Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Kik vagyunk mi? (közgazdászok vagy informatikusok vagy...)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Minek érzed magad a karon eddig elvégzett tanulmányaid után?
Közgazdásznak
38%
 38%  [ 13 ]
Informatikusnak
2%
 2%  [ 1 ]
Mindkettőnek
17%
 17%  [ 6 ]
Egyiknek sem
32%
 32%  [ 11 ]
Nem érdekel, csak adják már a diplomámat
8%
 8%  [ 3 ]
Összes szavazat : 34

Szerző Üzenet
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

noodleey írta:
Nos mivel infot gimiben sem, meg itt sem úgy tanítanak, ahogy kéne: ezért azt mondom, még mindig több közgazdasági ismeretet szereztem, amit ugye rendesen be is hajtottak rajtunk... Tehát ha ezt vizsgálom akkor közgazdász...


De basszus! Megkérdezném kedves tanárainkat, hogy addig OK, hogy ők lelkesen tanítanak bennünket, és verik a tudást a kemény kobakunkba, de akkor kérem magyarázza el nekem valaki, hogy végülis mi a képzés célja, és itt nem a felvi tájékoztatóban található műdumára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy az mire gondolhatott, aki ezt az egész szakot kitalálta. Mit csinál egy infó-közgazdász? Egy könyvelői cég számítógépeit javítja, és közben befektetési tanácsokat oszt a kisfőnöknek? Very Happy Nem hiszem Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee írta:

De basszus! Megkérdezném kedves tanárainkat, hogy addig OK, hogy ők lelkesen tanítanak bennünket, és verik a tudást a kemény kobakunkba, de akkor kérem magyarázza el nekem valaki, hogy végülis mi a képzés célja, és itt nem a felvi tájékoztatóban található műdumára vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy az mire gondolhatott, aki ezt az egész szakot kitalálta. Mit csinál egy infó-közgazdász? Egy könyvelői cég számítógépeit javítja, és közben befektetési tanácsokat oszt a kisfőnöknek? Very Happy Nem hiszem Wink


közép távon (értsd 3-5 év) az kéne, hogy legyen a célunk, hogy egy cégnél vagy akár az állami szektorban az informatikusok munkáját támogassuk/szervezzük. azért mondom ezt, mert azok, akik ilyen munkát végzenek, többnyire informatikusok, akik kényszerből beletanultak ebbe is, vagy munka mellett végeztek el egy olyan képzést, ami menedzsment ismereteket ad. az informatikus ugyanis többnyire eléggé beszűkült látású ember, aki nehezen képes meggyőzni egy cégvezetőt/osztályvezetőt/stb. hogy az általa igényelt eszközre valóban szükség van és megéri az árát (tapasztalatból tudom, legutóbbi munkám során elég gyorsan az én feladatom lett írásban megindokolni a nagyfőnöknek, hogy miért is kell a meghibásodott/rövidesen meghibásodó alkatrészeket cserélni. soha nem ellenkezett, pedig kevés spórolósabb emberrel találkoztam) röviden és tömören: mi lehetünk az arany középutat megtalálók olyan emberek között, akik eltérő világlátásuk miatt soha nem fogják teljesen érteni a másik oldal érveit. szvsz ez egy nagyon nagy lehetőségeket rejtő területe a munkaerő-piacnak, ha nem kizárólag a főiskolán tanultakra akar támaszkodni valaki.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Valszeg én azon kevesek közé tartozom akik azért jöttek ide, hogy tényleg gazdinfosok legyenek. Még a korábbi munkahelyemen a K&H-nál rájöttem, hogy mekkora szakadék van a pénzügyes,számviteles és az IT-s kollégák között. Ugye van az 50 éves könyvelő néni akinek a kisujjában van a számvitel, és vhogy beleverték a fejébe hogyha lenyomja az "X" billentyűt akkor erre mi fog történni, melyik képernyőnek kell előjönnie. Ha nem jön elő a kívánt képernyő, megáll a tudomány FOGALMA sincs hogyan tovább és hogy mit miért csinál a sztgépen. Telefon az IT kollégának aki megmondja a megoldást, de fogalma sincs a könyvelésről hiszen ő a bitek barátja Smile Na ekkor körvonalazódott bennem hogy én azt hiszem mind a kettőhöz szeretnék érteni. Az informatika mindig közel állt hozzám a 2 év PSZF alatt csak rámragadtak gazdasági dolgok. Informatikára nem mehettem fizikához,forrasztós-barkácsolós dolgokhoz teljesen hülye vok, Mo-n enélkül nem lehetsz informatikus... tehát az egyetlen kiút a gazdinfo volt.

Szerintem ha az itteni diákok rájönnének hogy mekkora jövője van ennek a szakmának, és hogy hatalmasak benne a lehetőségek akkor kevesebben vallanák magukat csak közg.-nak v csak infosnak. Szerintem egyre nőni fog a kereslet a határtudományokon tevékenykedők iránt, és most elsősorban nem a biomechanikára gondolok Smile Persze az biztos, hogy valamerre mindig el fog tolódni a dolog, senki nem lehet ugyanannyira profi mind a kettőben, valamelyikben mindig jobb lesz.

Én arra lennék kíváncsi, hogy ti mi tartotok igazi gazdinfos szakmának?
Nekem kb 3 év kellett ahhoz hogy rájöjjek, hogyha tényleg gazdinfoval akarok foglalkozni akkor az ERP tanácsadást kell megcéloznom. Én jeleneleg ezt az egyet tudom felhozni példának, ti tudtok még?

A főiskolai gyakorlatorientált képzésről annyit, hogy sztem nem a 10 oldalas házi dolgozattól lesz gyakorlatorientált. Attól lesz az, hogy azzá teszed. Annyi a titka, hogy jól kell szelektálni a tárgyak között. Én minden GYAKORLATI tárgyat megtanultam, értsd mindent amit otthon papíron,sztgépen gyakorolni lehet (matek,számvitel,stat,adatb...) a többibe nem fektettem túl sok energiát (aki ismer tudja miről beszélek Smile

üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra gondolsz aramoro, hogy mi leszünk a kapocs az informatikusok északra és a közgazdászok délre néző tábora közt? Nem hangzik rosszul Smile

Egyébként kicsit tudom milyen az, amit írtál, 4 évig olyan munkahelyen dolgoztam (és még dolgozom is), ahol alapvetően az informatika áll a középpontban, de néha technikus helyett inkább hittérítőnek éreztem magam, mikor meg kellett győznöm kedves "bárányaimat", hogy ugyan ne telepítsenek már fel egy McAfee antivirt a meglévő Nod32 mellé, mert baromi mérges leszek... meg meggyőzni egy főnököt, hogy minek kell a videóvágóknak 120 Gb-s winchester... Hálás feladat.

De tudod, igazából az a baj, hogy ez az informatika és a közgazdász valahogy egyszerre nem fér a fejembe. Nagyon nagy újdonság volt az nekem a főiskolára kerülve, hogy a szakközéppel szemben itt néhány tantárgy között igenis van átfedés: hogy Sréternénél előbb vesszük a fix ktg-et mint Láhm Szilvinél; hogy Csatári néhány órájának köszönhetően talán érthetőbb Molnár "Andorka" Máté egy-egy szociológia órája. És ez mind nagyon szép és jó, de (lehet hogy türelmetlen vagyok, szóval azt mondom) egyenlőre egyik tantárgyamból sem látok kitekintést az informatika világa felé, maximum tényleg csak az Infó és társ. esetén. Lehet tényleg az a baj, hogy még csak elsős vagyok (bár ha annak idején nem trehánykodom el a felvételit épp idén végezhetnék Wink ), de nem tudom elképzelni, hogy hogyan fogom hasznosítani egy számítógép előtt ülve az isoquant görbékről megszerzett tudásomat.

Viszont van abban valami, hogy a főiskolai tanulmányainktól nem leszünk nagy spílerek, tuti, hogy autodidakta módon kell majd valami használható összeköttetést teremtenünk e két dolog közt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:

A főiskolai gyakorlatorientált képzésről annyit, hogy sztem nem a 10 oldalas házi dolgozattól lesz gyakorlatorientált.


tudom, nem volt túl jó a példa (sőt rossz volt, mert az említett tárgy is erősen a felesleges kategóriába tartozik, pedig volt benne lehetőség...), de ezzel inkább arra akartam hivatkozni, hogy ha sokkal gyakorlatorientáltabb is lenne a képzés, sokaknak az sem lenne jó, mert nem kevesen vannak, akik idegenkednek minden komolyabb idő- és energiabefektetéstől, amit az egyes tárgyak igényelnek...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
...

ÁMEN! Smile

De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: én az IGAM-ot veszem alapul, mármint szigorúan csak a Milcsák-féle részt.
Nevezhetjük végülis azt is ERP tanácsadásnak, csak ugye főleg a szervezeti szint/modell tervezése volt napirenden. Illetve volt benne technikai beruházás tervezés is, ami a technológia iránti vonzalmamat meghagyná Smile

Mondjuk részben azért áll közel hozzám ez a rész, mert a tárggyal egyidőben volt anyám munkahelyén (nagy állami hivatal) egy ilyen jellegű modernizálás és majdnem szóról szóra megtörténtek azok a buktatók amiket tanultunk (tehát volt egy visszajelzés, hogy ez nem egy elméti maszlag). Ja és mellesleg a nagy vezetőség annyira értette, hogy mi történik a saját szervezetében, hogy áttételesen én írtam egy főosztályvezető a jelentését Razz
Szóval azért lenne ránk szükség szvsz, csak komolyan kéne vennie mindenkinek (diákok->ne kényszerpálya miatt jöjjenek ide, tanárok->nehogy már én tudjam jobban mit kellene tanulnom, meg hogyan...)

szerk: 1 félmondatot hozzátettem a jobb érthetőségért


A hozzászólás legutóbb wlaszi által 2005 Okt. 19 Szerda 23:05-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Szerintem ha az itteni diákok rájönnének hogy mekkora jövője van ennek a szakmának, és hogy hatalmasak benne a lehetőségek akkor kevesebben vallanák magukat csak közg.-nak v csak infosnak. Szerintem egyre nőni fog a kereslet a határtudományokon tevékenykedők iránt, és most elsősorban nem a biomechanikára gondolok


Ezt nagyon szépen mondtad, minden elismerésem!

Amúgy szerintem az itteni diákoknak csak valamiféle motiváció kellene. Tudom én is, hogy mekkora lehetőség van mindkét szakmában, de akkor adjanak mellé alternatívát is, vagy esetleg egy halvány képet, hogy mire számítsunk. Nem csodálom, hogy sokak szeme előtt csupán egy homályos kép lebeg, hisz a legjobbak sem mindig maguktól jönnek rá a korszakalkotó megoldásokra Wink

Amúgy lehet mi leszünk az a nemzedék, aki a könyvelő program előtt ülve és adminisztrálgatva megtalálja a program rejtett hibáit is, és felcsatlakozva a központi kompjúterhez rögtön ki is javítja a bugot, majd újrafordítja az egész szoftvert, s mintha mi se történt volna könyvel tovább Very Happy Very Happy Ez aranyos Smile

Ja, amúgy mi az a "ERP tanácsadás"??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee írta:
Arra gondolsz aramoro, hogy mi leszünk a kapocs az informatikusok északra és a közgazdászok délre néző tábora közt? Nem hangzik rosszul Smile

Egyébként kicsit tudom milyen az, amit írtál, 4 évig olyan munkahelyen dolgoztam (és még dolgozom is), ahol alapvetően az informatika áll a középpontban, de néha technikus helyett inkább hittérítőnek éreztem magam, mikor meg kellett győznöm kedves "bárányaimat", hogy ugyan ne telepítsenek már fel egy McAfee antivirt a meglévő Nod32 mellé, mert baromi mérges leszek... meg meggyőzni egy főnököt, hogy minek kell a videóvágóknak 120 Gb-s winchester... Hálás feladat.


igen, pontosan valami ilyenre gondoltam, de ERP-tanácsadás terén is lenne keresgélni valónk. tény az is, hogy ehhez bizony szükség van az önszorgalomból, szabadidőben, gyakran autodidakta módon való tanulásra is , főleg ami az infós dolgokat illeti. azt ugyanis meg kell hagyni, hogy a főiskola informatika oktatása két részre oszlik, van a nagyon alap (dos-windows-word-excel-html) és a másik véglet (oracle-aris-L5O), a kettő között meg semmi.

ja igen, Paleee. kitartás, (ahogy a szavaidból kivettem, első éves vagy) a java csak 3. félévben jön, Pappné-Kiss Mariann-HK a pénzügy-marketing-számvitel hármassal. az az igazi móka-kacagás...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
nehogy már én tudjam jobban mit kellene tanulnom, meg hogyan...


abszolút jogos, számtalanszor előfordult már, hogy úgy gondoltam, egy-két nap alatt értelmesebb tantervet hoznék össze, mint a mostani (gondoljunk csak az ugyanabban a félévben tartott ker.info-el.ker párosra, ahol igen tekintélyes átfedések voltak a két tárgy között... Confused )
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
a másik véglet (oracle-aris-L5O)


Na, ez már kezd tetszeni

aramoro írta:
a java csak 3. félévben jön, Pappné-Kiss Mariann-HK a pénzügy-marketing-számvitel hármassal. az az igazi móka-kacagás...


Köszi a biztatást, most nem tom reszkessek e vagy ugráljak örömömben Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Amúgy lehet mi leszünk az a nemzedék, aki a könyvelő program előtt ülve és adminisztrálgatva megtalálja a program rejtett hibáit is, és felcsatlakozva a központi kompjúterhez rögtön ki is javítja a bugot, majd újrafordítja az egész szoftvert, s mintha mi se történt volna könyvel tovább Very Happy Very Happy Ez aranyos Smile


Hát igen kb vmi ilyesmire gondoltam Smile És szerintem ez nem egy irreális elvárás.

Idézet:
Ja, amúgy mi az a "ERP tanácsadás"??


Az ERP tanácsadó egy olyan állatfajta aki vállalatirányítási rendszerek bevezetését támogatja kb a következő foyamat során:
bemutatók tartása-> ajánlat -> koncepció terv -> fejlesztési specifikációk -> bevezetés -> migrácó, adattisztítás -> teszt rendszer, tesztelések -> éles rendszer, tesztelések -> felhasználók oktatása -> support,upgradek.

Ebből elég jól látszik, hogy egy jó tanácsadónak NAGYON sok mindenhez kell érteni. Pl egy "átlag" tanácsadó felméri a vevői igényeket és az olyan problémákat amiket nem lehet tanácsadói eszközökkel (paraméterezés, customizing, SQL!!! queryk stb) megoldani elmondja a fejlesztőknek úgy hogy ők is megértsék.

Tehát egy igazán jó tanácsdó tud fejleszteni vmilyen szinten (kapásból megmondja az ügyfélnek, hogy meg lehet e vmit csinálni v nem),NAGYON ismeri az üzleti folyamatokat, profin vágja az adatbázis kezelést, ismeri a számvitelt, logisztikát, kontrollingot, HR-t stb., nem baj ha a hardverhez sem tök hülye (megkérdezi az ügyfél hogy akkor mégis milyen szerverek és kliensek kellenének), sales-es is valamennyire, hiszen Ő tartja az ügyféllel a kapcsolatot hirtelen ennyi jut eszembe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, ma is tanultam valamit! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Na, ez már kezd tetszeni


Az Aris tetszik v a L5O Smile ? Nekem spec az Oracle adatb volt a leghasznosabb tárgyam ezen a főiskolán.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bodzsarb írta:
Az Aris tetszik v a L5O Smile ? Nekem spec az Oracle adatb volt a leghasznosabb tárgyam ezen a főiskolán.


Nekem ezek a szavak még csak rébuszok, de az Oracle hallatán azért végigvonul valami a fejemben, hogy az már nagyon nagy dolog lehet Wink Remélem hasznos is lesz ám Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
grus



Csatlakozott: 2005.08.31. Szerda 8:13
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 23:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már 3. éve nyomom itt az ipart, s eleddig meg kell hagyni nem tűnt valami húzósnak ez a suli. (Na jó kivéve az oracle, mert az nem csak hogy tiszta zagyvaságnak tűnt számomra, de még lusta is voltam.)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy tényleg minimális erőfesztítéssel eljutottam idáig, s mégis úgy érzem, hogy a fejem teljesen üres, ami a gazdasági részét illeti az oktatásnak. Egyedül a számvitel az egyetlen, ami megmardt (pl. ha most hirtelenjében le kéne firkantanom egy költség fvt, meg egy profitot biztos lenne benne némi kivetni való).
A legjobb az egészben, hogy most, hogy új gyak tanár van szvl-ből, rájöhettem, hogy az eddig tudásom nemcsak hogy lukas, de még hibás is. Confused

Most pedig az ARIS-szal szenvedek, s vmiért van egy olyan érzésem, hogy vmi ilyesmivel kéne egy gazdinfósnak foglalkozni. De ez valami borzadály!
Szal én inkább az elkeseredettebbek táborába tartozom, akik egyiknek sem érzik magukat.
Remélem ez azért még váktozni fog...

Ami meg a diákokat illeti, s azok ambícióhiányát, teljesen egyet értek. A legtöbb ember csak várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb, s közben irigykedve nézi a másik redményeit, aki keményen megdolgozott érte.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
2 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.