Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Tudnivalók a megajánlott jegyekről!!!

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 26 Kedd 14:53    Hozzászólás témája: Tudnivalók a megajánlott jegyekrol!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Mivel az elmúlt napokban elég nagy bizonytalanság ütötte fel a fejét a megajánlott jegyekkel kapcsolatban, ezért úgy gondoltam, az összegyult információkat összefoglalom itt, aztán ha megint van valami fejlemény, akkor csak itt update-elek, megspórolva az állandó hírmódosítgatást (lustaság rlz Smile ).

Rövid áttekintés a vizsgajegy megszerzésének módjairól:
A verzió - a hallgató szép és ügyes a félév során, az aláírás megszerzésekor meg pláne, ezért az oktató eltekint a vizsgázás szükségességétol és felajánl egy vizsgajegyet. Ezt vagy elfogadjuk, vagy nem és megyünk vizsgázni (->goto B pont).

Aztán vala a B verzió, ami ugye az esetek dönto hányadát lefedi, miszerint az ember megszerzi az aláírását majd ennek birtokában becsattog a vizsgára és megpróbál összekaparni egy görbülo jegyet.

Mindez hogy néz ki a Neptunban?

A verzió esetén a tanár felviszi(!) a megajánlott jegyet a rendszerbe, amit a hallgató a Tanulmányok-Megajánlott jegyek menüpont alatt nézhet meg.
A menüpont alatt olvasható utasítás egyértelmu. Ha el akarjuk fogadni az ott látható jegyek valamelyikét, akkor nem szabad az adott tárgyból vizsgajelentkezésen lennünk (ami logikus, hisz pont azalól mentesülnénk).
Mielott félreértés lenne: a jegyet klikkeléssel (!) fogadjuk el, nem pedig hallgatás-beleegyezés módszerével!

B verzió: Nem árulok el nagy titkot gondolom, felveszünk egy vizsgaidopontot, bemászunk rá, majd a Tanulmányok-Leckekönyvek menüpont alatt meglátjuk, hogy a tanár mennyire értékelte az erofeszítéseinket. Ezekután 3 napi hideg-élelemmel felszerelkezve zsebrevágjuk az indexünket és megpróbáljuk elkapni az oktatót, hogy az bekarcolja az érdemjegyünket. Itt a buvszó az, hogy a neptunon lévo dátum és érdemjegy passzoljon a beirandó tételekkel (pontosabban a dolgozaton lévo jegynek kell egyeznie vele, de most ne az adminisztrációs bakikból induljunk ki).

És akkor most ezzel mi a baj?
Elsoként az, hogy éssel nem kezdünk mondatot Smile Utána meg az az egyszeru helyzet, hogy egyes oktatók a fenti terminológiát hibásan használják. Olyan eset ugyanis nincs, hogy a megajánlott jegy nem látszódik a megfelelo menüben, ha mégis akkor az csupán egy elore beígért vizsgajegy, ahol még a megjelenés sem kötelezo. Aztán mivel ezt a fogalmat sem a TVSZ sem a Neptun nem ismeri, (a hallgatók telepatikus képességének hiányáról ne is beszéljünk) naná, hogy kavar van belole.
(A korrektség nevében azonban itt meg kell jegyezni, hogy a _korábbi_ neptun verzióval valóban így lehetett megajánlott jegyet adni...)
Technikailag ezt a nemlétezo verziót a B verzióhoz soroljuk, tehát az alapján is kell eljárni.

******************************************************************

Mivel lelki szemeimmel már látom, hogy hány email fog érkezni hozzám amiatt, mert lusták voltak végigolvasni azt amit én fáradságos módon fentebb összehordtam, ezért imhol az egésznek a veleje:

- IIR-nél az A verzió szerint kell eljárni
- DTR-nél olybá tunik, hogy a B verzió szerint.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szlatmik



Csatlakozott: 2006.12.26. Kedd 23:09
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 26 Kedd 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arról lehet tudni valamit,h mi van azokkal akik az elso vizsgaidopontra jelentkeztek fel IIR-bol? Azért,mert már lejelentkezni nem lehet róla(eltelt kb másfél hét), a megajánlott jegyet viszont így ugye nem lehet elfogadni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 26 Kedd 23:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szlatmik írta:
Arról lehet tudni valamit,h mi van azokkal akik az elso vizsgaidopontra jelentkeztek fel IIR-bol? Azért,mert már lejelentkezni nem lehet róla(eltelt kb másfél hét), a megajánlott jegyet viszont így ugye nem lehet elfogadni.


Szóval ha jól értem akkor Te feljelentkeztél egy vizsgára, ami már le is zajlódott (nélküled)?
Ez ugye papír szerint azt jelenti, hogy nem fogadtad el a megajánlott jegyet, helyette a javítást választottad (ami ugye rontás is lehet), aztán nem mentél be a vizsgára.
Szóval perpillanat 1 ("ingyenes") vizsgalehetoséget elbuktál és jelenleg jegyed sincsen a tárgyból.

A nagykönyv szerint el kell menned vizsgázni, és szerezned kell egy jegyet mint bárki másnak.
De mielott ezt megteszed, én megpróbálkoznék egy összekulcsoltkezu, tanárelottleborulós kéréssel, hogy köv. vizsgára vigye fel neked a megajánlott jegyet (gyakorlatilag játszátok el a nemlétezo verziót). De fontos hangsúlyozni, hogy ez az o jóindulatán múlik, Te elq*tad, neki nem kötelessége a szemetedet eltakarítania, szóval ha nemet mond, akkor nem o a gonosz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 27 Szerda 10:29    Hozzászólás témája: IIR Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen csak ezzel az a helyzet, hogy még vagy 30-40 ember jelentkezett fel arra a bizonyos dec. 19-ei vizsgaidopontra, így akkor papír szerint ok sem fogadták el a jegyet, és menniük kell vizsgázni?

A tanár azt mondta, maradjunk fent a vizsgán, így felteszem neki kéne beírnia a jegyet - megajánlott részrol átpakolni a megfelelo helyre.

Mindenesetre írtam neki egy emailt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 27 Szerda 10:46    Hozzászólás témája: Re: IIR Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya írta:
így akkor papír szerint ok sem fogadták el a jegyet, és menniük kell vizsgázni?

Papír szerint igen.

Petya írta:
A tanár azt mondta, maradjunk fent a vizsgán, így felteszem neki kéne beírnia a jegyet - megajánlott részrol átpakolni a megfelelo helyre.

naja, úgy lenne korrekt, bár nem akarok a tavalyi esetre utalni (pont neked), de ami nincs leírva az bármikor letagadható.

Nem akarok rosszhiszemunek tunni, szóval még véletlenül sem állítom azt, hogy x embert direkte meszivattak és mehetnek vizsgázni, 95%ot adok arra, hogy mosolygósan azt mondják, hogy "hoppá, tényleg, mindjárt megoldjuk". Csupán az apróbetus részre próbálok rávilágítani, mert azért az már bebizonyosodott, hogy ha gebasz van, akkor az a mérvadó.

Tudod: "bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport"...erre az álláspontra még sosem faragtam rá Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2006 Dec. 28 Csütörtök 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az IIR-el kapcsolatos fejlemény itt olvasható.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Brute



Csatlakozott: 2005.12.19. Hétfő 17:12
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 01 Hétfő 23:15    Hozzászólás témája: Hmm Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretem a neptununkat. Valaki meg tudja mondani, hogy az istenben kell leiratkozni egy vizsgáról? Csak mert engem nem enged le egyikrol se. Bár lehet hogy én vagyok a béna, de csöppet idegesíto.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 01 Hétfő 23:20    Hozzászólás témája: Re: Hmm Hozzászólás az előzmény idézésével

Brute írta:
Szeretem a neptununkat. Valaki meg tudja mondani, hogy az istenben kell leiratkozni egy vizsgáról? Csak mert engem nem enged le egyikrol se. Bár lehet hogy én vagyok a béna, de csöppet idegesíto.



Ne idegesíts, én még nem próbáltam...a vizsga dátuma nem múlt már el? Csak mert akkor ez teljesen normális volna...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Brute



Csatlakozott: 2005.12.19. Hétfő 17:12
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 02 Kedd 11:20    Hozzászólás témája: wlaszi Hozzászólás az előzmény idézésével

Wlaszi nem akarlak idegesíteni de a vizsga dátuma még enyhén nem múlt el. Vagy lehet rosszul tudom de szerintem még nincs január 19.e. Mondjuk megkérdezem Schmuckot hogy ezt most hogy és miért. Remélem hamarosan választ ad.

A hozzászólás legutóbb Brute által 2007 Jan. 02 Kedd 21:38-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Brute



Csatlakozott: 2005.12.19. Hétfő 17:12
Hozzászólások: 6

HozzászólásElküldve: 2007 Jan. 02 Kedd 21:37    Hozzászólás témája: béna Hozzászólás az előzmény idézésével

Visszavonom, vizsgáról le lehet jelentkezni csak én voltam, vagyok béna. Smile Amint kiszedtem Schmuckból bármilyen eredményt cuccot küldöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.