Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Meni tréning
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 07 Hétfő 17:17    Hozzászólás témája: Re: Tanulás Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsi az OFF-ért:

Kicsi írta:
Hova ha máshova ide írok Smile tudom nem vág a témába,de tudnátok nekem abban segítséget adni hogy vizsgaidőszakra hogyan tudnám megtanulni a dolgotkat legalább egy 2re,mert eddig nagyon gáz,összevisszaság van a fejemben, és bosszant hogy hogyan fogom megtanulni mindezt amiket megkell! Tudtok segíteni hogy hogyan tanuljak?Elsőéves vagyok egyébként

Köszönöm előre is


Ha nincs olyan topic amelyikbe belepasszolna a kérdésed, akkor ajánlom, hogy a bal alsó sarokban lévő "új téma" gombot nyomogasd meg, és voila máris egy új topicban találod magad, ami erről szól .)
A kérdéshez/mondanivalóhoz nem kapcsolódó témákba beleírni nem illik! Alapesetben moderálásra kerülnek az ilyen hozzászólások (autokratizmus rlz Smile ), a mostani eset a kivételek tipikusságával bír, azaz törlés helyett inkább válaszolok: Smile

Amire koncentrálj: közgáz, matek, stat.
A többi _kvázi_ lényegtelen (bár tagadhatatlanul talán érdekesebb Smile )!!! A közgáz nagyon fontos, mert a legtöbb tárgy erre épül (pontosabban a szigorlatára ami a 2. félévben lesz), tehát ha nem sikerül, akkor túl sok tárggyal csúszol, és nagyon kevés kreditet tudsz majd felvenni a közeljövőben (és ugye 40kr-et teljesíteni kell a 3. félévre).
A matek+stat némiképpen egymáshoz van kötve, ugyanis ezekkel együtt kell végezned a módszertaniig, tehát ha csak az egyiket csinálod meg akkor majd várnod kell a másikra, ellenben csak "önmaguk" és a módszertani épül rá, míg a közgére egy tucatnyi minden.

De ha még ez is sok, akkor ajánlom, hogy a matek/stat közül válassz egyet és arra feküdj rá! Két várható karóból még _egy_ 3ast is ki lehet hozni..
Ennél koncentráltabban nem lehet csinálni.(A kreditek száma már így is vészesen kevés, szóval drága móka)

Ha módszertant kérdezel, nos az mindenkinek más...
Matek + stat esetében a gyakorlás...minden példát oldj meg önállóan. A közgázt meg be kell seggelni. Ha nagyon gáz a dolog, akkor ideje volna már most elkezdeni(...fú basszus, nekem is Smile ). A többi tárgyból szerintem át lehet menni általános műveltséggel kivétel talán a szoc, de ott sem a tárgyi tudás a nehezebb, hanem hogy szeresse a stílusodat (bár az előbbi nélkül ez még kevés)

Amúgy vannak okos emberek minden évfolyamon/koliban, lehet némi apanázs fejében korrepetálást kérni tőlük....
De sok esetben már az is sokat nyom a latba ha egy nálad rendezettebben jegyzetelő ember füzetét lefénymásolod és elolvasod.

Na, ha tovább ecsetelném a dolgot, akkor még a végén azt hinnék rólam, hogy milyen jó tanuló lehetek...ellenben túl sokan ismernek
Ha van valami konkrétabb kérdésed, akkor egy erről szóló topicban/privátban szívesen válaszolok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 07 Hétfő 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idi írta:
Sziasztok!

Azokhoz szólna leginkább a kérdésem, akiknek ezidáig Ferenczi Évával volt elméleti órája. Milyen volt a zh? Hogyan értékelte, nagyon szőrösszívű?
Nincs meg valakinek a könyv elektronikus formában? Az lehetne olyan rendes, hogy felteszi ide.

Előre is köszi a válaszokat!


Csatlakoznék Idihez, ha bárkinek van infoja, SEGÉDANYAGA a Ferenczi féle tárgyhoz, sokan hálásak lennénk ha megosztaná a többiekkel.
thx
üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 07 Hétfő 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voltam ma bent Kiss Mariann-nál, azt mondta, h még 3 csoport (az első garnitúrából Smile) nem adta le az utolsó döntést, pedig már le kellett volna. Addig nem tudja bevinni az adatokat a gépbe, nekünk viszont meg kéne írni a beszámolót vagy mit, amihez kell az utolsó eredmény is.

Szal' megkérnék mindenkit, h vigyétek be a legutolsó (ha jól tudom) havi döntést!

Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Katica



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 10:44
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 09 Szerda 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valaki esetleg még nem tudná:

december 19-én a tárgyalástechnika/kommunikáció óra helyett, azaz 9.40-től lesz megtartva az üzleti terves (vagy céges) bemutató - gondolom a moziban.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Idi



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 14:48
Hozzászólások: 152

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hiszem el, hogy senki nem tudna pár mondatot írni arról, hogy mi volt a zh-ba!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fodi0405



Csatlakozott: 2004.12.12. Vasárnap 13:33
Hozzászólások: 72

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pontosan már nem emlékszem mi volt benne, de inkább kifejtősek voltak, volt igaz-hamis is. Főleg a tárgyalás szakaszaira kérdezett rá és a azt hiszem a tárgyalók típusaira.
Nem osztáyozza le, csak annyi, hogy megvan vagy nincs meg.
Ha kétszer átolvasod a könyvet, menni fog!
_________________
Edit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fodi0405



Csatlakozott: 2004.12.12. Vasárnap 13:33
Hozzászólások: 72

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jah, és kb 1 óra volt rá és 4 oldalas volt.
_________________
Edit
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zoller



Csatlakozott: 2005.09.28. Szerda 11:05
Hozzászólások: 20

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Letöltöttem a tárgyalástech. könyvet, de amikor megakarom nyitni a következő üzenetet írja ki: "Érvénytelen vagy sérült tömörített mappa" és így nem tudom elolvasni.
Csak nekem történik így, vagy mindenkinek?
Wlaszi, meg tudnád majd nézni, hogy minden ok-e a feltöltött file-lal?

Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 11 Péntek 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zoller írta:
Letöltöttem a tárgyalástech. könyvet, de amikor megakarom nyitni a következő üzenetet írja ki: "Érvénytelen vagy sérült tömörített mappa" és így nem tudom elolvasni.
Csak nekem történik így, vagy mindenkinek?
Wlaszi, meg tudnád majd nézni, hogy minden ok-e a feltöltött file-lal?

Köszi


Hibákat légyszi mailbe, mert azért a fórumra kerülő hozzászólásokat nem mind olvasom...csak gyakran Smile

A file hibátlan. Töltsd le mégegyszer! 7,02 MB...ha neked nem ennyi, akkor megszakadt a letöltésed "útközben".

Ha nagyon nem megy, akkor szívesen elpostázom, csak adj egy olyan mailcímet, ahol tudsz fogadni ekkora csatolmányt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bodzsarb



Csatlakozott: 2004.06.28. Hétfő 12:37
Hozzászólások: 161

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 12 Szombat 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zoller írta:
Letöltöttem a tárgyalástech. könyvet, de amikor megakarom nyitni a következő üzenetet írja ki: "Érvénytelen vagy sérült tömörített mappa" és így nem tudom elolvasni.
Csak nekem történik így, vagy mindenkinek?
Wlaszi, meg tudnád majd nézni, hogy minden ok-e a feltöltött file-lal?

Köszi


a könyv nekem is csak flashgettel jött le rendesen ajánlom mindenkinek
üdv B
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az Operába beépített letöltésvezérlőt használom, az is leállt valahol a 2/3-ánál, de amikor a folytatásra klikkeltem, sikeresen lejött.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
merkur



Csatlakozott: 2004.03.16. Kedd 1:00
Hozzászólások: 65

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 12:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Mi lenne ha felvetnénk a Tanárnőnek, hogy halasszuk el ezt a "kis zh-t" egy későbbi időpontra!!??

Amugy sem tul világos, hogy nekünk miért kell rögtön a második órán zh-t írni, mikor még le sem adta a teljes anyagot!! Shocked Hisz az előző csoport is csak a harmadik órán írt, ha jol emlékszem Confused !!

Szóval szerintem egy próbálkozást megérne, mert én semmit nem tudtam készülni belőlle Crying or Very sad !!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bounty.



Csatlakozott: 2005.02.10. Csütörtök 17:46
Hozzászólások: 16

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
nem tudom még aktuális-e a kérdés, h mi volt a tárgyalástechnikás zh-n, de azért inkább megosztom veletek amit tudok.

Szal annyi volt, tényleg 4 oldalas volt a zh,első oldal elmélet, plusz a második oldal elején is.
Sajna olyan rég volt, hogy már nem emléxem pontosan a kérdésekre, volt olyan, h mi a mi a tárgyalás, a tárgyalás részei, meg az a kéthasábos táblázat, amit leírtunk órán(most nincs időm előkeresni), aztán a többi kérdés az már vagy olyan volt h ismerd fel h a szituációban miylen tárgyalási technikát alkalmaznak, vagy olyan volt h elemezz tárgyalási technikát.
volt a héja-galamb valami...nem emléxem...
ja, és tényleg nem mondott jegyet, csak azt mondta h kinek kell ismételnie, de amúgy nem nagyon lehetett puskázni, néha kinyitottam a könyvet, de csak rövid időre...
én a szomszédomról írtam a felét, szóval lehetőles okos mellé üljetek:)
kb olyan 10 embernek nem fogadta el a zh-ját, szóval sztem olvassátok el egyszer, aztán a többit meg szomszédról...
remélem segítettem vkinek:)
ciao
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Slam



Csatlakozott: 2004.10.18. Hétfő 23:49
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Százhalombatta

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bounty. írta:
megosztom veletek amit tudok


köszi!

héja-galamb? Smile rémlik vkinek ilyen? na gyorsan átfutom a könyvet...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2005 Nov. 13 Vasárnap 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali. nekem nem rémlik ilyen de olvasgatom a könyvet. bár pont annyira nem érdekel ez a dolog. egyszer elolvasom aztán csá
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 13 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.