 23 Vasárnap 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ABAP/4 már kicsit elavult, a NetWeaver-re már Java-ban illetve talán .NET-ben lehet fejleszteni. De ha érdekel, tudok kölcsönadni (szigorúan kölcsön, behajtom ám! ) egy vaskos ABAP könyvet (Teach yourself ABAP/4 in 21 days, Sams kiadó) vagy egy Dummies sorozat könyvet Netweaver-ről (természetesen mindkettő angol nyelvű).
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 23 Vasárnap 15:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
Az ABAP/4 már kicsit elavult, a NetWeaver-re már Java-ban illetve talán .NET-ben lehet fejleszteni. De ha érdekel, tudok kölcsönadni (szigorúan kölcsön, behajtom ám! ) egy vaskos ABAP könyvet (Teach yourself ABAP/4 in 21 days, Sams kiadó) vagy egy Dummies sorozat könyvet Netweaver-ről (természetesen mindkettő angol nyelvű).


Ez most kicsit off lesz de végül is a csevejben vagyunk...

köszi, köszi a Sams ABAP könyv megvan pdf-ben. Netweaver-es könyv az JAVA-s?Lehet hogy még jól jöhet. Az ABAP hiába elavult, elvileg egy 4 GL nyelv és az összes R/3-as fejlesztés ABAP-ban megy (az egész R/3 ABAP-ban íródott) és ez a mySAP.com NetWeaver dolog egyelőre sztem inkább csak marketing duma olyan mint .NET az M$ részéről, még igazán senki nem tudja mi az de jól hangzik Smile Szal ha egy multinak vmit kell fejleszteni R/3 -hoz ahhoz jó eséllyel kell az ABAP mert minden arra épül. A java meg a NetW sztem inkább csak a netes dolgokhhoz kell én meg nem láttam még mySAP-ot élőben (ha jól sejtem ez gyak. R/3 netes felületen?), nem tudom hol használják, de jó lenne ha vki felvilágosítana hogy akkor az R/3 és mySAP hogy kapcsolódik egymáshoz, a moduloknak van e köze az CRM, PLM, SCM, SRM -hez mert ez kicsit x-akta számomra és a szakdogámhoz viszont kell.

bbence: én melletted ültem Delphi fakultáción?

Más

Időközben én is beláttam hogy SAP R/3-t oktatni főiskolán gyakorlatilag lehetetlen, mert egyrészt kéne hozzá egy működő, előre beparaméterezett rendszer, minta adatbázissal, ami nincs másrészt semmi értelme nem lenne hogy heti 2 órában egy féléven keresztül kattingassunk ész nélkül a következők miatt: A SAP egy akkora rendszer, hogy egy emberi pályafutás alatt ha valaki elmondhatja magáról, hogy EGY vagy esetleg két összetettebb modult (pl. MM,SD, FI, CO) TELJESKÖRŰEN ismer akkor az már nagyon nagyon jó.
Az oktatáshoz ideális lenne a Business One (esetleg az All-In-One), mivel ott mindez megvan bármilyen normális gépre szépen fel lehet pakolni, és mégis egy komplett ERP rendszer ami tökéletes lenne arra hogy megismerd az üzleti folyamatokat, és láss végre egy működő ERP-t amirő x féléven keresztül tanultál legalább 6 tárgyból. És ez a tudás utána kiválóan konvertálható bármilyen rendszerhez legyen az Navision,Axapta vagy R/3

Szerintem az a szörnyű az egész R/3-ban, hogy minket rendszer szemléletre neveltek, hogy ugye mindent globálisan nézzél, lásd át értsd meg az összefüggéseket (gazdinfo) és elég szar úgy ismerkedni egy programmal, hogy előre tudod hogy a büdös életben nem fogod teljeskörűen megismerni, mindig csak egy kis részét fogod ismerni az egésznek, mivel a földön nincs olyan ember aki mindent tudna róla.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
micike



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 13:22
Hozzászólások: 1

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 24 Hétfő 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok Very Happy

a legtöbb előttem hozzászólóval egyetértek
mindannyian nagyon okosak vagytok..én konkrétan elég sokszor úgy érzem, hogy csak arra megy rá ez az iskola hogy kikészítsen minket idegileg Cool mit képzelnek, hogy egész nap itt vagyunk amiatt, hogy olyan helyre raknak be ŐK órákat ami miatt 4óra szüneteim vannak helyenként...ez nem nappali oktatás..kedves tanárunk miatt ma 21.10ig lenne markating gyakorlat..hááát..talán benn maradok

és különben is mi IZÉK leszünk..tőlem mindenki megkérdezi mi leszek és már kínosan érzem magam.... tehát hogy mi leszek???izééééééé
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 24 Hétfő 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:

Ez most kicsit off lesz de végül is a csevejben vagyunk...

köszi, köszi a Sams ABAP könyv megvan pdf-ben. Netweaver-es könyv az JAVA-s?Lehet hogy még jól jöhet. x-akta számomra és a szakdogámhoz viszont kell.

bbence: én melletted ültem Delphi fakultáción?


A Netweaver-es könyv inkább úgy általánosságban a Netweaver-ről szól, nem a programozásról. Tehát egy bevezető könyvnek mondanám.
És tény, az ABAP-ot sokat használják még ma is.

Igen, ott ültél. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 03 Szombat 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://gazdinfo.hu/index.php?page=news_tartalom_full&menu=news_menu&idf=686

A cikk eredeti beküldője ide szánta..vagy legalábbis ez a topic adta motívációt ahhoz, hogy elküldje nekem a cikket, úgyhogy azt hiszem az a minimum, hogy belinkeljem ide...

A cikkből leginkább az a virtuális gyár tetszik. Milyen jó volna, ha mondjuk a Meni tréninget valódi ERP-ben szimulálnánk...vagy a statot SAS-ban nézegetnénk....álmodik a nyomor Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
3 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.