Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Számvitel III.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 10:34    Hozzászólás témája: Számvitel III. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tegnap lemaradtam a gyakorlat elejéről. Mondott valamit a tanár a zh-ról? Pl. hogy mit érdemes átnézni, stb...
Előre is köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 11:42    Hozzászólás témája: Re: Számvitel III. Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
Sziasztok!

Tegnap lemaradtam a gyakorlat elejéről. Mondott valamit a tanár a zh-ról? Pl. hogy mit érdemes átnézni, stb...
Előre is köszi!


üzemi/üzleti tev. eredménye különböző eljárásokkal számolva biztosan lesz. ehhez adta a hírek között említett kidolgozott példát (mivel Ő csinálta, ezért feltételezem jó...) - a magyarázat szerint ez a megoldás állítólag kicsit érthetőbb, mint ami a könyvben van...

mást konkrétumot nem mondott, de szvsz szinte biztos, hogy lesz vmi a céltartalékok-hosszú/rövid lejáratú kötelezettségekből és sztem HK belebetegedne, ha nem tehetné bele az elméleti kérdéseit is...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 19 Szerda 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

FONTOS!!!

jelenleg úgy néz ki, hogy a jövő heti első zh-t két csoportban, de egy időben fogjuk írni úgy, hogy a fele társaság a 305-ösben, a másik fele a 220-asban lesz HK-val illetve a gyaktanárral (ne kérdezzétek, hogy melyikük hol lesz - valamiért van egy olyan érzésem, hogy a gyaktanár terme kicsit túlzsúfolt lenne, ha mi választhatnánk Smile

ezzel kapcsolatban HK ma azt kérte, hogy jövő hét szerdán (okt. 26.) legkésőbb 12:50-re mindenki legyen ott a 220-as teremben.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 20 Csütörtök 12:32    Hozzászólás témája: Re: Számvitel III. Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Idi írta:
Sziasztok!

Tegnap lemaradtam a gyakorlat elejéről. Mondott valamit a tanár a zh-ról? Pl. hogy mit érdemes átnézni, stb...
Előre is köszi!


üzemi/üzleti tev. eredménye különböző eljárásokkal számolva biztosan lesz. ehhez adta a hírek között említett kidolgozott példát (mivel Ő csinálta, ezért feltételezem jó...) - a magyarázat szerint ez a megoldás állítólag kicsit érthetőbb, mint ami a könyvben van...

mást konkrétumot nem mondott, de szvsz szinte biztos, hogy lesz vmi a céltartalékok-hosszú/rövid lejáratú kötelezettségekből és sztem HK belebetegedne, ha nem tehetné bele az elméleti kérdéseit is...


Köszi! Ettől féltem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 25 Péntek 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a múltkori gyakorlaton elhangzott, hogy az első feladatot rosszul oldottuk meg, vagyis valamit kihagyott a tanár. Azt is hallottam, hogy a jó megoldást fel fogja valaki tenni ide a gazdinfóra, de ezidáig még nem történt meg. Tud valaki erről valamit?

Köszi a segítséget!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 25 Péntek 14:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a múltkori gyakorlaton elhangzott, hogy az első feladatot rosszul oldottuk meg, vagyis valamit kihagyott a tanár. Azt is hallottam, hogy a jó megoldást fel fogja valaki tenni ide a gazdinfóra, de ezidáig még nem történt meg. Tud valaki erről valamit?

Köszi a segítséget!


a doksit átküldtem Wlaszinak, őt ismerve legkésőbb ma este már elérhető lesz.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 25 Péntek 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kiraktam mint 11.22.-ei gyak remélem jól tippeltem Smile
Köszi a beküldést...szép lett.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 04 Vasárnap 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valakinek van megoldott feladatsora (amit az utolsó órán osztottak, annak is a HF második oldalra vagyok kíváncsi) és felrakná beszkennelve, nagyon megköszönném. Mert van egy két finoman szólva sem egyértelmű elem benne. Smile A msze amúgy -22050, ennyit én is tudok. Smile De ha csak valaki felvilágosítana az alábbi anomáliákról, az is elegendő lehet:

Bevételek rész
1. - mennyi az ELÁBÉ? Vagy az egész feladatnál külön kell könyvelni ezeket, a ráfordítások rész szerint?
2. - "23000 Ft. értékű árufuvar" - mi ez az értékű megjelölés? összes felmerült költség? vagy a számlázott érték? és a 23e ÁFÁ-val vagy anélkül értendő?
4. - a befolyt 300 EUR az előző értékesítéshez kapcsolódik?
8. - az árukészletnek mennyi volt a bekerülési értéke?

Kb. ennyi, de azért remélem nem ilyet kapunk ZH-n, hanem olyasmit, mint a megelőző oldalon van feladat - az kicsit egyértelműbbnek tűnik. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 04 Vasárnap 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a fent említett feladatot néhányan csoportmunkában kidolgoztuk, ha az úgy jó, a megoldás a holnapi nap folyamán valamikor fel fog kerülni.

a kérdésekre a válaszok pedig:

1. a ráfordítások között a 2. pontban szereplő _Értékesített áruk bekerülési értéke_ alapján elábé T 814 - K 26 8.000 (összktsg) vagy T 812 - K 26 (forg-i ktsg), vagyis egyetlen, ömlesztett tételként könyveltünk, nem pedig külön-külön minden értékesítést.

2. ez a 23.000 a teljes, 15%-os áfával növelt fuvardíj, vagyis a könyvelési tétel ennek 70%-a, 14.000 ft + áfa (2.100 ft)

4. a befolyt 300 €-t mi az ezt megelőző feladathoz kapcsolódóan értékeltük (a végén egyébként kijön a -22.050-es m.sz.e.)

8. értelmezésünk szerint ennek az értékesítésnek a bekerülési értéke is szerepel a ráfordítások 2. pontjában említett 8.000 ft-ban.

és akkor néhány részeredmény az eredménykimutatáshoz:

A: - 46.400
B: 28.150
C: - 18.250
D: - 3.800
E: - 22.050
XII: 0
F: - 22.050
G: - 22.050
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 04 Vasárnap 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, ez jó lesz így akkor, ez alapján már el tudom készíteni. Az igazság az, hogy végigpróbálhattam volna azzal, amit gondoltam, és talán ki is jött volna az eredmény, de kicsit frusztrált, hogy nem volt minden egyértelmű, legalábbis számomra. Smile Mégegyszer köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 05 Hétfő 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No, már majdnem jó, csak az üzemi eredmény nem akar kijönni. Részleteznéd a részeredményeit? Szerintem az asté nem stimmel, oda mit vettél bele és milyen értéken?
Köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 05 Hétfő 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tehát a szükséges számlák egyenlegei (értelemszerűen a zárójelben az áll, hogy Tartozik vagy Követel)

91-92: 99.000 (T)
93-94: 129.500 (T)
96: 12.400 (T)
97: 30.000 (T)
98: 10.000 (T)
86: 28.100 (K)
87: 1.850 (K)
88: 13.800 (K)

összktsg-eljáráshoz:
81: 53.700 (K)
82: 194.000 (K)
83: 11.500 (K)

forg-i ktsg-eljáráshoz:
81-84: 196.400 (K)
85: 62.800 (K)

aktivált sté: 0
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
melibaba



Csatlakozott: 2004.07.22. Csütörtök 4:39
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 06 Kedd 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Létezik hogy csak én nem tudok a számvitelre feljelentkezni??? Egyszerűen nem jelenik meg a vizsgajelentkezés pont alatt... Vagy addig nem is fog, amíg nincs meg az aláírás???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 06 Kedd 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

melibaba írta:
Sziasztok!

Létezik hogy csak én nem tudok a számvitelre feljelentkezni??? Egyszerűen nem jelenik meg a vizsgajelentkezés pont alatt... Vagy addig nem is fog, amíg nincs meg az aláírás???


másnak, más tárgyakból is jelentkezett már ez a probléma. nem biztos, de erősen valószínű, hogy az oka a következő:

amikor felveszel egy tárgyat a neptunban, nincs automatikus kurzusválasztás! tehát lehet, hogy Te felvetted a számvitel szigorlatot augusztus végén, de ha nem választottad ki a kurzusoknál az L0-ás kurzust, akkor nem fognak megjelenni a szigorlati időpontok a kiírt vizsgáid között...

még egyszer hangsúlyoznám, ez nem hivatalos információ, de erősen valószínű.

(ha már itt tartunk, kérlek nézd meg, hogy a felvett tárgyaid között, a számvitel szigorlatnál, a kurzusok lapon az L0 be van-e pipálva és írd meg hogy mit találtál, ezzel talán meg lehet erősíteni az elméletet. köszi)
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
melibaba



Csatlakozott: 2004.07.22. Csütörtök 4:39
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2005 Dec. 06 Kedd 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:


(ha már itt tartunk, kérlek nézd meg, hogy a felvett tárgyaid között, a számvitel szigorlatnál, a kurzusok lapon az L0 be van-e pipálva és írd meg hogy mit találtál, ezzel talán meg lehet erősíteni az elméletet. köszi)


Pontosan ez a helyzet! Egy "kicsit" kétségbeejtő!! Tudok még ilyenkor tenni valamit?! Keresnem kell a Neptunos intézetist? Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 13 oldal Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.