Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Szakkollégium?

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Csevej
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Herceg



Csatlakozott: 2006.04.22. Szombat 23:18
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Bp - Óbuda

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 22 Szombat 23:26    Hozzászólás témája: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok!

Felkerült ide a gazdinfóra egy hírben, hogy lesz valami szakkollégium vagy mi.
Tud erről valaki valami pontosabbat?
Mi ez egyáltalán, és minek?
Ja, és mire (lesz/lehet) jó?
Jó ez egyáltalán, kell ez nekünk vagy valakinek egyáéltalán???

u.i.: Ja, és lehet valami konkrétabbat is tudni a TDK-ról?
Csinált már valaki ilyet itt? Ha mégis megérte egyáltalán?
Nem lehetett kis meló - legalábbis annak alapján, amit én hallottam róla...
_________________
--
Herceg, de nem szőke!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 10:58    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Herceg írta:
Szervusztok!

Felkerült ide a gazdinfóra egy hírben, hogy lesz valami szakkollégium vagy mi.
Tud erről valaki valami pontosabbat?
Mi ez egyáltalán, és minek?
Ja, és mire (lesz/lehet) jó?
Jó ez egyáltalán, kell ez nekünk vagy valakinek egyáéltalán???

u.i.: Ja, és lehet valami konkrétabbat is tudni a TDK-ról?
Csinált már valaki ilyet itt? Ha mégis megérte egyáltalán?
Nem lehetett kis meló - legalábbis annak alapján, amit én hallottam róla...


Ha még nem kaptál kielégítő magyarázatot az ugyancsak feltett mellékletekből, akkor menj el a csütörtök esti ismertetőjére.
Ha jól tudom, akkor 18:50-kor kezdődik a 305-ben (Tavaszmezős A-épület) - legalább is a körlevélben ez állt... Te még nem kaptál?
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Herceg



Csatlakozott: 2006.04.22. Szombat 23:18
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Bp - Óbuda

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 11:12    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha még nem kaptál kielégítő magyarázatot az ugyancsak feltett mellékletekből, akkor menj el a csütörtök esti ismertetőjére.
Ha jól tudom, akkor 18:50-kor kezdődik a 305-ben (Tavaszmezős A-épület) - legalább is a körlevélben ez állt... Te még nem kaptál?[/quote]

Hát ezek szeirint, bár nem kaptam, de kellett volna.
Szóval - eszerint - a T. Tankör Titkárom megint nem a legaktívabbak egyike... Bár talán a ennek kollégiumnak vagy minek a szervezőit is dícséri ez. Nem? Rolling Eyes

De addig is mondjon már valaki valami közelebbit! Léccccike!!!
_________________
--
Herceg, de nem szőke!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 23 Vasárnap 22:20    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Herceg írta:

De addig is mondjon már valaki valami közelebbit! Léccccike!!!


hmm, kb az a lényege, hogy klubszerűen tömöríti azokat az embereket, akik el kívánnak/már elmélyedtek valamely terület rejtelmeibe. Ennek egyrészt előnye az, hogy a hasonló érdeklődésűek erősítik, a más területen lévők kiegészítik a tagok ismereteit.

Igazság szerint kb azt a fogalmat fedi le, amit egy felsőoktatási intézmény hallgatóitól "alkotó kreatívitásként" elvárni lehetne....

De ha érddekel, akkor tényleg menj el az ismertetőre...nekem spec a hír kiírásán túl semmi közöm az egészhez, szóval annyit tudok amennyit elolvastam + amit iqból az ember tud ezekről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 09:54    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Herceg írta:
Hát ezek szeirint, bár nem kaptam, de kellett volna.
Szóval - eszerint - a T. Tankör Titkárom megint nem a legaktívabbak egyike... Bár talán a ennek kollégiumnak vagy minek a szervezőit is dícséri ez. Nem? Rolling Eyes


Ha gondod van a szervezőkkel, vagy a szervezéssel. írd meg! ...
Ti.: Én szervezem! Wink Szóval: és végül: - de ez persze csak (vicc)
De tényleg írd meg! És mindenki akinek van a témában hozzászólása.
Éppen az a cél, hogy olyan legyen, amilyenre igény van, és olyan amilyen Nektek, azaz NEKÜNK Exclamation kell.

És persze gyertek el csütörtökön. Másképp sajna nem megy.
Terem meg csak ekkor volt. Rolling Eyes
--
Üdv! - Cool
_________________
Viktorio Sanches


A hozzászólás legutóbb ViktorioS által 2006 Ápr. 24 Hétfő 10:00-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 09:59    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

wlaszi írta:

hmm, kb az a lényege, hogy klubszerűen tömöríti azokat az embereket, akik el kívánnak/már elmélyedtek valamely terület rejtelmeibe. Ennek egyrészt előnye az, hogy a hasonló érdeklődésűek erősítik, a más területen lévők kiegészítik a tagok ismereteit.

Igazság szerint kb azt a fogalmat fedi le, amit egy felsőoktatási intézmény hallgatóitól "alkotó kreatívitásként" elvárni lehetne....

De ha érddekel, akkor tényleg menj el az ismertetőre...nekem spec a hír kiírásán túl semmi közöm az egészhez, szóval annyit tudok amennyit elolvastam + amit iqból az ember tud ezekről.


Köszi! Így van. Én így távolról csak annyit tudok átadni, amennyit feltettél.
A többi élőszóban hatékonyabb. (A szakkoli integrálódása a felsőoktatásba, mit tud adni a BMF-nek, Keletinek, a HALLGATÓKNAK... stb.) De ezekre is vannak a tájékoztatóban utalások.
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Herceg



Csatlakozott: 2006.04.22. Szombat 23:18
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Bp - Óbuda

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 24 Hétfő 20:46    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

ViktorioS írta:

Ha gondod van a szervezőkkel, vagy a szervezéssel. írd meg! ...
Ti.: Én szervezem! Wink Szóval: és végül: - de ez persze csak (vicc)
De tényleg írd meg! És mindenki akinek van a témában hozzászólása.
Éppen az a cél, hogy olyan legyen, amilyenre igény van, és olyan amilyen Nektek, azaz NEKÜNK Exclamation kell.

És persze gyertek el csütörtökön. Másképp sajna nem megy.
Terem meg csak ekkor volt. Rolling Eyes
--
Üdv! - Cool


Bocsesz! Meg: én veled vagyok!!!
Mennék is , a "meetingre", de nekem meg akkor is épp órám van, így mit csináljak???!!!

Én szegény, így hogyan tudhatok meg bmit is?

És ha vki történetesen már tudja, ő a Szakkolival és tag akarna lenni, de nem tud elmenni, akkor elment a vonat?
Ezt talán másképp kellene megoldani. Nem lehetne?

Jah, ha már beledumát is engedsz: nem lesz ez kicsit túl komolyka? Nem lehetne beletenni:

Tehát ilyeneket is?!

Köszi.
_________________
--
Herceg, de nem szőke!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Ápr. 27 Csütörtök 03:19    Hozzászólás témája: Re: Szakkollégium? Hozzászólás az előzmény idézésével

Herceg írta:

Bocsesz! Meg: én veled vagyok!!!
Mennék is , a "meetingre", de nekem meg akkor is épp órám van, így mit csináljak???!!!


Menjél órára! Aztán ha még van utána időd, az ismertető 2 blokkos. A másodikfele is lehet érdekes, bár alaphangon az első 45 perc a szakkolis lényeg. A 2. 45 perc amolyan helyzetfelmérés: akit érdekel marad, és megbeszéljük, kinek mi a véleménye, elképzelése a témában.
Mit tart elképzelhetőnek, vállalhatónak... stb.

Herceg írta:
Én szegény, így hogyan tudhatok meg bmit is?


Az egészről lesz egy összefoglaló. Wlaszi-t megkérjük - ezúton is - hogy a Hírekben tegye elérhetővé, és talán még meg tudjuk oldani másként is.

Akit érdekel, az írjon nekem egy tájékoztató-összefoglalót erről levélben, pl. innen, de a HÖK is tudja az elérhetőségemet.

Ők amúgy is igen sokban igyekeznek besegíteni.

Herceg írta:
És ha vki történetesen már tudja, ő a Szakkolival és tag akarna lenni, de nem tud elmenni, akkor elment a vonat?
Ezt talán másképp kellene megoldani. Nem lehetne?


Nos, természetesen nem(ment el a vonat). Az megintcsak keressen meg, és lesz egy ilyen előzetes tagsági ív. Arra iratkozzon föl. Ez egy amolyan "támogatók" listája lesz. De erre tényleg a tagság mellett döntők iratkozzanak, mert számolnom kell tudi, hogy hány emberre kell kalkulálni.

De igyekszem megoldani, hogy esetleg a HÖK-irodában is lesz egy aláírható lista. De ez nem tuti, még meg kell velük is beszélni. Hátuk mögött nem egyeszkedem a kontójukra, de ez biztos érthető.

Herceg írta:
Jah, ha már beledumát is engedsz: nem lesz ez kicsit túl komolyka? Nem lehetne beletenni:

Tehát ilyeneket is?!

Köszi.


Természetesen ez is szerves része egy szakkolesznek, mint egy kollégiumi parti, bárhol, bármelyik kollégium életében.

De ahhoz szevező is kell, s hidd el ebben a bulis "buliban" vannak nálam jobb, tapasztaltabb szervező is. Olyat még abszolúte de nem szerveztem.

Az ilyenre vállalkozó tagok is jól jönnek, persze az ilyen nem válthat ki alap kötelezettséget! (pl. 1 db TDK diplomáig!!!)

--
Köszönöm a kérdéseidet, felvetéseidet.
ViktorioS.
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2006 Máj. 15 Hétfő 03:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv Mindenkinek!

Ha erre jár valaki, jó, ha tudja!
(Bár igyekszünk a hírek sávban is tudatni)
Aki még valamilyen oknál fogva nem tudott, de
szeretne szakkollégiumi tag lenni, az a szorgalmi időszak
utolsó
és a vizsgaidőszak első hetében még tud jelentkezni
3 HÖK-irodában is. Ezek az alábbiak:
- Tavaszmező u., KGK-KVK-HÖK-irodája;
- Népszínház u., KGK-HÖK-iroda;
- Doberdó u., HÖK-iroda.
E helyeken lesz egy-egy ív, aminek egy-egy sorát
a jelentkezőnek ki kell töltenie, és kézjegyélvel ellátnia.

Kérdések, érdeklődési lehetőség: a <zapatos@freemail.hu> e-címen.

Üdv.:
ViktorioS
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ViktorioS



Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 0:09
Hozzászólások: 15

HozzászólásElküldve: 2007 Jún. 10 Vasárnap 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szervusztok!

A 2006/'07-es tanév utolsó Szakkolis (igen, JFSZK) rendezvénye a nyár tábor.
Ebbe bárki eljöhet, aki nem rohan azonnal a másik irányba, ha a szakmájáról van szó, vagy ha "ne adj'Isten" még érdekli is.

A tábor helye: Zamárdi-ban lesz (Balaton déli partján, Siófok után kb. 7 km)
2007. június 22-24-ig. (De aki akar, az tud maradni 25-éig is).
Önero: 5000 Ft, a többit támogatásból fedezzük.
Teljes ellátás.

Jelentkezni lehet: info@jfszk.hu címen

Programok (a kaják között Very Happy ).
- 1 vagy 2 tréner;
- TDK ismeret, (milyen részei, feladatai vannak, hogyan lehetünk sikeresek benne: eloadnak az eddigi országos helyezettek, és gyakorlati feladatokkal lehet gyúrni, hogy az éles már "lazább" legyen).
- "Ösztöndíj pumpa", tehát mire kell figyelni, hogyan lehet jobb ösztöndíjakat elérni és milyen további (megpályázható...) lehetoségek vannak lesznek.
- Több belso és külso tanár is vendégünk lesz (Prof. Dr. Bod Péter Ákos; Prof. Dr. Fodor János; Dr. Gombaszögi Ildikó; Dr. Szeghegyi Ágnes).
- természetesen szakkolis bemutató (ide igyekszünk más szakkollégiumokat is meghívni, ez még folyamatban van...)
- ezenkívül, ha sikerül, és elfogadja meghívásunkat a napfény is, akkor lehet napozni is...
- szombatesti buli
S ami még össejön...

Szóval minden érdeklodot szeretettel várunk!
_________________
Viktorio Sanches
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra)
   Tartalomjegyzék -> Csevej
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.