Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Keleti napok!

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lara



Csatlakozott: 2005.08.31. Szerda 12:55
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 14 Péntek 13:44    Hozzászólás témája: Keleti napok! Hozzászólás az előzmény idézésével

Amint azt bizonyára tudjátok (vagy nem) minden évben rendeznek Keleti napokat, ahol az iskola vendégelőadókat hív meg.

Szeretnénk ha az előadások érdekesek lennének, és sokan részt vennétek.

Ehhez csak arra van szükség, hogy elmondjátok például itt és például nekem, hogy milyen témában hallgatnátok szívesen előadást.

Személy szerint (már ha ez valakit érdekel) a mesterséges intelligenciáról szóló előadásra biztos beülnék. De ha valakit a környezetgazdaságtan, vagy a jog érdekel, esetleg egy kis filozófia.....

Kérlek benneteket hogy segítsetek nekem és a HÖK-nek, hogy hasznos és érdekes programot állítsunk össze nektek.

Lara voltam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 14 Péntek 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

elgondolkoztam, és az alábbi témák jutottak eszembe:
- ITIL

- e-Magyarország (nem kampányduma, hanem hogy mi a stratégia, és hol állnak vele)

- több közhivatalban(PM, KSH...) történetek struktúrális átalakítások, főként az IT rendszereket és az SZMSZ-eket variálták (ha mond még vmit az IGAM c.-ű tárgy, akkor tudjátok miről zagyválok)...nos erről jó lenne valami bemutató, tapasztalatátadás...

-CreativeCommons ->divattéma most, szerintem könnyű is előadót szerezni hozzá

- A fenti témával kapcsolatban pl GPL-es előadás is lehetne, ami akár vita formájában is lehetne, CC-GPL-hagyományos szerzői jog (szabadalmi hivatal, artisjus, MS vagy akárki képviseletével) mert
a: a vita jó, és izgalmas, a vér mindig vonzza az embereket
b: a KVK üzemeltet egy csomó LME és FSF gépet + a Népszínházon ott van A'rpi aki az MPlayer kapcsán belefolyt ilyen ügyekbe így látja az árnyoldalakat...szóval sok belső embert is fel lehet kérni valamelyik oldalra...de legalábbis moderátornak biztos
c: nem tudok arról hogy lett volna valahol egy normális diskurzus a témáról, így talán még külső érdeklődők is lesznek

- WIN/UNIX rendszerek biztonsága...örökzöld téma, itt is az lenne az érdekes, ha mindkét oldal megszólalna. (LME, FSF szintén kézenfekvő előadó)

- Most van a LOK (linux az oktatásban konferencia)...lehetne előadókat áthívni, vagy csak beszámólót tartani róla...és persze párhuzamban meginterjúvolni saját oktatási intézményünk vezetőit a kérdésről

- kb 2 éve volt az ORACLE egy clusteres megoldással...nos azóta csak fejlődtek, kíváncsi vagyok mire jutottak Smile

azthiszem ezzel máris vége lenne a napnak Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lara



Csatlakozott: 2005.08.31. Szerda 12:55
Hozzászólások: 3

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 14 Péntek 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm wlaszi, nem ígérem hogy mind összejön, de amúgy sem tudnál ennyi felé szakadni Smile
Viszontvárom a többi kívánságot, véleményt, hozzászólást.

Lara
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 15 Szombat 20:40    Hozzászólás témája: átmozgatott hozzászólás Hozzászólás az előzmény idézésével

Azonos témakörű topikok egyesítése miatt a hozzászólást áthoztam ide...
MÁkos írta:
Sziasztok!

Idén ismét megrendezésre kerül a korábbi években - valljuk be - nem túl nagy közönségsikernek örvendő Keleti Napok, amelyek dátuma idén:

November 8-9.

A korábbi évek tendenciáját szeretnénk megszakítani és olyan programokat, előadásokat nyújtani Nektek, ami érdeklődésetekre és megtisztelő figyelmetekre is számot tart majd.

Ami idén várható (egyelőre):

Arrow Kispályás focibajnokság
(értelemszerűen ehhez csapatok kellenek, várjuk tehát fociőrültek jelentkezését - lehetőleg csapatokba tömörülve). A részvétel előre láthatóan "jótékonyan" hat majd a résztvevők Testnevelés aláírásainak számára - remélem, ez valamilyen szinten motiváció... Very Happy

Arrow Fotókiállítás
("Keleti Károly élete, munkássága"; illetve "Karunk múltja, jelene, jövője" témakörét körüljárva)

Arrow Előadások
(Most jön a lényeg, amiért felregeltem ide a Fórumba! Very Happy)
Szeretnénk, ha adnátok pár ötletet, hogy milyen milyen témakörben és/vagy milyen előadókat látnátok szívesen - értelemszerűen olyanokat tessék felsorolni, akiket eljönnétek meghallgatni!
Gondolatébresztőnek felírom azokat a "vonalakat", amiken eddig már elindultunk és keresgélünk, illetve ahonnan már visszajelzést kaptam:
- Protokoll és üzleti viselkedéskultúra
- Üzleti hírszerzés
- Információbrókeri tevékenység
- Adatbányászat
- Reklámstratégiák

Jelen pillanatban ezeken "vagyunk rajta", de várjuk a további ötleteket, esetleg konkrét neveket, hogy kiket szeretnétek látni és meghallgatni!

Továbbá eljönnének hozzánk a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság most alakuló, gazdasági informatikusokat tömörítő szekciójának vezetői, előadni magáról a Szervezetről, illetve némi tagtoborzót tartani...ezzel kapcsolatban is várok visszajelzést, illetve azt, hogy melyik nap lenne ez jó Nektek a két dátum (8 vagy 9.) közül?

Arrow A többi szervezés alatt; nem mondok semmit, legyen meglepi... Cool

1előre ennyi...A hozzászólásokat, ötleteket, észrevételeket ide várom a topicba!

Üdvözlettel, építő jellegű hozzászólásaitokat előre is köszönve:

Muska Ákos
önjelölt szervezkedő Very Happy
ExKülügyi referens
ExKGK HÖKös
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szaboarpad
Moderátor


Csatlakozott: 2004.06.10. Csütörtök 18:05
Hozzászólások: 12

HozzászólásElküldve: 2005 Okt. 18 Kedd 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Mindenkinek!

A következőkről szerintem mindenkinek érdemes bővebben hallani.
1. Mit ér ma egy kezdő diplomás a munkaerőpiacon.
2. Mit ér ma egy gazdasági informatikus/informatikus közgazdász, főiskolai diploma? Hogy ezeket ki tartsa, arról gőzöm sincs, a diplomás munkaügyi központ az Andrássy-n van - azt hiszem... Smile
3. Ha valaki még nem ábrándult ki a magyar felsőoktatásból, akkor hova mehet innen. Közgázról, Sopron-ból, Ve-ből hívni esetleg a saját képzésüket promotáló tanárokat, előadókat.

Most ennyi, de szerintem még fogok írni! Sok sikert a szervezéshez!
Annyit még talán, hogy a szakmai jellegű előadások témailag legyenek színesek, hogy mindenki találjon benne magának valót.
Szívesen hallgatnék tőzsdés előadást, pályázatírással vagy bankszektorral kapcsolatban. De utána lehetne keresni a bankárképzési lehetőségnek is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 02 Szerda 11:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy röpke kérdés:

Tényleg a hök honlapon hírdetett program lesz a teljes keleti nap?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.