Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Kik vagyunk mi? (közgazdászok vagy informatikusok vagy...)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Minek érzed magad a karon eddig elvégzett tanulmányaid után?
Közgazdásznak
38%
 38%  [ 13 ]
Informatikusnak
2%
 2%  [ 1 ]
Mindkettőnek
17%
 17%  [ 6 ]
Egyiknek sem
32%
 32%  [ 11 ]
Nem érdekel, csak adják már a diplomámat
8%
 8%  [ 3 ]
Összes szavazat : 34

Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 17:15    Hozzászólás témája: Kik vagyunk mi? (közgazdászok vagy informatikusok vagy...) Hozzászólás az előzmény idézésével

már többször szóba került, de szerintem érdemes lenne itt a fórumon is beszélni róla. szerintetek kik/mik leszünk mi ennek a képzésnek a végén? közgazdászok? informatikusok? mindkettő?

arra talán sokan emlékeznek, hogy Nagy István és Holyinka időről-időre megjegyezték különböző okokból, hogy "Maguk, közgazdászok...", vagyis ők közgazdászokat látnak bennünk. aztán ma HK-nak volt egy olyan beszólása, hogy "Maguk informatikusok...", vagyis a GTI-s tanárok meg informatikusnak (is) néznek minket.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...


A hozzászólás legutóbb aramoro által 2005 Okt. 19 Szerda 17:34-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "tanulmányaid elvégzése után"-t sokféleképpen értelmezhetem...én a pozitívabbik szerint szavaztam azaz, a jelenlegi ismereteimet vettem alapul, nem a leadott anyagot...).

De a kérdés önmagában annyira elgondolkodtató, hogy a világért se samblonizálódjon a válaszadás az én elképzelésem szerint...mindenki ahogy érzi


A hozzászólás legutóbb wlaszi által 2005 Okt. 19 Szerda 21:36-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cure777



Csatlakozott: 2005.06.24. Péntek 12:15
Hozzászólások: 49

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mik lennénik? Mi nem tanultunk itt semmmitt! Ez a Suli csak azért van hogy a tanároknak ne kelljen dolgozni menniük! Meg hogy nyuljon le a suli az államtól meg a diákoktól Pénzt!
Szerintem vérlázitó az egész!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cure777 írta:
Mik lennénik? Mi nem tanultunk itt semmmitt! Ez a Suli csak azért van hogy a tanároknak ne kelljen dolgozni menniük! Meg hogy nyuljon le a suli az államtól meg a diákoktól Pénzt!
Szerintem vérlázitó az egész!


ezzel nem értek egyet (bár tudom, ez az én bajom). szerintem nagyon jó tanárok is oktatnak a főiskolán (és persze olyanok is, akiknek nem lenne szabad tanítani), de erről már esett szó más topikban. a lényeg, hogy senki ne várja azt, hogy itt úgy kap majd versenyképes, modern, gyakorlatorientált tudást, hogy semmit sem kell érte tennie (maximum fizetni), esetenként még be sem kell járnia előadásokra/gyakorlatokra...

sokan eleve úgy jöttek erre a szakra, hogy már volt valamilyen irányú (főleg közgáz) előképzettségük, de sajnos legalább ilyen sokan vannak olyanok, akik úgy voltak/vannak vele, hogy a közgazdász szak egy biztos pót-megoldás, ha nincs konkrét ötletük, hogy mit kezdjenek az életükkel, aztán majdcsak lesz valahogy...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
a lényeg, hogy senki ne várja azt, hogy itt úgy kap majd versenyképes, modern, gyakorlatorientált tudást, hogy semmit sem kell érte tennie (maximum fizetni), esetenként még be sem kell járnia előadásokra/gyakorlatokra...

sokan eleve úgy jöttek erre a szakra, hogy már volt valamilyen irányú (főleg közgáz) előképzettségük, de sajnos legalább ilyen sokan vannak olyanok, akik úgy voltak/vannak vele, hogy a közgazdász szak egy biztos pót-megoldás, ha nincs konkrét ötletük, hogy mit kezdjenek az életükkel, aztán majdcsak lesz valahogy...


első bekezdés:
- gyakorlatorientáltság sztem elsődleges egy főiskolán, úgyhogy az talán lehetne igény...
- pl ha vért pisil is az ember, pascalt fog tanulni, márpedig az se nem modern, se nem versenyképes és még talán nem is gyakorlatorientált (a mai nyelvek nem hasonlítanak rá)
- ne mondd, hogy nem volt olyan órád, amin bent ülni az idő legrosszabb felhasználása lett volna (pl a tanár sem tudta mi zagyvál...rosszabbik esetben hülyeséget mondott, és ha már a diák ott van, hogy meri minősíteni az oktató tudását, akkor valamelyikük szerepköre nagyon rosszul van meghatározva)

második:
Sajnos ilyet sokszor érzek én is :/
Vajon hány százalékunk jött ide azért, hogy gazdinfós legyen?

Asszem én leszek itt az ördög ügyvédje
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

első körben szerintem mind az informatikusok, mind a közgazdászok körberöhögnének minket. aztán ha kb 3 hónapot-fél évet foglalkoznának velünk, megmutatnák a gyakorlatban is azt, amit többé-kevésbé megtanultunk az évek alatt (vagy ha meg nem is tanultuk, de azért hallottunk róluk), akkor elvileg bármelyik csoporthoz tartozhatnánk szerintem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:

- gyakorlatorientáltság sztem elsődleges egy főiskolán, úgyhogy az talán lehetne igény...
- pl ha vért pisil is az ember, pascalt fog tanulni, márpedig az se nem modern, se nem versenyképes és még talán nem is gyakorlatorientált (a mai nyelvek nem hasonlítanak rá)
- ne mondd, hogy nem volt olyan órád, amin bent ülni az idő legrosszabb felhasználása lett volna (pl a tanár sem tudta mi zagyvál...rosszabbik esetben hülyeséget mondott, és ha már a diák ott van, hogy meri minősíteni az oktató tudását, akkor valamelyikük szerepköre nagyon rosszul van meghatározva)


a gyakorlatorientáltság hiánya szvsz két okra vezethető vissza és csak az egyik az intézmény felelőssége, mégpedig az, hogy nincsenek meg a tárgyi feltételek (megfelelő számú és felszereltségű labor, stb. - talán ha elkészül az új épület... persze addigra kis szerencsével diplomám is lesz Smile)
a másik ok viszont már a mi sarunk, történetesen hogy a hallgatók jelentős hányada már attól kiütést kap, ha írnia kell egy 10 oldalas házi dolgozatot a félév során, elég tág témakörből választott tárgyban (lásd elektronikus kereskedelem beadandó feladat körüli huzavona előző félévben, amikor is többen próbálták másolásvédeni a munkájukat, nehogy kiderüljön a Copy-Paste megoldásuk...)

egy szóval én nagyon úgy érzem, hogy kortársaim többsége (nem csak itt a karon) semmivel nem elégedett, amit kap, semmi nem elég jó, pedig az élet gyakran bizonyítja, hogy rosszabb még lehet (jobb is, de az a ritkább)
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Slam írta:
első körben szerintem mind az informatikusok, mind a közgazdászok körberöhögnének minket. aztán ha kb 3 hónapot-fél évet foglalkoznának velünk, megmutatnák a gyakorlatban is azt, amit többé-kevésbé megtanultunk az évek alatt (vagy ha meg nem is tanultuk, de azért hallottunk róluk), akkor elvileg bármelyik csoporthoz tartozhatnánk szerintem.


igen. tulajdonképpen csak azon múlik, mire lesz jó a végzettségünk, hogy MI mit tudunk kezdeni vele. ha találékonyak, ügyesek és szorgalmasak vagyunk (és persze nagyon szerencsések), akkor részei lehetünk annak a viszonylag kis csoportnak, akik mind a közgazdászokkal, mind az informatikusokkal szót értenek (az ilyen munkakörű emberek - tapasztalataim szerint - általában infós végzettségűek, akik beletanultak a menedzsmentbe-pénzügybe). ha meg 3 és fél vagy több évig csak várjuk, hogy a kezünkbe adják a megoldást, akkor találhatjuk magunkat két szék közt a pad alatt...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valamikor, mikor ide jöttem, hallottam egy olyan megfogalmazást, hogy nyelvtanilag elemezzük le a szószerkezetet és tudni fogjuk mi lesz a képesítésünk Smile. Tehát Informatikus közgazdász a szak, akkor olyan közgazdászok leszünk, akiknek informatikai ismeretei is vannak. Az informatikus ez esetben lesz a jelző, a közgazdász pedig az alany...

A gazdasági informatikus szaknál pedig már eszerint a besorolás szerint informatikus leszel, akinek gazdasági ismeretei is vannak.

Nos szerintem elég tág a határ a kettő között. Véleményem szerint több gazdasági képzést kapunk, mint informatikait, no meg az informatikai képzés nem is olyan "ölremenő", mint mondjuk pl. a számvitel, pénzügy, matek, közgazdaságtan...

És több tanár úgy mondja: "leendő közgazdászok..."
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Nono



Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 15:23
Hozzászólások: 384

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is , legalábbis eddig, (2.év) közgazdászi alapokat kapunk, de én azt hallottam, hogy később az infó húzósabb lessz.
De való igaz, mindenki úgy fogja fel ismerősi körömben ezt az informatikus közdazdászt, hogy oké: lehet hogy mindkettőhöz értek, DE csak egy keveset. Igazából egyikhez sem. Kevesebbet értek informatikához, mint egy informatikus, s kevesebbet tudok mint egy közgazdász. Ez szerintem így van. S ekkor kérdem én, hogy így ki akar majd felvenni dolgozni?
A poén Noodley meg az, hogy a gazdasági informatikus és az informatikus közgazdász ezek szerint ellentétes, az egyik ebben, a másik abban lenne erősek...csakhogy: ugyanazt a képzést kapjuk, mint az eggyel fölöttünk járók (vagyis a gazdinfosok).
Szóval boncolgatás ide, vagy oda, hogy mik is leszünk mi valójába, a véleményem az, hogy ma már tényleg egyre kevésbé számít mi áll a diplomádon/okleveleden. A lényeg az, hogy legyen. Legyen egy papírod. (Amivel adott esetben esetleg kitörölheted a ...)
Szerintem...(RTL Klub)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Igaz, hogy én még csak első évfolyamos vagyok, de ez a kérdés valahogy engem is egészen megfogott.

Jelenlegi tapasztalataim szerint (amik bár még igen csekély mértékűek) nagyon úgy érzem, hogy egyenlőre közgazdászokat nevelnek belőlünk. Noodleey említette ezt a "leendő közgazdászok" dumát, amivel pl. Láhm Szilvi 'kábít' minket állandóan több - de inkább - kevesebb sikerrel; hát nem tudom.

Attól félek igazából, nehogy két szék közül tényleg a padlóra essünk, legalábbis nehogy beskatulyázzanak bennünket, hogy "ezek informatikus közgazdászok, tehát mind2őből csak keveset tudnak". Mondjuk az engem is kiakaszt, hogy Turbo Pascalban tanítanak ablakkezelést, mikor manapság TP-t már lassan a múzeumokban sem találni. Helyette lennének ott olyan dolgok, amelyet talán egy közgazdásznak nagyobb hasznot hozhatnának, valami PHP, MySQL, vagy esetleg magasabb szintű prognyelvek, amivel majd a jövő tőzsdéinek kompjútereit bírjuk majd működésre.

Mindenesetre remélem megálljuk majd a helyünket az életben, ki-ki előbb, ki-ki később... Wink

Mindenkinek üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ok, noodley és Nono elég objektíven vizsgálták a kérdést, akkor most pontosítok: Ti minek érzitek magatokat (hozott és itt megtanult/elsajátított tudást is figyelembe véve) ?
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 21:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleee írta:
Attól félek igazából, nehogy két szék közül tényleg a padlóra essünk, legalábbis nehogy beskatulyázzanak bennünket, hogy "ezek informatikus közgazdászok, tehát mind2őből csak keveset tudnak".


Pedig szerintem ez a helyzet, az általad is említett problémák miatt. TP? Ugyan. Én középiskolában is azt tanultam, már akkor is "kifutóban" volt. Persze az alapja sokmindennek. Meg jó azon elkezdni. De utána? Tovább is kéne lépni. Mi még 2002-ben is Win 3.1-es op. renszert használtunk a főiskola gépein. Magáért beszél. Smile

A közgáz képzés talán tényleg erősebb vonal, de bőven nem tudunk annyit, mint az, aki csak ezt tanulja.

Szóval szerintem SE-SE! Továbbtanulunk, esetleg szerencsénk lesz, mert vállalják a betanításunkat, vagy majd olyan munkát vállalunk, amihez elég lenne egy érettségi is.

Én így látom, ebben a témában elég pesszimista vagyok. Azt hiszem, ha újrakezdhetném, nem ez lenne a választásom. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
ok, noodley és Nono elég objektíven vizsgálták a kérdést, akkor most pontosítok: Ti minek érzitek magatokat (hozott és itt megtanult/elsajátított tudást is figyelembe véve) ?


Nos mivel infot gimiben sem, meg itt sem úgy tanítanak, ahogy kéne: ezért azt mondom, még mindig több közgazdasági ismeretet szereztem, amit ugye rendesen be is hajtottak rajtunk... Tehát ha ezt vizsgálom akkor közgazdász...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Paleee



Csatlakozott: 2005.06.10. Péntek 12:08
Hozzászólások: 104

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát Slam igazad lehet... Néha van egy olyan vízióm, hogy 4 év múlva ismét a felvételi tájékoztatót bújom valami másoddiploma után. Ha szerencsénk lesz olyan céghez kerülünk, ahol át/továbbképeznek "valamivé". Bár bankba simán mehetnénk dolgozni "miben segíthetek" asszisztensnek, amit azok csinálnak azt sztem egy majom is megcsinálná (nem a levegőbe beszélek, egy hónapig OTPben voltam nyári gyakon, mondjuk annak idestova 5 éve Smile )

Amúgy valóban a TP egy egész jó alap, ha nem tanultam volna annak idején lehet a PHPt is nehezebben vertem volna a fejembe, de azért már a Win98at is gáznak tartom, hát akkor még az általad említett 3.1et anno 2002ben....

Egyébként pont most hétfőn mondott valamit Ferenczy Éva tnő I&T-n: "Lehet, hogy most igen nagy a kereslet diplomás nagytudású emberek iránt, de mire ők végeznek, addigra késő lesz. Most mindenki a diplomaszerzésen töri magát, de pár év múlva már a diploma tán kevés lesz, vagy éppen olyan, mint most az érettségi. Én őszintén szólva több lehetőséget látok egy kétéves felsőfokú képzésben, mert az nem annyira lassú, mint egy főiskolai / egyetemi képzés. És ki tudja, hogy 4-5 év múlva éppen milyen munkaerőre lesz szükség a piacon..."

Az idézet nem pontos, de remélem a lényegi mondanivaló kiszűrhető belőle... hát mond valamit szerintem, eléggé elgondolkodtató. (Azon kevesek közé tartozom, akik néha figyelnek is ezen az órán Wink )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
1 / 3 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.