Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Adatbázis-kezelés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 11 Szombat 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Feltételezem a laborban is egy központi oracle szerverre dolgoztok, nem pedig gépenként van 1 szerver telepítve.


ez pontosan így is volt. gondolom mindenkiben élénken él még a tavalyi emlék, amikor szorgos script-írás közben esett ki alólunk a háló, server sehol, mindenki tanácstalan Wink

egyébként meg az oracle saját tapasztalatok szerint boot után eszik ~160-170 mb ramot, aztán ez a későbbiek folyamán csak több lesz, vagyis sok-sok memória és nem lesz gáz Smile
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van 933 Mhz Via proci, 256 Mb SDRAM, ezzel kell gazdálkodni.
Nincs pénzem több drága laptop SDRAMra, eddig mindent megoldottam
ezzel, egyszerűen normális gépigényű programokat használok.
Azureus helyett ABC-t, mindenféle díszes csodalejátszó helyett Mplayert,
zenéhez egyszerű 2-es Winampot stb, a memóriazabás dolgokat meg kilövöm.
Ha ez nem jól megírt program és tényleg zabál, ezzel sem fogok kivételezni, megy a kukába.
Nem hiszem hogy 160-170 Mb-t zabálna, mert régen asztali gépemen ment 256 rammal és dvd írás, zenehallgatás, játék, minden ami kell ment mellette.
Erre nem is gondoltam, hogy ilyen grafikájú proginak is lehet gépigénye.

Na majd kap ez a progi performance tuningot /csontig butítom/, Bigpityu jó lesz ha kitalál valami minimum installt, másképp ne várjon féléves feladatot.
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm, érdekes hozzáállás. A féléves feladat nem szabadon választott dolog, és azt hiszem, egy szerver programtól sem várható el, hogy 640k-n elfusson. Persze az tény, hogy sok progit kiadnak manapság úgy, hogy nincs rendesen optimalizálva, de azért gondolom az Oracle-ös fiúk erre gondoltak, lévén egy bazi nagy rendszerről van szó, amit használnak néhányan a világon. Egy Winampot pedig nem lehet egy adatbázisszerverhez hasonlítani. Smile

Még annyi megjegyzés a telepítéshez, hogy emlékeim szerint a default install felrakna egy Apache webszervert is, ez viszont egyrészről felesleges, másfelől akár biztonsági kockázat is lehet egy védtelen gépen. Úgyhogy telepítésnél ezt meg kell próbálni kilőni a listáról...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:


Még annyi megjegyzés a telepítéshez, hogy emlékeim szerint a default install felrakna egy Apache webszervert is, ez viszont egyrészről felesleges, másfelől akár biztonsági kockázat is lehet egy védtelen gépen. Úgyhogy telepítésnél ezt meg kell próbálni kilőni a listáról...


Kösz, de gondolom a tűzfalam úgyis sírna, ahogy netet akar az oracle-nek bármely alkotórésze, azt meg nem kap.
De akkor ez már legalább repül. Egyéb ötlet, mire nincs szükség?
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

eddy85: kliens és szerveralkalmazást összehasonlítani nem túl korrekt dolog. Egy 40 tonnás emelődarut sem hasonlítasz egy gémeskúthoz. .)

Egyébként én az nem értem, hogy miért nem lehet, egy public DB szervert üzemeltetni? Kell rárakni vmi scriptet, hogy ha egy session túl sokat zabál (->loopba került) akkor lőjje ki. Meg 24 óránként törölje a táblákat... Meg még valami filtert berakni, hogy senki ne akarja erről futtatni a honlapjának háttéradatbázisát. Nehogymá' ez a NIKnek megoldhatatlan legyen.

Jó, ez nem megoldás azoknak akiknek nincs, vagy dialupos nete van, de mint tudjuk mindenkinek nem lehet jó vmi. De mégiscsak leredukálódna a szívások száma, és a default megoldás is kultúráltabb lenne Rolling Eyes

(mellesleg sztem a technikai alap meg van hozzá, ha szóltok, talán meg is oldják...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 12 Vasárnap 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem még ha lehetőség volna is rá, félnének (ha végiggondoljuk, jogosan) kitenni egy újabb szervert a netre, mégha tűzfal mögé is. Egyikük sem ért annyira az Oracle-höz, hogy az esetleges exploit-okat kivédhessék. Persze ez csak egy okoskodás...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
Szerintem még ha lehetőség volna is rá, félnének (ha végiggondoljuk, jogosan) kitenni egy újabb szervert a netre, mégha tűzfal mögé is. Egyikük sem ért annyira az Oracle-höz, hogy az esetleges exploit-okat kivédhessék. Persze ez csak egy okoskodás...


az okokat sztem vhol ott kell keresni, hogy a nik-en szvsz elég bénán oldották meg a laborok üzemeltetését (gondolok itt arra, hogy nem ugyanazok az emberek végzik egyik terem technikai felügyeletét, mint a másikét. csak tipp, de szerintem a szervereknél sincs ez másképp... lehet, hogy ennek az van a hátterében, hogy szinte minden termet más cég szponzorál, de ez így akkor is sux (tudom, hiszen évekig csináltam nagyon hasonlót)
ha mindez még nem lenne elég, BigP és Belléné nem örvend osztatlan elismerésnek a nik-en belül sem, tehát ha elő is állnának egy ilyen ötlettel, nem nagyon lenne senki, aki meg akarná valósítani. márpedig én úgy látom, hogy az ilyen vállalkozások itt csak akkor sikerülhetnek, ha legalább egy megfelelő pozícióban lévő ember teljes mellszélességgel kiáll az ügy mellett és végig is csinálja.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 13:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra az esetre van valami ötletetek, mi lehet a baj, ha bejön az Oracle 1. cd
autorun, rámegyek a telepítésre, és nem jön be a köv. ablak?
Mert tavaly igy jartam. Hiába indítgatok utána mindenféle setupot a könyvtárakban, úgy vettem észre ezt az ablakot egyik sem kerüli meg.

Ezért vagyok szigorú az Oracle-lel szemben, mert egyszer már szívtam vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
eddy85



Csatlakozott: 2004.12.07. Kedd 21:53
Hozzászólások: 192

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megjegyzem, ez a hiba asztalin nem jött elő, csak laptopon.
De az épp elég volt, hogy elbukjam a félévet.
2 napot töltök otthon egy héten és barátnőm helyett az adatbáziskezelővel foglalkozzak? Ezt még bigpityu sem várhatja el Smile
_________________


Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is szívok most vele, már 3adjára probálom telepíteni. Mindig a végén kiír egy hibát. Mikor ki kéne írnia, a sys és system jelszavak megadása előtt, egy ablakban, hogy miket telepített fel, ott azt írja mindegyikre, hogy failed és nem enged tovább. Mi lehet a gond?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rudolf írta:
Én is szívok most vele, már 3adjára probálom telepíteni. Mindig a végén kiír egy hibát. Mikor ki kéne írnia, a sys és system jelszavak megadása előtt, egy ablakban, hogy miket telepített fel, ott azt írja mindegyikre, hogy failed és nem enged tovább. Mi lehet a gond?


most kaptam egy olyan lehetséges infót, hogy a 3 cd installja után még vannak kisebb, rövid telepítések. Ezek a start menün keresztül elérhetőek.
Én nem teszteltem, meg még más se, ez csak egy elvi tipp vmi messziről jött embertől, de ha vki nagyon küzd éppen most, akkor kipróbálhatja, és megoszthatja velünk, hogy ez-e a Szent Grál, vagy sem Smile

Na, asszem most nekiállok én is tesztelni Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
Rudolf írta:
Én is szívok most vele, már 3adjára probálom telepíteni. Mindig a végén kiír egy hibát. Mikor ki kéne írnia, a sys és system jelszavak megadása előtt, egy ablakban, hogy miket telepített fel, ott azt írja mindegyikre, hogy failed és nem enged tovább. Mi lehet a gond?


most kaptam egy olyan lehetséges infót, hogy a 3 cd installja után még vannak kisebb, rövid telepítések. Ezek a start menün keresztül elérhetőek.
Én nem teszteltem, meg még más se, ez csak egy elvi tipp vmi messziről jött embertől, de ha vki nagyon küzd éppen most, akkor kipróbálhatja, és megoszthatja velünk, hogy ez-e a Szent Grál, vagy sem Smile

Na, asszem most nekiállok én is tesztelni Smile


HEURÉKA!

Amugy kipróbáltam a daemon toolsos dolgot is, és ugyanaz volt a gond. De megvan a megoldás! Az amit most írtál. Szóval startmenü/oracle/configuration and migration tool/database configuration assistant
Itt (is) meg kell adni a databese nevet (ami a pdf-en myora) és egy kis szöszmötölés után kéri is a sys és system passokat, leokézod, és már lehet is írni a féléves feladatot Smile

Remélem segítettem azoknak akik hasonló cipőben járnak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 21:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

most állok 49%-nál...most már végignyomom csakazértis
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Alina



Csatlakozott: 2004.02.25. Szerda 1:00
Hozzászólások: 90

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Igen nekem telejesen ugyanaz volt a problémám, és köszi szépen.Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rudolf



Csatlakozott: 2004.11.11. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 13 Hétfő 21:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:
most állok 49%-nál...most már végignyomom csakazértis


Megszállott! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
3 / 14 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.