Üdvözöl a Gazdinfo Portál  Gy.I.K.Gy.I.K.         CsoportokCsoportok         KeresésKeresés       ProfilProfil     
   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned         BelépésBelépés
regisztráció   Regisztráció [ Főoldal ]     [ Hírek ]     [ Letöltések ]     [ Fórum ]     [ Galéria ]     [ Egyéb infók ]     [ KIN-Kupa ]     [ Könyvajánló ]   
Politológia

 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 15 Péntek 11:46    Hozzászólás témája: Politológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Hi!
Valaki tud vmit mondani, mit lehet várni vizsgán e tárgyból? Szigorú fegyelem, vagy enyhébb(segédletek használása, egymás segítése, stb:))?
Bukásarány? Jegyek, értékelések milyenek voltak? Smile

Ha valakinek van vmi jegyzete hozzá az is remek lenne, mert ami most van fenn, az állítólag nem fedi a tanárnõ által kiadott kérdésekre adott válaszokat sajnos. Meg órai jegyzetelést se nagyon lehet kivitelezni... Sad
Ha valakinek lenne vmi könyv/jegyzet ötlete is, amit lehetne hasznosítani az is jól jönne.

Ja és még egy kérdés, ugye ez választott tantárgy, így ha pl. nem sikerülne teljesíteni fel kell-e venni újra ezt a tantárgyat, vagy lehet helyette majd más választhatót felvenni? Vagy úgyis sorra jutna egyszer ez a tárgy, tehát teljesíteni kell elõbb-utóbb?

Köszi
Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 15 Péntek 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

neked a szabadon választható társadalomtudományi tárgy II.(?)-t kell teljesítened, nem a politológiát. Magyarán ha esetleg nem jönne össze (nehezen elképzelhetõ), akkor jövõre mehetsz pl Szervezetszociológiára, vagy gazdtörire...vagy mittommár, hogy mi van vele párhuzamosan.

Van egy kb 100 oldalas könyv...távoktatásos. Anno nekünk nem volt (elfogyott, nem csináltak nememlékszem), de megszereztük fénymásolva.
Ha nagy az igény, akkor megoldható, hogy felkerüljön az oldalra, ha nem annyira, akkor 1 embernek szívesen kölcsönzöm.

az, hogy mennyire hasznos, arról kb annyit, hogy 15 oldalnál többet sosem tudtam elolvasni belõle Smile szó szerint kiesett a kezembõl...

Ami velem történt: 1: törihez/politikához(jelenkori töri) sosem voltam hülye, 2: ott voltam az órákon és kb tudtam mirõl beszélt (témájában, mert gyakorlatilag este hatkor a jelenlevõ kb 5-8 fõ csak aludni tudott), 3: a közgáz "mese" részét tudtam (világválság, olajprobléma Mo.-n, stb).
Ennyivel felszerelkezve írtam egy 4-est amit szóbeli javításon 5 perc alatt felnyomtam 5ösre.
Szóval ha picit tájékozottabb vagy a témában akkor ennyi neked is elég, ha nem, akkor ott a 100 oldalas könyv...

szigorúság: Papp Lászlónérõl van szó? mert akkor a vélhetõ fegyelem megegyezik az óraival.... .)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 16 Szombat 00:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen Pappnérõl van szó.
Hát igazság szerint jó lenne az a 100oldalas könyv(több lenne a semminél), ha megoldható, mert mikor ottvoltam órán egyszerûen olyan b@romságokról volt szó (nem órai anyagról beszélgetés, (pl. Orbán mikor milyen öltönyt és nyakkendõt visel, stb) , hogy jegyzetelni nemnagyon tudtam, meg nagy volt az érdektelenség Szal olvastam mást, de inkább eleve kihagytam, mert késõn volt óra, és elõtte vagy 2óra szünet... Shocked

És abból nem volt probléma, hogy a 3/4 társaság nem járt be? Mert nálunk is ez van Smile MIkor pl. én nem voltam benn írta a névsort, de aztán mikor egyhuzamban 2 órát bementem meg nem is írta. Valahogy mindig akkor írja mikor nemvagyok bent:) ... Tehát vmi fenyítés emiatt nem várható?Smile

Ui: Ez a bizonyos könyv a Kéry Lászlós lenne, mi a politika címmel?? Mert kerestük sok helyen a könyvet, de sehol nemtudtak róla... Crying or Very sad

Elõre is thx:)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 16 Szombat 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nyet. Szarvas László: Politológia.

hehe, a könyv mellett megtaláltam a füzetemet is. meg másét is. 2x3 oldal Razz
És igen, nálunk is kb errõl volt szó.
Ezek a nyakkendõs meg ilyesmi témák nem hülyeségek mert tény, hogy metainformációkat közvetítenek a szavazók felé, de azt hiszem, hogy ez egy elég speckó része a politológiának, kicsit kommunikáció...A vizsgakérdések között nem ilyesmi lesz.
http://gazdinfo.hu/1/politologia_tetelek.zip itt van 12 tétel kidolgozva az eredeti 14-bõl (a minõségét döntse el mindenki maga). Mivel most megtaláltam az ellenörzõkérdéses lapomat, majd valamikor napokban hozzácsapom ehhez. Nekünk ezekbõl kellett készülni. Nos vagy kapni fogtok még idõben egy hasonló lapot, vagy ugyanezt kapjátok...szerintem.

Igen, nálunk is ezt játszotta, modjuk én rendes gyerkõc voltam...De volt olyan, hogy 1x körbement, aztán boldog-boldogtalan visszamenõleg is (meg néhány matekból megbukott elõre is) beikszelte magát Razz
Nem volt semmi belõle... Bár azt hiszem elvben büntetõtétel járt volna érte.


egyhuzamban kettõt
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Ápr. 16 Szombat 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A zipet köszi, a füzet 2*3oldal? akkor az is sok infót tartalmazhat
A lapokat is megköszönnémSmile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 06 Péntek 01:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A végére összekaptam magam, és beszerveztem jó kis házidogát és elõadást is tartottam, amivel meglett az elegendõ pontszám, hogy ne kelljen vizsgáznom Smile szal COOL felsõfokon
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 07 Szombat 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem csináltam házidogát úgyhogy mehetek vizsgázni.

Nekem csak egy olyan technikai jellegû kérdésem lenne, hogy mivel a politológia mellett megvan már gazdtöri, érdemes-e elmenni vizsgázni ebbõl a tárgyból is. Mert én úgy hallottam, hogy ha választható tárgyból vesz fel az ember még egyet, akkor nem jár a plusz kredit, és azt kell eldönteni hogy melyik tárgynak a jegye kerüljön bele az indexbe. Igaz ez? Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wlaszi
"az autista" ;)


Csatlakozott: 2003.11.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1687
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 07 Szombat 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya írta:
Én nem csináltam házidogát úgyhogy mehetek vizsgázni.

Nekem csak egy olyan technikai jellegû kérdésem lenne, hogy mivel a politológia mellett megvan már gazdtöri, érdemes-e elmenni vizsgázni ebbõl a tárgyból is. Mert én úgy hallottam, hogy ha választható tárgyból vesz fel az ember még egyet, akkor nem jár a plusz kredit, és azt kell eldönteni hogy melyik tárgynak a jegye kerüljön bele az indexbe. Igaz ez? Rolling Eyes


a jegy bekerül az indexbe minden tárgyból. Csak ha több tárgyat teljesítettél az adott tárgykategóriából (szabadon választható társtud. tárgy 2 asszem), akkor abból csak a jobbikat számítják bele az átlagodba...

Ha a minimumra mész, akkor tényleg nem kell elmenned, de szerintem ha már valami miatt felvetted a tárgyat...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 07 Szombat 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az az igazság hogy erre nem jártam be, gazdtörire viszont igen és úgy érzem ott nagyon jól sikerült a vizsga. Ennélfogva politológián nem fogom megerõltetni magam. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
noodleey



Csatlakozott: 2005.01.21. Péntek 1:59
Hozzászólások: 675
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 09 Hétfő 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hat igazan makos vagy, ha neked nem szamitana akkor ez a politologia Smile
Viszont a tobbiek jol bevannak foshingalva, mert a Mi a politika cimû aranykönyv felfogasa elegge idöigenyes No meg kivenni belole a lenyeget, es meg meg is tanulni kesz öröm a köbön Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Petya
Szponzor


Csatlakozott: 2005.01.30. Vasárnap 17:23
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: 2005 Máj. 12 Csütörtök 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No engem szépen le is tiltott még tegnap este, hogy véletlenül se menjek vizsgázni. Kár hogy nekem kellett elmondani mi a teendõ, mert neki fogalma sem volt. Azt bánom hogy nem Molnár tanította a tárgyat, pedig mindig mondogatta hogy mindenki fog vele találkozni 2. félévben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aramoro
Moderátor


Csatlakozott: 2003.12.13. Szombat 1:00
Hozzászólások: 897

HozzászólásElküldve: 2006 Feb. 05 Vasárnap 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezzel a hozzászólással megnyitom a topik 2006 tavaszi szekcióját Smile
_________________
Isten vigyáz a bolondokra és a részegekre. Úgyhogy rám duplán vigyáz...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Időzóna: (UTC +1 óra) [DST bekapcsolva]
   Tartalomjegyzék -> Tanulmányok
1 / 1 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.