Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakinformatika szigorlat
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 15 Hétfő 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a hírekben olvasott 83 oldalas anyagban sajnos maradt néhány tördelési és sajtóhiba (pl. a táblázatok igencsak rendszertelen számozása vagy az áfa-kulcsok), ezért azt tudom tanácsolni, hogy akinek nem létkérdés, az várjon a nyomtatással. elvileg holnap estére készen leszek a javítással.
természetesen ha valaki úgy gondolja, hogy tárgyi tévedést talált a jegyzetben, az ne habozzon szólni és/vagy javítani.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 15 Hétfő 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
a hírekben olvasott 83 oldalas anyagban sajnos maradt néhány tördelési és sajtóhiba (pl. a táblázatok igencsak rendszertelen számozása vagy az áfa-kulcsok), ezért azt tudom tanácsolni, hogy akinek nem létkérdés, az várjon a nyomtatással. elvileg holnap estére készen leszek a javítással.
természetesen ha valaki úgy gondolja, hogy tárgyi tévedést talált a jegyzetben, az ne habozzon szólni és/vagy javítani.


Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy nem túl bővek a válaszok?? Azé 83 oldal. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 15 Hétfő 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
aramoro írta:
a hírekben olvasott 83 oldalas anyagban sajnos maradt néhány tördelési és sajtóhiba (pl. a táblázatok igencsak rendszertelen számozása vagy az áfa-kulcsok), ezért azt tudom tanácsolni, hogy akinek nem létkérdés, az várjon a nyomtatással. elvileg holnap estére készen leszek a javítással.
természetesen ha valaki úgy gondolja, hogy tárgyi tévedést talált a jegyzetben, az ne habozzon szólni és/vagy javítani.


Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy nem túl bővek a válaszok?? Azé 83 oldal. Confused


az info.rendszerek-integralt info.rendszerek szvsz nem az, főleg hogy Holyinka egy az egyben a tavalyi tételeket adta ki idén is (szóban) és a jegyzet egy-az-egyben a tavalyi.

a vir lehet, hogy kicsit terjedelmes a maga 20 oldalával, de mivel szinte senkinek sincs (nekem se) lövése arról, hogy pl egy Cognos tételben miről kéne beszélni, ezért jobb híján itt is a tavalyi tételeket vettem elő és aktualizáltam őket.

persze meg lehet húzni az egyes tételeket, de nekem nem igazán van ötletem, hogy hol kéne. ha van ötleted, beszélhetünk róla Smile
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 15 Hétfő 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
Pupi írta:
aramoro írta:
a hírekben olvasott 83 oldalas anyagban sajnos maradt néhány tördelési és sajtóhiba (pl. a táblázatok igencsak rendszertelen számozása vagy az áfa-kulcsok), ezért azt tudom tanácsolni, hogy akinek nem létkérdés, az várjon a nyomtatással. elvileg holnap estére készen leszek a javítással.
természetesen ha valaki úgy gondolja, hogy tárgyi tévedést talált a jegyzetben, az ne habozzon szólni és/vagy javítani.


Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy nem túl bővek a válaszok?? Azé 83 oldal. Confused


az info.rendszerek-integralt info.rendszerek szvsz nem az, főleg hogy Holyinka egy az egyben a tavalyi tételeket adta ki idén is (szóban) és a jegyzet egy-az-egyben a tavalyi.

a vir lehet, hogy kicsit terjedelmes a maga 20 oldalával, de mivel szinte senkinek sincs (nekem se) lövése arról, hogy pl egy Cognos tételben miről kéne beszélni, ezért jobb híján itt is a tavalyi tételeket vettem elő és aktualizáltam őket.

persze meg lehet húzni az egyes tételeket, de nekem nem igazán van ötletem, hogy hol kéne. ha van ötleted, beszélhetünk róla Smile


Előszőr tüzetesebben át kell néznem az anyagot, ez ügyben csak akkor tudok nyilatkozni, de persze ha lesz ilyen irányú ötletem, akkor azt jelzem. Cool

Persze a félreértések elkerülése végett én nem a te munkádat kívánom lehúzni, vagy bántalmazni, csak egyszerűen soknak tartom ezt a 83 oldalt, ennyi. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Böbi



Csatlakozott: 2006.01.03. Kedd 16:46
Hozzászólások: 88

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 16 Kedd 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azután érdeklődnék hogy ki mennyit tanul a 22.-i szigorlatra,é s mennyire komolyan? És tud valaki olyenról, hogy tavaly szigorlaton meghuztak valakit? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 16 Kedd 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbi írta:
Azután érdeklődnék hogy ki mennyit tanul a 22.-i szigorlatra,é s mennyire komolyan? És tud valaki olyenról, hogy tavaly szigorlaton meghuztak valakit? Rolling Eyes


én az idézett 83 oldalas jegyzetből tanulok. komolyan veszem, mert szvsz nem olyan nehéz, tehát mondhatni könnyű jó jegyet szerezni - az meg nem árt egy szigorlatnál Smile
nem emlékszem, hogy tavaly bárkitől is hallottam volna bukasrol...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 16 Kedd 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Böbi írta:
Azután érdeklődnék hogy ki mennyit tanul a 22.-i szigorlatra,é s mennyire komolyan? És tud valaki olyenról, hogy tavaly szigorlaton meghuztak valakit? Rolling Eyes


Nem. Sőt, kettest se kapott senki. Hármasban nem vok biztos, de arra sem emlékszem.
NYUGI!!!
Azért tanulni nem árt, természetesen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 16 Kedd 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cattish írta:
Azért tanulni nem árt, természetesen.


főleg, hogy pl. Holyinka még az államvizsgán is szembe fog jönni. sőt, a tavalyi államvizsga tételekből az info 21 tétele szinte egy-az-egyben ugyanaz volt, mint az info.szigorlat ir-iir tételei...
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
cattish
A terapeuta


Csatlakozott: 2004.06.16. Szerda 22:19
Hozzászólások: 176

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 17 Szerda 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:
cattish írta:
Azért tanulni nem árt, természetesen.


főleg, hogy pl. Holyinka még az államvizsgán is szembe fog jönni. sőt, a tavalyi államvizsga tételekből az info 21 tétele szinte egy-az-egyben ugyanaz volt, mint az info.szigorlat ir-iir tételei...


Igaz. Nem szinte, hanem tényleg ugyanaz volt és nagy könnyebbség, ha azokat csak párszor át kell olvasni államvizsga előtt. A gazdasági tételek százszor rosszabbak, arra sokkal több idő kell.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
sisqoboy



Csatlakozott: 2005.04.03. Vasárnap 10:39
Hozzászólások: 82

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hali. én nekem 2,5napom maradt a 60 oldalhoz. átolvasom és megtanulom az alapfogalmakat. meg hogy melyik tételhez mit kell mondani. nem ?gy ismerem holyinkát és Farkast sem hogy szivatnak. de ezt tudja mindenki mert mindenkit tanítottak m?r. meghát kéremszépen itt szóbeli lesz. ez a legjobb. lehet beszélgetni és kész!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem kötekedni akarok, meg még csak az elején tartok ennek a 83 oldalas szösszenetnek, de már találkoztam olyan válasszal, ami nem is a kérdésre válasz, meg olyannal is, amiben a válasz csk egy része válasz a kérdésre...Ahogy viszont elnéztem a korábbi évek dolgai nem nagyon lettek benne modosítva, és így is átmentek az emberek...

Akkor most én nem tudom értelmezni a kérdéseket és vok hülye, vagy igazam van abban, hogy néhány válasz nem a kérdésekre ad választ. Ez annak idején mi alapján került kidolgozásra? A tanár mondta, hogy ezek a válaszok kellenek azokra a kérdésekre vagy nem? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:
Én nem kötekedni akarok, meg még csak az elején tartok ennek a 83 oldalas szösszenetnek, de már találkoztam olyan válasszal, ami nem is a kérdésre válasz, meg olyannal is, amiben a válasz csk egy része válasz a kérdésre...Ahogy viszont elnéztem a korábbi évek dolgai nem nagyon lettek benne modosítva, és így is átmentek az emberek...

[..]

A tanár mondta, hogy ezek a válaszok kellenek azokra a kérdésekre vagy nem? Rolling Eyes


Egyetértek, valóban több olyan tétel is van, ahol a kérdés(ek) és a válasz finoman fogalmazva nincs teljes összhangban.

Holyinka csak a kérdésekről beszélt, amikor kérdeztem (nem tudom, hogy a kidolgozott 2005-ös tételeket, amik nagymértékben azonosak az ideiekkel, látta-e egyáltalán)

viszont Farkas látta a vir-tételeket és nem mondta, hogy gondja lenne a tartalmukkal. ellenben felírt még egy 12. tételt is: Rendszerelmélet - rendszerszemlélet majd ha este hazaérek, összeollózom ezt is valahonnan.
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aramoro írta:

Egyetértek, valóban több olyan tétel is van, ahol a kérdés(ek) és a válasz finoman fogalmazva nincs teljes összhangban.

Holyinka csak a kérdésekről beszélt, amikor kérdeztem (nem tudom, hogy a kidolgozott 2005-ös tételeket, amik nagymértékben azonosak az ideiekkel, látta-e egyáltalán)

viszont Farkas látta a vir-tételeket és nem mondta, hogy gondja lenne a tartalmukkal. ellenben felírt még egy 12. tételt is: Rendszerelmélet - rendszerszemlélet majd ha este hazaérek, összeollózom ezt is valahonnan.


Az a rendszerszemlélet nem az a PDF, ami fenn van már?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pupi



Csatlakozott: 2005.10.24. Hétfő 16:16
Hozzászólások: 78

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbence írta:
aramoro írta:

Egyetértek, valóban több olyan tétel is van, ahol a kérdés(ek) és a válasz finoman fogalmazva nincs teljes összhangban.

Holyinka csak a kérdésekről beszélt, amikor kérdeztem (nem tudom, hogy a kidolgozott 2005-ös tételeket, amik nagymértékben azonosak az ideiekkel, látta-e egyáltalán)

viszont Farkas látta a vir-tételeket és nem mondta, hogy gondja lenne a tartalmukkal. ellenben felírt még egy 12. tételt is: Rendszerelmélet - rendszerszemlélet majd ha este hazaérek, összeollózom ezt is valahonnan.


Az a rendszerszemlélet nem az a PDF, ami fenn van már?


A rendszer szemlélethez van egy külön asszem 28 diát tartalmazó prezentációs anyaga. Az benne van a letölthető VIR cuccok között.

Csak azt nem tudom, hogy ennek mi köze a VIRhez. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
bbence



Csatlakozott: 2004.06.18. Péntek 10:31
Hozzászólások: 209

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 19 Péntek 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pupi írta:

A rendszer szemlélethez van egy külön asszem 28 diát tartalmazó prezentációs anyaga. Az benne van a letölthető VIR cuccok között.

Csak azt nem tudom, hogy ennek mi köze a VIRhez. Rolling Eyes


Én sem értem, de nem érteni kell, csak megtanulni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
4 / 11 oldal Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Következő

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.